Neviem si nájsť robotu s VŠ, už to bude rok - je tu niekto na tom podobne?

Príspevok v téme: Neviem si nájsť robotu s VŠ, už to bude rok - je tu niekto na tom podobne?
zúfalkaa

Ahojte, neviem už čo mám robiť, stále niekam posielam životopisy, niekde som bola aj osobne, a stále nič. keď sa mi aj ozvú, väčšinou je to niečo ako poisťovníctvo a pod. Už som z toho fakt zúfala... Potrebujem už peniaze, hlavne sa chcem už osamostatniť spolu s priateľom, on robotu má, ale čakáme na mňa :/ je tu niekto tiež kto márne hľadá a hľadá ?

Ondrej_333

Ja tak trochu chápem aj zamestnávateľov. Čo im môže ponúknuť absolvent týchto podivných škôl. Súhlasím s RNG. Už pri výbere školy treba pozerať na uplatnenie po jej skončení. Na technické odbory sa nikomu nechce, lebo sú to ťažké školy, ale uplatnenie potom ďaleko jednoduchšie a často bez problémov pracujú už popri štúdiu. Bohužiaľ tu zlyháva štát. Niektoré VŠ už dávno nemali existovať, lebo produkujú len budúcich nezamestnaných.

RNG

Pri vyberani vzdelania sa pozeraj za takym, co ti zaruci robotu, tj takym co je v nedostatku, a nie takym co sa ti paci. Ja som v svojom zivote musel uplne zmenit smer, ako to, co som vystudoval a skoncil som niekde uplne inde.
Najma dnes, v krize s vysokou nezamestnanostou je to velmi dolezite, aby so clovek vybral spravne vzdelanie, v odbore, po ktorom je dopyt.

antoine

No pravda je aka je situacia v SR...pokial nemas VS s vhodnym zameraním...nevies minimalne jeden cudzi jazyk...tak nemas sancu len s ekonomickou. Dnes ficia ine odbory...a čo tak robiť učtovničku?? Podvojne ste iste mali na ekonomike....chod tymto smerom.....alebo ak si z BA, skus robit maklerku realitnu...v inych koncinach SR sa to neoplati...ale v BA urcite, pri nehnutelnostiach nemas ako oklamat..resp. predavas fyzicku vec....sice na zivnost, ale vyber si kvalitnu realitku a skus....

Iba Katka

Situácia je na slovensku žiaľ taká, že musíš vziať hocijakú prácu, aj takú na ktorú netreba VŠ (či už v tom obchode, alebo kde) a popri nej hľadať lepšiu prácu, lebo to môže fakt dlho trvať a z niečoho žiť musíš.

Ja si robím výšku počas práce, tiež od toho nečakám zázraky, ale nechcem do konca života robiť to čo robím. Tiež rátam s tým, že po skončení školy ešte nejaký čas skysnem v tej starej práci alebo v novej rovnakej (kedže sa jedná o zahraničnú firmu, tie odchádzajú a prichádzajú).

ja tiez

a najhorsie a ubijajuce je ked chodis na pohovory vsade ti povedia dame vam vediet ozveme sa a prdlajs. Posielas CV a nic z toho uz ma to ani nebavi. Mnohokrat su tie pohovory len divadlo a cloveka uz maju davno vybraneho.

Ja tiez

ahoj ja som natom ako ty az nato ze nemam pracu viac ako rok a pol. Len same brigady a ked nebol ten zakon o praci na dohodu a odvodoch z nej tak aj na dohodu som robila. Teraz ani uz na dohodu sa neda praca zohnat. Len same brigady a neviem preco chcu len studentov a dospelych na dohodu nie. Asi preto lebo ich mozu vselijako obabrat ako dospelych ktory si otvori usta. Je to na nic. Tiez mam vysoku ekonomicku ale uplatnenie na figu. Vsade sa dostanu ludia len cez znamost. Aj ked si pracovity a chces robit, mas snahu a ochotu, mnohokrat si sikovnejsia ako tie co boli nastrcene nemas sancu na pracu. Ked vidim ako sa tie mlade baby flakaju v praci a nevazia si ju lebo ved im tatka ci mamka teta a ktovie aky znamy vybavili tak sa flakat moze predsa. Prides na urad nieco vybavit a niesu tam, neporadia ti lebo nechcu alebo sa nevyznaju v tom co robia, behaju po obchodoch v prac. case, piju kavicky a lustia krizovky. Je to tu na svk o nicom. Tolko vysokoskalakov a co z nich ked praca nikde. Mam kamosky dve a tiez je to s nimi biedne. Jedna robi v sklade s vysokou a druha je nezamesnana tiez uz vyse roka. Bola mi ponuknuta praca v poistovnictve ako poist. agent aj v jednej firme ako obchod. zastupca ale to su take prace kde treba ludi presviedcat a klamat ake mnohokrat nevyhodne ponuky su vyhodne. Presviedcat a zhanat, behat a zit v strese ci nieco za mesiac zarobis lebo od toho si platena a je to praca na zivnost co nieje ziadna slava.

MultiLevel

Nevesaj hlavu.....co takto sa rozhliadnut po inej praci ako vo svojom obore?
Skus sa poobzerat po obchodnych centrach a po praci v obchode s handrami. Ja som to robila kedysi brigadne a hoci ma islo urvat z tej prace, zarobila som si fajn. A som aj teraz prekvapena, kamaratka robi na plny uvazok tiez v podobnom obchode a ma vybornu vyplatu na slovenske pomery...Chapem, ze vysokoskolacka nechce skysnut v obchode za pokladnou, ale ak si uz ozaj zufala a inu moznost nevidis, skus

Dawia

Ahoj, mám kopu známych čo su na tom tiež tak.. a nik nepracuje vo svojom obore. ono ver. sprava a soc. praca su najhorsie Vš.(sorry), čo sa uplatnenia týka...ja som po strednej bola na tom tiež.. z akého si mesta?

javor24

zúfalka: ja som na tom podobne, minuly rok v maji som skoncil VS, cez leto som par mesiacov brigadoval v hoteli v Nemecku a odvtedy hladam normalnu pracu a stale sa nedari a chyta ma uz aj depresia sak co chvila vyjdu dalsi cerstvi absolventi zo skol a sanca najst nieco normalne bude este mensia..

rozmyslam nad odchodom do zahranicia, len zas umyvat riady mi nepride moc efektivne, tak zvazujem aj dalsiu VS externe, ale hlavne taku, ktora by mi zabezpecila svetlejsiu buducnost ak nenajdem normalnu pracu..