Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti

Príspevok v téme: Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti
Elidea

Mám 36 rokov, mam dcérku z prvého manželstva, má 9 rokov. Muž má syna, ten študuje VŠ a žije so svojou mamou, riadne na neho platil výživné, ale so synom vychádzajú zle. Nerozviedli sa kvoli mne, ale už pred naším zoznámením. Spoločné dieťa nemáme. Moju dcéru má muž veľmi rád, aj ona jeho. Ale ako ona rastie, už si tak nerozumejú ako predtým. Mám ekonomickú SŠ, robila som účtovníctvo, môj muž VŚ, obaja máme druhé manželstvo. Bývame v malom meste, v prenajatom byte. Muž pracuje, slušne zarába, ale mne sa prácu podľa mojich predstáv nedarí nájsť a hocičo robiť nechcem. Splácame hypotéku, snažím sa viesť domácnosť bez rozhadzovania. Ale aj tak švagriná a svokra do môjho muža zapárajú, že mám ísť robiť. Už sa takto naťahujeme už vyše roka, som z toho vážne zúfalá. Teraz mi môj manžel dáva ultimátum. Mám 3 mesiace, aby som sa zamestnala. Odsťahoval sa k príbuzným a povedal, že zaplatí už len 3 mesiace za nájomné a dá mi trocha peňazí na domácnosť a na krúžky pre dcérku. Vyhráža sa rozvodom.
Ale ja vlastne ani neviem, či si chcem udržať toto manželstvo. Ke´d má môj muž zlú náladu, zapáral do mňa aj do dcéry. Vedel byť vyslovene otravný. V poslednom roku sme sa veľa hádali. Veľmi ma hnevá, že môj muž sa stále radí so svojou mamou. Ona je trocha hysterická, je vdova a môj muž jej musí každý deň telefonovať. Nemá ma rada, muž sa bál povedať jej, že sa berieme, preto sme sa zobrali bez jej vedomia a dlho sme jej náš sobáš tajili. Najprv som si so sestrou svojho muža rozumela, ale teraz ma neznáša. Pritom ona bola doma s dieťaťom až 12 rokov! Skúsila som dve zamestnania, ale môj muž mi prácu znechutil, stále ma kontroloval, alebo prišiel pre mňa, alebo aby sme šli na obed.
Ja nepotrebujem zamestnanie na to, aby som si dačo dokazovala. Ani jemu nepotrebujem nič dokazovať, sme predsa dospelí ľudia. Myslím si, že v skutočnosti môj muž nechce, aby som pracovala. Je rád, že ma môže ovládať cez peniaze. Iba ma nevládze chrániť pred svojou mamou a sestrou.

V poradni sme boli,už viackrát. Môj muž hovorí, že nás nechce stratiť ale trvá na niektorých zmenách a hlavne, že mám ísť robiť. Ja som povedala, že neviem, či chcem udržať manželstvo.
Myslím si, že keby môj muž tak slepo neposlúchal svoju mamu, že by sme mali pokoj. Ako mu to mám vysvetliť ? Alebo svokre, nech nám dá pokoj ?

bmw

22? Zlatokopa, ja sa ti ospravedlňujem, myslel som, že si stará zatrpknutá primadona a v niektorých veciach máš pravdu, tak sme 50:50..., nejdem tu polemizovať, že si ešte dosť mladá na úvahy k 36 ročnej žene, nikto nevieme kam nás osud zaveje...takže prepáč a držím Ti palce vo svojom rozvoji...študuješ?

Zlatokopa

bmw mam sice iba 22 ale proste neskutocne ma vytaca nejaka zenska co sa tu ide na fore stazovat ze muz jej nadava a vsetci okolo .. ved ona zato moze vidi co im vadia pritom staler sedi na ritke lenivej a vyplakava .. sama si uvedomuje ze keby odisla ona nema nic ani by nemala!Nehovorim ze ma ona platit vsetko teda ale aspon na dceru by si mohla ak by mala zaujem privyrobit

jrahn

hanka chapem ze situacia na trhu prace je zla, ale ked je niekto nezamestany pol roka a viac uz to zacina niecim zavanat, nemusi byt lenivy len treba aj trosku znizit poziadavky aspon na zaciatok, dierou uradu prace nikoho v CV nezaujmes a ked sa mi niekto stazuje napr. z rodneho mesta ze nie je praca a poviem mu co nejde skusit aspon tu blavu a dostanem odpoved to je daleko, ja chcem byt doma, do tej dediny nejdem co na tom vsetci mate tak co potom poradit, samozrejme ze vacsina ludi chce byt doma ale tak bez prace to asi nie idealne

hanka9

Ked som stratila pracu niekolkokrat z dovodov organizacnych zmien a teda bola bez prace

zamestnani ludia (niektori) sa mi "posmievali, ironizovali, poucovali" atd)

az presiel nejaky cas a naraz tito ludia ostali sami bez prace

niektori ti posmievaci skoncili úplne zle

stali sa zobrakmi

alebo zomreli

Euva

Elidea, ale veď účtovníctvo by si mohla robiť aj doma. Je to v relatívnom pohodlí a roboty si naberieš, koľko zvládneš. Asi je dosť klientov, keď aj rekvalifikačné kurzy produkujú účtovníkov.
Čo vlastne doma robíš, kým je tvoja dcérka v škole ?
Ako ďaleko od vás býva svokra ? Navštevujete sa?
Biologický otec sa s dcérou stretáva? Zamýšľaš vrátiť sa k nemu? Má novú rodinu?

bmw

dajme si kávu Zlatokopa...pridem kamkolvek v SR, ja ti vysvetlím, to čomu nechápeš a čomu nerozumieš a prečo sa zastávam tej ženy....kludne si aj ochrancu nejakeho prived, ak sa bojíš :D

hanka9

Neznamena ze ked niekto nema pracu, ze je lenivy. Treba sa vzit aj do situacie nedobrovolne nezamestnanych a nie ich automaticky nazyvat lenivcami