Samovrazda

dawney

Ja mam tiez v poslednej dobe dost casto pocit uplnej zbytocnosti. Hovori sa, ze \"keby si bol zbytocny, tak tu nie si,\" ale myslim, ze nie vzdy to je pravda. Ja si pripadam len ako niekto, kto tu je navyse, z nicoho sa uz nedokazem tesit, ostatni to nechapu, (niekedy sa im ale ani necudujem) . je to taky bludny kruh, ale stale verim, ze to raz skonci...

cajka

VRANe:ake mas problemy ty?napis viac.
Zuzu,ty tak to chapes.az budes skapinat zavreta.2roky v bolesti.a BEz ludi,preoze odo mna sa kazdy obratil.tak to budes vidiet inak.a samovrazda nie je zbabely cin.prave NAOPAK.TREBA NA TO KOPU ODVAHY! v okoli mojom boli 3.nedavno 23rocny.a uz je zabudnuty.na kazdeho rodina,priatelia zabudnu a pomerne rychlo.sme len uplne nuly.

vrana

ja mám tiež takéto pocity...a dosť silné.neviem čo mám robiť,lebo sa bojím,že to raz nevydržím a svoj boj dobrovolne skončím.a myslím to vážne,lebo už takto neviem žiť...je to strašné

ccc

čajka ja by som na tvojom mieste urobila toto..na jeden papier napísala, prečo som nešťastná, čo ma trápi..z toho by som si vybrala veci, kt.viem ovplyvniť..a porozmýšlala by som akým spôsobom ich mám ovplyvniť,alebo čo urobiť, aby ma potešili.
na druhý papier by som si napísala z čoho mám radosť a čo by som ešte mala urobiť, aby ma to tešilo ešte viac..ak na tom čo ťa teší začneš pracovať a robiť si radosť, takéto myšlienky by ťa mali opustit.
skús to urobiť a potom napíš, či ti to aspoň trošku pomohlo, pevne verím, že áno

zuzana22

Čajka, uvedom si, že tým, že vypisuješ takéto hlúposti o tom, že sa chceš dobrovoľne vytratiť z tohto sveta sa ešte viac deptáš a inšpiruješ tých, ktorí sa tiež s takouto myšlienkou pohrávajú. Očividne ešte nikto v tvojom okolí nespáchal samovraždu a tak nevieš, čo za utrpenie to je pre tých, ktorí ho mali radi... Ich smrť bolí dlhé roky a vracia sa stále a stále... Samovražda je najzbabelejší čin, ktorý kto kedy môže urobiť! Nie je to riešenie!
Chápem,že si v ťažkej situácií, ale uvedom si, že takýmito úvahami len robíš zo seba chudinku a odmietaš svoju situáciu zlepšiť! Objednaj si pár sedení u psychológa a daj tomu šancu...

milli

Ahoj, Cajka. Musim sa priznat, ze ma tvoj pribeh doviedol k slzam. Chcel by som ti pomoct, ale viem, ze to nie je v mojich silach. Nie, ze by som neveril, ze pre teba pomoc existuje, ale nie som si isty, ze je taka, aku by si ocakavala. Zivot je naozaj zlozity a niekedy to s nami dobre "zatrasie", ale i tak verim, ze sa ho oplati zit.

milli

Ahoj, Cajka. Musim sa priznat, ze ma tvoj pribeh doviedol k slzam. Chcel by som ti pomoct, ale viem, ze to nie je v mojich silach. Nie, ze by som neveril, ze pre teba pomoc existuje, ale nie som si isty, ze je taka, aku by si ocakavala. Zivot je naozaj zlozity a niekedy to s nami dobre "zatrasie", ale i tak verim, ze sa ho oplati zit.

cajka

No,jedine cviky na pri osteoporoze mozem.a to neni ktovieake zabavne.a praca?tazko ti to vysvetlim,ked sa necitis ako ja.ja ani nespim koli bolestiam.niektore dni nemozem ani chodit.