Prečo mi nejdu dole kilá?

Príspevok v téme: Prečo mi nejdu dole kilá?
soffiaD

Chudnem už od 1.6 ale zaial som schudla tak kilo a to cvicim každý den 45 cardio a každý druhý den behaávam 4km.. a jem malo a casto a pijem 3 l. vody, vela spím... ale len kilo? do dneska? už 3 dni tá váha stojí... čím to može byt sposobené?... može to byt tým že beriem železo co mi doktorka predpísala na chudokrvnost ferro forgamu?..

Prezyvka55

Normalne chudnutie je kilo za mesiac. To len sisi ludia si myslia ze akoze zhodia 10kg za 2 tyzdne.
Staci zdravo a pravidelne jest a cvicit a je to.

Fleur-de-lis

tak som si pozerala na nete k tomu prekysleniu. No neviem, možno to naozaj nie je pravda. Každopádne viem, že mne pomohlo obmedziť živočíšne produkty.

redka

ved sa prestan vazit a meraj sa... je jedno kolko vazis... ide o to jak vyzeras nie? aku velkost si v obchode kupis... na oblecku si rozdiel nepocitila?

soffiaD

menej cvicit nechcem potom mám vyčitky že sa flákam kedže na riti sedím denne cez 5 hodín a mam potom mrľe že nic sa nedeje...a z masa jem len ryby a kuracie prsia... inac jem len ovocie zeleninu, nejake tie cerealie a mliecne vyrobky...

NA TELE NEVIEM ci pozorujem zmeny lebo si to možno len namyslam ze som chudšia a mozno nie som ...

Fleur-de-lis

odpovedam, ja do toho nie som expert, ale z toho čo som čítala mi to nepríde ako niečo nereálne. Prečo je to podľa teba vymyslené?
Náš tráviaci systém nie je uspôsobený na prijímanie toľkých živočíšnych potravín. Nevie si s nimi dobre poradiť, a tým, že máme také dlhé črevo tak sú zvyšky potravy v tele dlho a veľa sa z nich vstrebe. Je to preto, aby sa stihli vstrebať všetky minerály a podobne z rastlinnej stravy. Ak sú živočíšne potraviny tak dlho v tele, spôsobujú zápaly a všetko smeti čo by malo rýchlo ísť von sa tam pomaly vlečie. Napríklad tigre majú oveľa kratší tráv. systém, aby si telo zobralo z mäsa čo potrebuje a zvyšok rýchlo vylúčilo.
Mne to príde dosť logické. A sama na sebe pozorujem zmenu odkedy som obmedzila živočíšne. Nie som vegetarián, ale menej mäsa a mliečnych výrobkov mi prospieva. A veľa ľudí je žalostne málo zeleniny.

Šimpanzy sú nám geneticky najbližšie, a ako sa stravujú oni? Z prevažne rastlinnej stravy majú všetko čo potrebujú k sile a zdraviu.

Ja osobne si nemyslím, že je nutné stať sa vegetariánom, ale že pomôže obmedziť živočíšnu stravu a zvýšiť príjem surovej rastlinnej.

odpovedam

nic take ako prekyslenie organizmu neexistuje, je to vymysel priemyslu s doplnkami stravy a vegetarianov. Telo si svoje pH prisne strazi a ma na to mechanizmy nezavisle od stravy.

Co sa tyka chudnutia, tak zdrave je 1-1,5kg mesacne. Takze s tvojim chudnutim nic zle nie je. Chybu robis v tom, ze jes malo. Kedy ludia pochopia, ze energiu na zivot a zivotne funkcie proste potrebuju? Nejest je hlupost, ako logicka, tak aj metabolicka. Zeny, ktore v minulosti experimentovali s dietami maju "znasilneny" metabolizmus, znicenu hormonalnu sustavu a preto sa to aj musi aj niekde prejavit. vacsinou na tom, ze ked prejdu opat na nejaky dietny experimnet, zlyhavaju.

Takze zacni jest normalne, vyvazene, zdravo. 481516 - s tvojou radou sa stotoznujem. Pricasty pohyb znamena nedostatok casu pre telo regenerovat. Kardio rob max. 2x do tyzdna, inak si palis sval, nie tuk. Pritom by si si mala budovat svalovu hmotu, pretoze ta spali extra kalorie, ktore sa nebudu ukladat. Konstantnym behom si skodis. Rob intervalove treningy - minutu chod na plno ako len vies (behaj najrychlejsie) a potom si daj oddychovy interval. A takto to dookola opakuj, 20-25 minut staci.

Takze 3-4x do tyzdna silove cvicenie, 2x do tyzdna intervalovy kardio trening. Nikdy vsak nemiesaj v jeden den kardio a silove cvicenie. A plati naozaj to, ze z 80% je postava o strave, pohyb je zvysok. Takze ziaden cukor ani muka, poobede uz ziadne sacharidy (ani ovocie), zvysit prijem bielkovin - zivocisne sa omnoho lepsie vstrebavaju a dostatok dobrych tukov na spravne fungovanie hormonalnej sustavy.

redka

mozno tym ze jes malo a viac trapis telo... tak sa brani a nepusti ani gram... tiez zalezi aka je vychodiskova cielova vaha..

Fleur-de-lis

a potom, každý organizmus je individuálny. A príliš rýchle chudnutie neprospieva. Radšej pomaly, zdravo a na trvalo.

A pozor k tomu čo ješ. Aby si mala dostatok minerálov, vitamínov...

481516

vykasli sa na váhu a pozeraj sa do zrkadla na zmeny, moze byt ze si spaleny tuk nahradila svalovou hmotou a tá ma tiez nejaku váhu.. prípadne si precekuj svoj jedalnicek ci je okej, je dobre jest 5-6x denne mensie porcie ale zavysi aj zcoho sa skladaju, vela vela bielkovin, tuky len z olivoveho tekvicoveho, lanoveho oleja, rýb, prípadne orechov - mandle, kešu, vlašske a znizit prijem sacharidov v zaciatku chudnutia dost podstatne.. 80% strava 20% fyzicka aktivita. A ked tvrdis ze si 10 dni po sebe kazdy den mala nejaku fyzicku aktivitu tak ako sa spytaj samej seba ze ci by nebolo lepsie 4-5x do tyzdna aby organizmus aj zresetoval trochu..sa ti moze kludne stat ked to takto budes robit dalej ze dojde k pretrenovanosti a to je kontraproduktivne, sa ti moze kludne stat ze nebudes palit takmer ziaden tuk ale len svaly, potom metabolizmus sa spomaly a ked zrazu prestanes tak jojo efekt, a samozrejme tiez necakaj zazraky za 10 dni, podla mna kilo za 10 dni to mas 3kg za mesiac ak to takto pôjde rovnomerne, za 3 mesiace mas dole 9-10kg...

Fleur-de-lis

neviem čo všetko to môže spôsobovať. Ale zopár možností:

ješ málo? Ak ješ primálo tak si tvoj organizmus začne viac ukladať z toho čo zješ.

ťažšie sa chudne aj pri prekyslenom organizme. Takže obmedziť živočíšne produkty (mäso, mliečne výrobky, vajcia) a jesť prevažne zeleninu, ovocie, klíčky, najlepšie surové, semiačka, orechy...

obmedziť alebo úplne vynechať lepok. Nahradiť to obilninami ako amarant, proso, pohánka, quinoa.

Orechy, semiačka a spomenuté obilniny je najlepšie nechať cez noc namočené.