romovia...ktori neziju a nevyzeraju ako romovia

Príspevok v téme: romovia...ktori neziju a nevyzeraju ako romovia
romni

Som romka,mam strednu skolu a ludi vacsinou okolo seba neromov...nbezijem tak a nai sa tak necitim...dokonca nadavam na romov neprisposobilych..spinavych..smradlavych...ale taki su vlastne aj biely..takze je to vsetko o cloveku a nie o tom ci je rom alebo gadzo...no predca len som vychovavana rodicmi..ktori nemaju dobre skusenosti s gadzami...pre ktorych sme a zostaneme aj tak len cigani.Tak ako to je ake mate skusenosti romovia ci neromovia???napiste----------

kop

Cigan ked sa dostane do vyssej spolocnosti, tak sa automaticky vykasle na prostredie odkial pochadza. Niektori Romovia zo seba chcu spravit silou mocou gadzov, ale je to podla mna chore, lebo svoju mentalitu nikdy neprerobis:-)

kop

Ja som gadzo, ale mam aj priatelov Romov, lebo Romovia su pre mna uplne ina kultura ako biely.
Vy ste spontanni, otvoreni, temperamentni, velmi priatelsky, you love social contacts. Zapierat svoju identitu nie je dobre...
Inak, lačho dives, sar sal?:-)
Rasizmus je o inom, asi.

hkkaerf

tak akože som biela, a vôbec niesom rasista.... podľa man ide o povahu.. na škole mame romov, no a? aj v triede, ale tí čo sú normálni a nenaádvajú a nebijú sa, nemám s s nimi problém. dokonca som rada, že sa práve s romkov kamarátim :)