Mám rakovinu hrubého čreva?

Príspevok v téme: Mám rakovinu hrubého čreva?
tomas0408

Čaute, môj problém je nasledovný. Mám 23 rokov, už asi 5-6 týždňov ma trápi zvýšená teplota okolo (37.0, zvyčajne len okolo 36.8-36.9). Krvné testy neodhalili nič. Ja som to pripisoval stresu (mám teraz toho veľa v práci), ale včera som sa náhodou preklikal k príznakom ochorenia na rakovinu hrubého čreva a sedí to na mňa. Tiež keď idem na WC občas mám stolicu hnačkovitú, inokedy to zo mňa ide veľmi ťažko, stolica je nepravidelného tvaru, častokrát zúžená. Mám to tak už dlhšie, ale pripisoval som to len stresu. Čo by som mal robiť? Máte niekto podobné skúsenosti? Ku gastroenterologovi ma to moc netiahne (zrejme by bola potrebná kolonoskopia). Máte niekto skúsenosti s tými testermi stolice nadoma? Sú spoľahlivé? Môže nejak takto mierne zvýšená teplota súvisieť s rakovinou hrubého čreva?
Možno si to celé iba nahováram, ale som z toho dosť vystrašený..

tomas0408

Ďakujem za skoré reakcie.

ddana - Ste si istá tým, že teplota nemá nič spoločné s rakovinou hrubého čreva?

nikyy - mlieko nepijem, a na lepok nemám intoleranciu

Ja si to skôr spájam s tou teplotou - s tými črevami mám takýto "problém" už viacej rokov (čo si pamätám, tak možno 4-5) - vždy som mal buď redšiu stolicu, alebo tuhšiu a teraz sa to v poslednej dobe, tak ako keby vystupňovalo. Je možné, že by sa to toľké roky vyvíjalo?

Ešte by ma zaujímalo - vždy pri rakovine hrubého čreva je jedným z príznakov krv v stolici, alebo nemusí byť ?

ddana

Zmenu vo vyprázdňovaní stolice môžu spôsobiť aj lieky /ak nejaké užívate/, teplota nesúvisí s rakovinou hrubého čreva. Nediagnostikujte sa cez internet. Prestaňte si merať teplotu - príliš sa sebapozorujete. Hodnoty, ktoré uvádzate, nie sú patologické, je teplé počasie a prispôsobuje sa k tomu aj telo. Sú aj bolesti brucha? Skôr to môže poukazovať na nejakú črevnú virózu.