Berie si odo mňa peniaze

Príspevok v téme: Berie si odo mňa peniaze
silvijkeash

Prosim vas povedzte mi nazor na tuto situaciu lebo som uz vazne zufala. Som s priatelom rok. Zo zaciatku sme sa stretavali u priatela doma alebo sme chodili von nakolko jeho rodicia boli odvestovany. Vsetko bolo fajn venoval sa mi nikdy to nebolo idealne boli tam veci ako byvala par bab s ktorych si vraj len robil srandu a nic medzi nimi nebolo. No zlom nastal ked prisiel k nam zacali byt tie navstevy coraz castejsie dnes k nam chodi pomaly ako domov rozkazuje si xo chce jest a podobne. Ja by som pre neho vsetko spravila a bojim sa ze to zacal zneuzivat kedze do prace chodi len velmi malo beriesi odomna peniaze ked je u mna vacsinou sa mi moc nevenuje skor vynimocne. Venuje sa tv a podobne. Bojim sa ci ma naozaj lubi alebo len peniaze.

Maoam

a pisem ti to preto, lebo je to pravda

kedysi davno ma raz nastval prispievatel Doubledog - tymto ho srdecne zdravim :D (medzitym som si ho uz velmi oblubila)

islo o inu vec, ale trafil do cierneho, bolelo to jak slak, ale mal pravdu

musis sa nad sebou zamysliet a nad svojim pristupom sama k sebe aj k vztahu a k tomu, co vsetko mu dovolujes - lebo on robi to, co mu dovolis

samozrejme, ze su ludia, ktori idu napriek asertivnemu spravaniu stale dalej cez hranice druhych - ale tito potom zo vztahu samozrejme automaticky aj odidu - lebo je to normalne

vyries SVOJE problemy a SEBA a potom dojdes nasledne k rozhodnutiu byt radsej sama, ako s vyuzivacnym lenivcom a ojebavacom (prepac)

hanka9

Co presne znamena "berie si odo mna peniaze"

-nukas a davas mu ich dobrovolne?
-vypytuje ich od teba ?
-alebo si ich poziciava?
-resp. poziciava len ked nema ?
-ked je "potom" v robote, vrati, alebo nevrati?

Euva

Prepáčte, nedala som otáznik a chýba tam. Presnejšie, tu : To akože, keby sa ti venoval, tak by ti nevadilo, že od teba ťahá peniaze a do práce "chodí len málo ?

Euva

Ešte sa vrátim k tomuto:
"do prace chodi len velmi malo berie si odo mna peniaze ked je u mna vacsinou sa mi moc nevenuje skor vynimocne. Venuje sa tv a podobne."
To akože, keby sa ti venoval (a nie tv), tak by ti nevadilo, že od teba ťahá peniaze a do práce "chodí len málo". Bože.
Tak málo si vážiš samú seba, že si ochotná si jeho pozornosť kupovať? Božeeee.. Kopni ho do.. Chvíľku ťa to bude bolieť ale potom si nájdeš lepšieho. Lepšie než chrapúňa na celý život a vychovávať v tom aj deti.

Fleur-de-lis

krásne ťa využíva a prechádza mu to lebo patríš k ľuďom čo si to nechajú. Radšej s niekým kto ma využíva, ale dá mi aspoň trochu pozornosti, než sama...
No problém je, že takto nenájdeš uspokojujúci a šťastný vzťah.

ebi777

možno ťa aj ľúbi, ale vytvorený má postoj k životu aký má, nezodpovedný, len aby si nedopadla tak, že celý život na neho budeš robiť, a on si bude váľať šunky

Euva

silvijkeash, čo to znamená, že "do práce chodí len veľmi málo?"
Znamená to len príležitostné brigády?
Vieš, do práce sa chodí alebo nechodí.

Pre mňa by už toto: "do prace chodi len velmi malo berie si odo mna peniaze" bolo dovodom na Koniec.

Toto nemôže dopadnúť dobre. Uteč, kým nemáte spolu dieťa.

_meno

ahoj silvijkeash

mno co tvoj priatel chce, zistis velmi lahko, podla toho co robi ...
mozes si to este potvrdis tym, ked mu to nedas.

mozno to pre teba bude tazke, lebo si dobra dusa .. ale musis chranit aj samu seba

vysvetli mu, ze peniaze sa ziskavaju ked pomahas druhym .. nech ide viac pomahat druhym, bude mat viac penazi

ak vela pozera tv (tv, knihy, rozpravanie - potrava pre ego, abstrakcia) tak mu povedz, ze ty chces robit ine .. ze ak on chce pozerat tv, ze nabuduce mozes zostat doma, nebudete sa tak rusit pri cinnostiach)

normalne sa bojim, ze si taka dobra, ze sa nechas nicit a az potom ked on bude mat coraz viac a ty menej .. ani vtedy tomu nebudes chciet uverit, v tu predstavu ze ta niekto nema rad

to, ze si dobry clovek silvijkeash pocituju okolo teba vsetci .. su ludia, co ta radi mat budu, ktorym si ukradnuta a ktory ta budu nenavidiet (dar, test, trest)

mozes sa aj priatela snazit zmenit k lepsiemu, alebo v dobrom sa rozidete ides dalej, laska si ta najde, to 'jemu sa coraz viac nebude darit'.
tam zase nastava problem, ze niektori ludia su tak 'spinavi' podla ludskych pravidiel, ze im nie sme ochotni pomoct .. ako oni sami, si nevedia pomoct .. ani my im nepomahame (pekne od nas, ze :)

ale vsetko, je nasa cesta .. aj dobre, co sa nam stane, aj zle co sa nam stane .. je len na nas, ci zostaneme rumagat v strede chodnika .. alebo prijimame zivotne zmeny a pouzivame nas potencial

nemame len vediet, dopredu vsetko co sa bude diat .. mame zit .. ako niekto vstupi do vztahu, a zo zaciatku je super, casom je horsi .. je len na nas, ci ho spravime lepsi, odidime .. Boh vie pre vsetkych najlepsie, akurat mame davat pozor :)

[mozes verit v chaos, nedeterminizovanost, nahodu ... alebo mozes verit v Boha, ze veci sa nedeju len tak .... chaos je neusmernena ludska slobodna volba (nevie co robi, ani preco) .... Boh, je pokora a pouzivanie ludskej slobodnej volby na konanie uvedomeleho dobra]

..a to, ze ty si dobry clovek, a vytvorila si tuto temu a ja ti na nu odpovedam... je Bozi svet .. nie som tu nahodou, ani ty ...som tu lebo citim ze mam moznost ti poradit...nie preto, co mozem ziskat .. ale preto, co mozem dat

vela stastia silvijkeash a pekny den ti prajem a pevne nervy na priatela :)