Živocisne bielkoviny = rakovina?

Deria

GoFruit, ak prides po tu knihu od Skrivu, (v nem. je to "Verrat der Kirchen an den Tieren"), precitaj si ju. Skriver mal obrovske srdce, uzasny prehlad snad vo vsetkom, vysoku inteligenciu a predovsetkym miloval Boha.

GoFruit

Deria to som citala aj ja ze sa pise v niektorom evanjeliu tusim esejskych ze Boh urcite nedal ludom zvierata na obzivu. Dokonca Jezis bol vraj vegan. To sa sice uz nikto nedozvie ale tiez mi moje srdce hovori ze Boh nemohol dat ludom na obzivu maso - inac by to nemohla byt vseobjimajuca a vsemilujuca bytost. Boh je laska - a teda aj laska k zvieratam. Nemohol ich dat ludom ako jedlo.

Deria

A co sa tyka krestanstva, to je tema na dlho. Ja napr. takého Boha, ktory ma krv na rukach, aj ked zvieraciu, odmietam. Verim v Boha ale nie v to, co hlasa RK cirkev. A ked hlasa, ze Boh nam dal zvierata na obzivu a ze Kristus jedol tiez mäso, tak vlastne zabijal. Boh dobra a lasky?! Kedze je vsemohuci, mohol nam dat na obzivu rastliny, ktore nemaju nervovu sustavu a zvierata nemuseli kvôli nam trpiet. Ale ktovie, ci to tak nechcel a clovek to pochopil tak, ako mu to vyhovovalo? Lebo C.A.Skriver (evan.farar, ktory vystupil z cirkvi a napisal knihu "Zrada kostolov na zvieratach" tvrdi tiez, ze Boh nam nedal ako obzivu zvierata ale rastliny.

Deria

Tak je, ochrana zvierat nejde spolu s jedenim mäsa. No co uz, ja som bola kedysi taka ista, preto nemozem ani kritizovat. Mnohi sa proste nad tym nezamyslaju a beru jedenie mäsa ako samozrejmost, lebo sa to praktizuje uz tisicrocia. Co je vsak dlhodobo zabehnute, nemusi byt spravne. Otroctvo bolo tiez v stredoveku pokladane za samozrejme. Clovek sa vsak stale vyvija dusevne dopredu a to je dobre, ved kde by sme inac boli? Nastastie pribuda vegetarianov a veganov, urcite nie preto, ze je to in. Vcera davali v TV, ze v DE je aktualny stav vegetarianov 9%. Pri vyse 80 mil. obyvatelstva je to pekny vzostup.:)

GoFruit

Deria ten citat som naucila syna- zvierata su moji priatelia a je nejem mojich priatelov. Celkovo nechapem ako krestania ale aj ine viery sa mozu ohanat laskou a mierom a jest zvierata. A co taki ludia co robia v organizaciach na ochranu zvierat? Ako moze niekto sa tvarit ze bojuje za prava ja neviem goril v afrike alebo tyranych psov a pritom jest zabite zvierata?

GoFruit

Deria vdaka za link na studie a vyskumy. Poznas knihu od Johna Robbinsa Nova vyziva? Aj ten uvadza kopec vyskumov a vraj neexistuju ziadne studie. To ich len poniektori nechcu vidiet a tvaria sa ze su nedoveryhodne.