Zamietnutá reklamácia

Príspevok v téme: Zamietnutá reklamácia
hlas

Ahojte, stala sa mi taká vec, ktorá ma doslova šokovala!!! V decembri 2012 som si kúpil topánky, ktoré stáli 60 euro, čiže neboli lacné. Chodil som v nich do roboty v zimných mesiacoch, čiže som ich používal dokopy možno 10 mesiacov. Nedávno som si všimol, že sa mi pukla podrážka na jednej aj druhej topánke. Tak som ich šiel dať reklamovať. Predavačka hneď povedala, že je to vada, že mi určite vrátia peniaze. A aký bol dnes výsledok? Reklamácia zamietnutá, pretože ten materiál, ktorý používajú, sa časom opotrebúva a mení tak svoje vlastnosti, čiže je to normálne!!! Čiže je normálne, že topánky, ktoré majú rok a pol a na ktoré je záruka 2 roky, tak tie dva roky ani nevydržia a môžem ich rovno zahodiť. Ani mi ich neopravili, ani mi nevrátili peniaze, proste je to normálne a zamietli mi to....Čo s tým ďalej? Jedná sa o obchod Baťa, ako som čítal, tak nie som jediný, kto má takéto skúsenosti. Pomôže SOI alebo kto?

0vecka

2 khkgg mne sa tiez stalo ze mi toto vravel nejaky obchod ale ked som prisiel s pravnikom tak zrazu zmenili nazor... si uvedom ze kazdy obchod sa ta snazi odrbat presvedcit ze nemas pravdu... ale akonahle uvidia ze sa do toho clovek obul anjme ked sa do toho zamontuje pravnik tak hned ustupia... jedny topanky im za to nestoja... jeden kolega to napr robi bezne ze ked sa mu poskodia topanky pocka kym to nebudu skoro dva roky a necha si vyplatit naspet peniaze kedze ten isty model uz nemaju-vecsinou. Kym nedas znenie zakona tak tvrdenie ze tak si to zazila ma moc nepresvedci :)

gdsgs

. Kupujúci - spotrebiteľ si vyberie, ktoré z vyššie uvedených práv si uplatňuje. Na základe rozhodnutia kupujúceho - spotrebiteľa predávajúci určí spôsob vybavenia reklamácie podľa §2 písm.
teda predavajuci urcuje akym sposobom reklamaciu vybavi

gsgswe

Ak bude posudok vypovedať vo váš prospech, uplatnite reklamáciu opäť u predajcu. Ten však ani v tejto situácii nemusí reklamáciu uznať

0vecka

2 fdlhghs ukaz mi ten zakon ja sa nazdavam ze si to mylis s vratenim tovaru ... ak je tovar chybny tak ja to poznam tak ale mozem sa mylit ze bud ti vratia peniaze alebo ti daju tie iste topanky...

khkgg

brigadovala som kedysi v obuvi a presne sa tam stal tento pripad, ked zakaznik si dal vyhotovit vlastny posudok, predajca posudok nepreplatil, iba navrhol vymenu tovaru za rovnaku cenu. ziadne vratenie penazi

fdlhghs

0vecka> nepztaj sa mna, tak je to v zakone. predajca nieje povinny ti vyplatit peniaze, ale je povinny nahradit tovar podobnym alebo takym istym. nikde nieje napisane ze musi vratit peniaze

0vecka

2 gfgxdfv to je nelogicke co hovoris.. takze kupim si topanky ktore su na hovno a musim zobrat iny tovar? cize ine nahovno topanky? popripade kludne moze byt ze firma uz topanky nepredava a ja si musim zobrat cerpadlo do zumpy?

hlas

Je to tak v zákone, však som si ho pozeral a potvrdila mi to aj SOI. Inak by som sa do toho nepúšťal, ak by som nemal istotu, že mi ten posudok niekto preplatí :) Len o tom málokto vie a obchodníkom to asi aj vyhovuje, že o takejto možnosti nevieme....