Tabletka po a rozhrešenie od kňaza

doubledog

skutocny pristup krestanov k manzelstvu najlepsie vidno z toho, ze kvoli vnutornym mocenskym bojom spravili z Jezisovej manzelky prostitutku a nabalili na to nejake moralne pribehy.

NovýPrís

0vecka: Predstav si, že si mamou..máš dcéru..a ona ti povie, že ju chalan nechal, lebo mu po tejto stránke "nevyhovovala".. Čo jej povieš? Neboj sa, veď ešte to skúsiš s inými, možno tí ti "sadnú"..? A ak ani piaty nie, tak určite šiesty..hlavne to nevzdávaj.. ?

NovýPrís

A ešte tak zbežne.."ona primlada a tak museli ujst a jej dieta sa narodilo ako sa narodilo".. v čase narodenia Ježiša bolo vyhlásené sčítanie ľudu, preto sa každý mal ísť zapísať do svojho mesta..Teda laicky povedané, Jozef bol odtiaľ, preto išli aj s Máriou do Betlehemu..
A vyjadrenia ako "nezili sme vtedy, neboli sme pri tom - a teda nevieme, co sa skutocne stalo"..viete, ja som pri toľkých veciach a udalostiach nebola a ani nikdy nebudem..a to predsa nikto z nás..viera je potrebná i v bežnom živote-keď sadáte do autobusu a chcete ísť do mesta, kde ste ešte neboli-veríte šoférovi, že on cestu pozná a dovezie vás tam..dennodenne veríme toľkým veciam, ktoré sú pre náš život nevyhnutné..ľudia sú dokonca ochotní veriť i skresleným informáciám zo správ a prehlasovať ich za pravdu, i keď pri tých udalostiach neboli, tých ľudí nepoznajú a ani nikdy nebudú.. Nepáči sa mi, ak niekto vníma veci len povrchne, kde-tu niečo počul a potom to rozhlasuje/píše do sveta ako pravdu a zvedie pri tom i ostatných. Napr. veľa údajov, že Ježiš mal deti a pod., nie je pravdivých. Treba ísť do hĺbky, neuspokojiť sa len tak s niečím, čo niekto niekde povedal, lebo to počul od niekoho, kto to zas počul od niekoho.. Na záver možno len..ešte som nikdy nebola u chirurga..neviem..naozaj jestvujú?

0vecka

podla mna je predmanzelsky sex velmi dolezity....co ked chlap pocas svadobnej noci zisti ze ho tam napr ani nestrci kvoli rozmerovym problemom? Podla mna odkladat sex je velmi nezodpovedne...

NovýPrís

Maoam: je iné, keď spolu bývajú kamoši a kamošky v podnájme kvôli deleniu výdavkov a iné keď spolu bývajú muž a žena, ktorí spolu majú vzťah, navzájom sa priťahujú.. To mi príde úplne nereálne, aby tí dvaja nemuseli čeliť dennodenne takému pokušeniu.. Vlastne by to bolo naopak až čudné :) Takže práve preto sa neodporúča žiť spolu pred svadbou (ak vám ide o čistý vzťah), lebo človek veľmi ľahko "padne" a mohol by sa kontrolovať aj neviem ako ;)

0vecka

2 Maoam kazdopadne o jezisovi vieme iba z krestanskych zdrojov takze tam pada akakolvek objektivita. Ale podla mna je to uplne jedno :). Ak niekedy ten jezis zil a vedel co postvara katolicka cirkev tak by sa imho nebol obtazoval :)

Maoam

* ak je alternativa dva pravdiva, tak by som chapala aj ten nuteny odchod...

pekne od neho, ze s nou ostal potom

vsetko su to iba domnienky, ja som pri tom nebola, ale uprimne 0vecka, zda sa mi to realnejsie ako vsetky tie neuveritelne fantazmagorie

Maoam

0vecka, vzdy to bolo, je aj bude, samozrejme, bohvie co sa vtedy udialo, ja som akurat napisala, ze si myslim, ze boli normalni partneri, mozno mali na nuteny odchod z povodneho bydliska ine dovody (nesuhlas rodin a pod.).
Ale udajne mal Jezis aj surodencov a Jozef bol teda tym padom zrejme mozno aj jeho skutocny biologicky otec. Alternativa dva by mohla byt, ze Maria ako velmi mlada otehotnela za mozno velmi blbych okolnosti s niekym inym a on sa jej ujal a staral sa o nu. Aj to by bola velmi realna moznost.