Trpenie pred menštruáciou

Príspevok v téme: Trpenie pred menštruáciou
Babina1

Ahojte, chcela by som sa spýtať či je podľa vás normálne, že asi 10 dní pred menštruáciou mi je neuveriteľne zle. Sotva vládzem vyjsť po schodoch, je mi nevoľno, bolí ma hlava, mám závraty, puchnú mi nohy,.... Podľa môjho dr. je to v pohode a mám si zvyknúť. Máte niekto podobné problémy a ako to riešite?

Babina1

Mne sa to tiež zdalo veľa a gynekológ a aj obvodná sa zhodli na tom, že poniektoré trpia 14 dní a žijú.
Nástupom menštruácie akoby uťalo, tak sama neviem.

Lulu2011

skus poziadat gynekologa o vysetrenie hladin hormonov, ale ani to nemusi vyjsz zle a aj tak sa mozes citit na nic, tiez pred menstruaciou sa viac potim, je mi tazsie, sklon k opuchom, pomaha trosku odlahcit stravu, viac zeleniny, ovocia, cista voda, nejest pecivo, maso

Jaaty

Ahoj,
10 dni pred menzesom? Nie je to trošku vela dni? Mysliš, že to suvisi s menzesom? Nemôže to byt niečo ine?

Vymen doktor

Ahoj ... byt na Tvojom meiste rychlo menim doktora- neviem ci je to obvodny alebo gynekolog. neskusaj ziadne homeoptaika. priznaky ktore udavas mozu svedcit aj pre nejaku vaznejsiu chorobu , a mozno prave v case pred menstruaciou sa to prejavuje. PMS by mala mat tieto priznaky Medzi fyzické patria: opuchy a napätie v prsníkoch, vyčerpanosť, nafukovanie brucha, bolesti hlavy, tráviace ťažkosti, zmeny apetítu, zvýšená chuť do jedla. K najčastejším psychickým príznakom PMS patria: podráždenosť, poruchy koncentrácie, precitlivenosť, sociálna uzavretosť, nespavosť a poruchy spánku, úzkosť, zúrivosť, zmeny sebaovládani.AKO S PREDMENŠTRUAČNÝM SYNDRÓMOM ZATOČIŤ?
Na riešenie problémov ťažkostí spojených s predmenštruačným syndrómom sa dá využiť kombinácia rôznych postupov. Symptómy PMS môžu pomôcť zmierniť zmeny v životnom štýle, lieky na predpis a alternatívne terapie. V prvom rade je dôležitá návšteva lekára, ktorý na základe dôkladného rozhovoru a osobnej anamnézy určí stupeň intenzity daného problému a odporučí vhodnú liečbu.

ale myslim si ze problem vyjst po schodoch a opuchy noh mozu naozaj svedcit o tom ze by si mozno mohla mat aj nieco so srdieckom ... tak radsej chod za riadnym doktorom ktory ta poriadne vysetri a hlavne ti zoberie kvalitnu anmanzu. nechcem ta strasit mozno je to len velmi silnejsi PMS ale istotoa je istota. inak PMS je predmenstruacny syndrom na googli najdes o nom vela

RNG

Najviac pomaha yam, ale moze pomoct aj damiana, pupalkovy olej, black cohosh, dong quai a rozne protizapalove ako curcuminoidy, boswelin dumbier.

redka

skus zacat brat vacsie davky pupalkoveho oleja v kapsuliach... dobre na tieto problemy su aj yam, maca a pod... skus si o tom nieco precitat na nete.... mozno skus pit zensky caj, alchemilku par dni pred ms...

kikarika1

to mi je ľúto, že tvoj doktor ti povie, že si máš zvyknúť, namiesto toho, aby s tým niečo spravil....ja mám už 34 rokov a ani raz za celý život mi od menštruácie zle nebolo (ani pred ani po) ...nepíšeš koľko máš rokov, ako dlho menštruuješ, možno tvoje telo potrebuje čas na to, aby si na menštruáciu "zvyklo" a potom ti aj bolesti zmiznú..prajem ti to...viem si predstaviť ako trpíš...poobzeraj sa na nete po nejakej strave, čajoch atď, ktoré by mohli pomôcť s týmto stavom pred menštruáciou - sranda to určite nie je

sewie

tvoj doktor je velmi "mily". Na tvojom mieste by som siahla po nejakych homeopatikach-co sa tyka tych opuchov, to sa mi stava obcas tiez-tak som sa zmierila s tmy ze nebudem pit kavu-ked tak len skutocne raz za cas a pokial mozno tak nie moc pred menstruaciou. Plus zaradila som do jedalnicka hodne zeleniny co podporuje funkciu obliciek a odvadza nadbitocnu vodu z tela-info najdes na nete:)ja som mala vzdy silne krce pocas menstruacie a siahla som po bylinkach a teraz som uplne ok:)...pokial to teda podla doktora nie je ziadna skryta pricina, skus radsej nejake homeopatika -isto sa nieco najde a nemusis si na to "len zvyknut"...