Helicobacter pylori - liečba

Príspevok v téme: Helicobacter pylori - liečba
mackani

Ahojte, zistili mi HP, už mám jednu liečbu s trojkombináciu za sebou,lenže nezabrala. Teraz mám oveľa viac liekov a všetko musím kombinovať naraz. Keď už takto trpím, tak nech to zaberie. Mám rôzne nežiaduce účinky napr. veľmi veľké bolesti brucha a žalúdka, pocit na zvracanie a nepríjemne horkú chuť a sliny v ústach. Aj vám spôsobovali tie tabletky na liečbu HP takéto problémy? Myslíte, že sa dá nadobro zbaviť HP? Kto má alebo mal HP, tak mi poraďte, vyjadrite sa. ĎAKUJEM :)

Mrs Smith

Ahoj Mackani, je výskumom preukázané, že trojkombinácia antibiotík nezaberie u 25-30% prípadov. Je to najmä kvôli rezistentnosti baktérie voči týmto antibiotikám. Vedľajšie účinky liekov môžu naozaj spôsobovať zdravotné problémy o ktorých píšeš. V tvojom prípade by som určite siahla po alternatívnej liečbe. Môj kamarát sa zbavil helikobaktera vďaka užívaniu chioskej mastichy, ktorá je prírodným zabijakom helikobaktera. Konkrétne užíval mastichu s probiotickými kvasinkami z rodu Saccharomyces boulardii. Produkt nájdeš pod názvom Masticha active.