Patova ostroha

Príspevok v téme: Patova ostroha
TajnaAgentka

Ahojte,

bolo uz niekomu diagnostikovanie ochorenie - patova ostroha? Ako ste sa z toho dostali? Co vam pomohlo? Ako vam presla bolest?

Mam ostrohu na lavej pate, ktora neskutocne boli hlavne zrana ci po odpocinku. Navstevujem ortopeda, no zatial ziadna zo stanovenej liecby nepomaha. Maximalne sa bolest znizi, no neprestane - avsak je docasne znesitelna.

Existuje vobec nieco na toto ochorenie? Ci si mam zvyknut na bolest a zit s nou az do konca zivota???

Vopred dakujem za rady.

TajnaAgentka

matway...mylis sa, beriem do uvahy aj nazory inych ludi...len si myslim, ze zmena stravovania sa prejavi az po urcitom case..nie hned...ale urcite mas pravdu, musim zmenit aj jedalnicek..

matway

tajna agentka: nehnevaj sa na mňa, ale asi nečítaš, čo ti tu aj tí ostatný píšu! Ak si už vyvalila do vložiek kopec peňazí a nepomohlo ti to, zabudni na nich, a začni riešiť podstatné veci svojho problému lacným a osvedčeným spôsobom!

Je nesmierne ťažké usmerňovať ľudí, ktorí sú nepoučiteľný, a sami hazardujú so svojim zdravím. A pri tom je to tak jednoduché!!!

TajnaAgentka

Dnes som si bola pre spominane vlozky do topanok. Aj som ich teda hned vyuzila - no mam pocit, ze od bolesti mi uz noha hadam aj odpadne :( Boli to este viac..

TajnaAgentka

Ahojte, dakujem za reakcie.

Dlhsie som nebola na stranke - no zaujimalo by ma tiez - mate niekto skusenosti s operaciou tohto problemu - ak ano ake?

Dakujem :)

Peter Stacho

Scasti ma pan matway pravdu, ale nie je to hlavny dovod. Ostroha vznika pri uraze paty, to znamena pri tvrdsom udreti oblasti paty.

Pre informaciu, patovu ostrohu (patovy kostny vyrastok) ma zhruba kazdy stvrty clovek na zemi. Ako vacsina z nas dobre vie, kost ako taka sama o sebe neboli, cize nie vsetci pocitujeme bolest aj ked patovu ostrohu (kostny vyrastok mame). Problem nastava vtedy, ak sa tkanivo - slacha, ktore sa nachadza pozdlz celeho chodila (plantarna fascia) zapali. To vacsinou nastava v dosledku skratenej slachy – plantarnej fascie. Az vtedy clovek pocituje bolest.

Tento zapal sa v populacii vyskytuje coraz castejsie. Hlavnou pricinou su tradicne ortopedicke pomocky, topanky so zdvihnutou klenbovou castou, ktore chodidlo doslova fixuju v jednej polohe a tym slachy v chodidle nemaju ziaden pohyb – to ma za nasledok skracovanie sliach. Tento zastaraly trend, ktory je bohuzial stale presadzovany hlavne na Slovensku je pricinou zapalu plantarnej fascie – bolesti chodidel.

Geneticky sme prisposobeni na bosu chodzu. Treba nosit plochu obuv a vyvarovat sa akejkolvek fixacii spodnej casti chodidiel, to znamena vyvarovat sa makkym stielkam v obuvi a vystupenej klenbovej casti, ktora kopiruje (fixuje) chodidlo.

Vodne stielky, ktore tu boli spomenute Antonom - Medicovi TWIN su vhodnym riesenim problemu, pretoze nohu nefixuju.

matway

Pätová ostroha nie je ochorenie, ale je to dôsledok zlej životosprávy. Ostroha vzniká usádzaním škodlivín, najčastejšie kyseliny močovej a fosforečnanov. Fosforečnany dávajú usadeninám pevnu formu, ktorá potom tlačí a spôsobuje na oblasť s mäkkých tkanív veľkú bolesť. Ako sa ich zbaviť?

Ortopedické vložky sú len dočasným riešením, ale aspoň doprajú viac času k podstate problému, len či sa to zas cenovo oplatí!

V prvom rade treba vynechať kávu, kakao, sáčkové čaje, ovocné džúsy, bublinky, tým vlastne odbremeníte ľadviny, ktoré sa mali postarať o vylučovanie škodlivín z tela.

Piť veľa čistej vody /filter s aktívnym uhlím/, a nasadiť ľadvinovú očistnú kúru. Za vodu môžeme považovať iba vodu, zel. šťavy, ovocné šťavy, sypané čaje, mlieko.
Ja v týchto prípadoch používam zapper /frekvenčná terapia/.

Vylúčiť aj červené mäso, konzervanty a glutamány! Tie sa nachádzajú vo všetkých konzervách, salámoch, sáčkových polievkach, a v mcdonaldoch /to je ale pre inú tému!/

Prestať s mliečnymi výrobkami, ktoré sa nedajú prevariť. Mlieko najlepšie plnotučné s 3.5% tuku.

Prečo tu vlastne toľko píšem? Lebo ak telo chce vylúčiť fosforečnany, potrebuje k tomu vápnik a horčík, a keďže horčík si telo neukladá, používa iba vápnik, toho je zrazu nedostatok!

Aby tu pochopili ostatní svoj problém, pripomeniem iba to, aby sa pri podobných problémoch sústreďovali na pečeň a ľadviny! Opisovať každý jeden problém je zložité! Jednoduchšie je predísť takýmto požívatinám, ktoré sa nám ako škodlivé látky usádzajú v tele, lebo sa ich samé telo už nedokáže zbaviť...

Dominika11

Ahoj, tiez som skusila tie vlozky lebo som tie bolesti uz nevedela vydrzat a naozaj mi pomohli, vyskusaj aj ty.

AntonAnton

Ahoj

Ja som mal patovu ostrohu na lavom chodidle. Trapil som sa s tym niekolko rokov. Znamy mi odporucil novinku - vodne ortopedicke vlozky medicovi. Boli sice dost drahe, ale uz hned prvy den mi bolest ustupila a v priebehu dvoch tyzdnov som sa ostrohy zbavil. Teraz ich nosim aj ako prevenciu. Maju aj ine vyhody, ale nechem im robit reklamu zadarmo