Sestra ma nici

Príspevok v téme: Sestra ma nici
bornhanged

Zdravim. Mam dlhodoby problem so sestrou, tak som sa rozhodol napisat sem a skusit, ci mi niekto nevie poradit. Je o 3 roky starsia ako ja a odmalicka ma dusevne tryzni. Je to dokonaly pripad problemoveho dietata, k rodicom sa, samozrejme, tiez sprava otrasne. Je urcite narusena, riesi ju uz aj odbornik. Najhorsie na tom je, ze najviac vsetko schytavam ja ako maly brat. Za vsetko ma buzeruje (doslova VSETKO), stale po mne krici, je neustale podrazdena, ma zlu naladu, nedokaze mi povedat jednu vetu normalnym tonom bez toho, aby ma neslo roztrhat od zlosti. Sprava sa ku mne doslova ako k odpadu a aj sa pri nej tak obcas aj citim. Ked som bol mensi, dokonca mi ublizovala aj fyzicky, no nastastie som v puberte vyrastol tak si netrufne. Mam kvoli nej zachvaty zlosti a beznadeje. Beznadeje preto, ze s tym nemozem nic robit. Ja zenu udriet nedokazem, co ona velmi dobre vie a vyuziva, a ked sa snazim zautocit na city, to mi nepomoze pretoze ona ziadne nema, doslova nic, co som jej kedy povedal, na nu nezabralo. Raz som sa dokonca pri veceri rozplakal pred mamou a hovoril jej pred sestrou ako strasne mi jej spravanie ublizuje a nou to ani nehlo. Zacinam sa pri zaspavani a budeni klepat a myslim si, ze to je z nervov. Som mierumilovna povaha, jedine, co chcem, je klud, konflikty nikdy nevyvolavam ani nezacinam. Co mam, preboha, robit? Pomozte mi niekto lebo sa zblaznim.
Dakujem.

MultiLevel

Absolutne si ju nevsimaj, ked zacne hucat, len sa na nu usmej a odkracaj do inej miestnosti ak sa da...Ignoracia ju este viac nastve, ale ak bude vidiet, ze si nad vecou, verim, ze casom s tym prestane. Cudujem sa, ze s tym nerobia nieco rodicia, respektive nepises, ci s tym nieco robia. Ak ma uz 18 a nechce sa dat liecit, tak by mala opustit dom/byt...nebudete snad trpiet vsetci jej spravanie. Mozno sa jej da pomoct, ale pokial sama nebude chciet, tak bohuzial...

Maoam

este daco: ona zneuziva pravu tvoju dobracku a mierumilovnu pokojnu povahu, ktora neznasa konflikty a chce mat pokoj - si pre nu lahky terc

ber to tak, ze tvoja sestra je niekto, kto ta donuti naucit sa BRANIT, pretoze takych ludi ako je ona este stretnes mrte, na pracovisku, v okoli, znami, privatne......

cize svojim sposobom ti ona ukazuje to, na com musis zamakat ty sam....

Maoam

mas tu vyhodu, ze si chalan, to jej tvoje stastie, lebo byt buzerovana starsou sestrou, ked si dievca, je ovela ovela horsie a tazsie

vyuzi to, ze si chalan a ako uz radili ini, nastav jej pekne krasne zrkadlo - jednak jej pri kazdom jej hysaku ci snahe o buzeraciu RAZNE povedz STOP a odid, pripadne jej povedz co si o nej skutocne myslis a ze seba samu nezvlada a je chudera, ked si potrebuje vybijat svoje frustracie na mladsom surodencovi

nechytaj sa hadok, ODID, vzdy, zavri dvere, odid inam, do inej miestnosti alebo von z bytu

IGNORUJ JU a stanov jej velmi jasne a krute hranice OD-DO na styl, ze jediny styl komunikacie s nou vobec z tvojej strany sa udeje iba vtedy, ak sa bude voci tebe schopna spravat NORMALNE

musis jej nastavit zrkadlo, tvrdo a neuprosne a NETOLEROVAT JEJ NIC

zazijes hysaky, zazijes pomsty, zazijes mozno aj fyzicky utok, kedze si v silovej prevahe, viem, ze ju neudries, ale mozes ju riadne pevne schmatnut, alebo napr. ruku, ak by ti chcela vylepit

a nezabudni povedat: JE MI TA LUTO

s.k.l.o.

A k tomu stylu komunikacie - pokial ju rodicia nenaucili ako sa chovat - povedz jej, ze sa budes s nou bavit, len ked sa bude s tebou rozpravat slusne. Na krik jednoducho nereaguj.

s.k.l.o.

Najdi si silnu babu co sa jej nebude bat a ochrani ta :) takto si nechat skakat po hlave...budes mat problemy aj v zivote s rovnakym typom ludi kym sa nenaucis branit. Segra nema pravo ta buzerovat , tak ju jednoducho ignoruj. Roztrhne ju od zlosti. A nie ze sa nechas mlatit. A ked bude mat sproste reci, povedz jej ze ma tucny zadok a ze ju ziadny normalny chlap nebude chciet. A povedz jej toaj ked velky zadok nema , zeny su prehnane sebakriticke...vacsinou

Agnes998

Vztahy v rodine byvaju niekedy hodne problematicke, poznam to sama. Nemas nejaku babku, tetu, niekoho, ku komu sa mozes docasne prestahovat alebo aspon z casu na cas tam prespat? To by bolo aspon docasne riesenie. A potom ked odide na skolu, budes mat vacsi klud.

TinaCK

A taktiez - uz si skusal premyslat, kde nastala chyba a preco taka vlastne je? Myslim, ze to moze mat velky vplyv na vsetko.. Ak ty si vpohode a ona nie, tak to asi vychova nebude. Potom to moze byt fakt chora hlava.. alebo ma/mala ona v minulosti nejaky problem typu zly zazitok, nejaka psychicka trauma alebo hocico.. Z niecoho jej sialenost pochadzat musi

TinaCK

Vyhybat sa jej? Netravit pri nej cas?? Mmmh. A co na to rodicia? Je velmi tazke nieco komentovat, ak nevieme ako to vyzera.. ale ak je mozne pre teba sa nad tym povzniest, tak by som zvolila tuto moznost. Proste si ju vobec nevsimaj.

Dieta co strati obecenstvo uz nema dovod hrat dalej svcje divadielko. Mozno by ignoracia pomohla, ale kto vie..

Borisko11111

Keď to s vami pôjde takto ďalej, prepne ti z nej tak, že ju zabiješ.Ale dam ti jeden tip.Nahraj alebo natoč si niekde jej záchvat a o blázninec bude mať postarané...

bornhanged

redka: mam 15, ona 18. Nabuduci rok uz ide na vysoku ale ja uz ju tak nenavidim, ze to nezvladnem ani tych par mesiacov