Psa uštipol nejaký had asi umiera neviem čo mám robiť

Príspevok v téme: Psa uštipol nejaký had asi umiera neviem čo mám robiť
Clarisa

ahojte :( Ujo bol so psom na prechádzke a nechal psy špliechať a vo vode. Keď sa vracali naspäť domov pes bol oťapený, málo reagoval a kríval. Jedna noha mu opuchla a má ju horúcu. Chodí pomaličky a skoro vôbec sa nehýbe :( vyhľadáva miesta kde by mohol byť sám. Stále mľaská a kedže je dnes nedeľa a zajtra veľkonočný pondelok žiadny veterinár by nebol ochotný prísť a ani tu v okolí žiadny veter. nie je. Bojím sa o neho tak strašne moc... Bojím sa že mi umrie. Čítala som že pes nad 10 kg by mal uštipnutie prežiť. Je to vlčiak s váhou 35/40 kg ale takéhoto osamelého,smutného a uboleného som ho ešte nikdy nevidela. Je to pes ktorý i veľmi žiada pozornosť.Prosím pordte mi niečo...veterinára sme vylúčili :(

margitt

Dobry den prosim Vas vsetkych o radu.
Po smrti mojej matky nam ostal 10 rocny vlciak. Ostal na dvore sam a chodime ho krmit.Pes ale nezvlada samotu a tak vyje a da sa povedat ze po nasom odchode odtial place, susedia sa uz zacali pripominat urobte s tym nieco.
Pytali sme sa znamych nikto ho nechce hoci ma dobru povahu.Neviem co mam urobit. Ja si ho nemam kde dat.Je na mieste ho dat utratit? Mam citlivu povahu nezvladam riesit tuto situaciu.
Dakujem
Margitt

Clarisa.

Teraz sa správa ako keby sa mu nikdy nič nestalo :)je znova taký aký predtým :) som taká šťastná že je v poriadku...A nikdy by som ani v kútiku duše nepomyslela že salamandra dokáže zabiť psa bez pomoci..chvála Bohu že to nebola Salamandra :)

Deria

Pekne, ze si sa este ozvala.:) Casto sa stava, ze niekto pyta radu a ked ju dostane, uz sa viac neozve. Tesi ma, ze havo sa ma uz dobre.

Clarisa.

Chcela som ísť sním k vet ale išli nakoniec iba chlapi. Veľmi ma zaujíma čo sním tam robil pretože idem na veterinu. Otec mi povedal že mi iba pichol inekciu a nič iné nepovedal. Ešte pred tým do telefonu povedal že ho možno uhryzla aj salamandra škvrnitá a už by mu nebolo pomoci. Zomrel by mi :( Tak veľmi som plakala pretože povedal že tie príznaky tomu nasvedčujú. Ten veterinár sa mi odjakživa ako ho poznám nepáčil ale nemôžem sa sťažovať. Je to dosť chladný muž bez súcitu ak to tak môžem nazvať. Buť skape alebo ho prinesiete. Zo slzami v očiach som čítala rôzne fora a dozvedela som sa že pes nad 10 kg by mal uštipnutie hadom prežiť. Lenže ked spomenul tu jašteričku radšej sme k nemu išli. Chceli sme počkať do rána či mu to neprejde lenže bol taký nevládny a hladal si osamotené miesta že som to nevydržala. Hned ráno som išla za ním a má sa omnoho lepšie už lepšie chodí a pije, papá. Nechal sa aj česať :) Musela som od neho odísť kedže som bola iba na návšteve ale moja rodinka ma informovala že sa má už omnoho lepšie :) Ten ditiaden mu neskutočne pomohol zdá sa žeby sa s toho dostal aj bez veterinára. Ale nevadí. Nohu mal ešte na druhý deň stále ako kopyto ale dúfam že sa mu ten opuch zmierni. ďakujem vám za rady :)

hanka9

Je zname, ze ludska dusa je zranitelna a da sa najviac oklamat, vyuzit, ci uviest do omylu hlavne pri nestastiach, starostiach, chorobach,bolestiach, trapeni, nevedomosti, kedy je clovek otupeny. Prave toho vyuzivaju nepoctivi lekari ( cest vynimkam ) ci ini nepoctivi ludia za ucelom „zisku“, pripadne inych vyhod.
P.s- netvrdim, ze treba byt chorobne podozrievava a nedoverciva, ale tvrdim, ze clovek ma byt opatrny a ma sa pytat, zaujimat a este raz sa pytat a zaujimat a v pripade nejasnosti overovat. Lebo lekar dajme tomu napr. pichne tvojmu milacikovi injekciu naladovku, ktora zmeni chovania a vyzor psa vyrazne k lepsiemu a ty si myslis, ze mu dal nejaku drahu vakcinu proti hadiemu jedu, ked sa mu tak rapidne polepsilo :-o))

baska123m

Toto je pravda, treba sa o to zaujimat. Lebo nasa macka raz ochorela, mala zapal pluc, isli sme s nou k veterinarovi, ten jej cosi pichol a ona do pol hodiny umrela :( Hned sme sli za nim, len sucho skonstatoval, ze macke sa uz nedalo pomoct, ze injekcia asi bola pre nu silna moc a podobne. Pricom jej stav sa zacal vyrazne zlepsovat, ked sme jej podavali prvy den obycajny paralen...keby sme k lekarovi nesli, macka by isto este zila :(

Deria

To je fajn, ze psikovi je uz lepsie.
Ale suhlasim s Hankou, vzdy sa treba zaujimat o to, co psik dostane a pod. Mne ked vet nic sam nepovie, co ide mojmu psovi robit alebo aplikovat, poprosim ho, aby mi vysvetlil o co ide, co mu ide dat.Nikdy nebol problem, okrem to my sme platici.:)

hanka9

Chapem, ze uz si rada a v tomto smere som s Tebou! ALE DOLEZITA otazka. Co KONKRETNE mu pichol?? Aky ma ten liek (injekcia) klady a zapory ?? Liecive a vedlajsie ucinky? Co lieci ta injekcia? Alebo sa o to nezaujimas a staci ti len, ze psikovi je akoze uz lepsie ? Tu robi väcsina ludi chybu, ze sa hned nezaujima o veci ako ma a necha to na lekara. Ale lekar by mal este pred pichnutim injekcie informovat , co a preco dava, ake mozu byt klady a zapory, ci nie ? Co mam dvoch kamaratov a ich psikov ustipol had, kazdy zije bez zasahu injekcie. Ja viem, tie priznaky vystrasia. Ale zisti o tej injekcii viac a napis, akujem.

Clarisa

ďakujem :) nakoniec sa jedna dobrá duš našla a nášho psa zobrala ďaleko k vet. Pichol mu nejakú inekciu a je m už dobre. Kýva chvostom a už sa aj viac pohybuje. Labka mu opuchla a keďže má dosť hustú a dlhú srsť uhrysnute nebolo vidno. Veterinár nám ešte pred tým ako sme ho navštívili povedal aby sme mu dali ditiaden čo mu dosť pomohlo každých 6 hodín :)