Isotretinoin Actavis

Príspevok v téme: Isotretinoin Actavis
Laik94

Zdravím,
svoje akné liečim už niekoľko rokov rôznymi mastičkami a nič natrvalo nezabralo tak mi doktorka zvolila liečbu izotretinoínom a to konrétne liekom ISOTRETINOIN ACTAVIS o ktorom som nenašiel žiadne informácie. Chcem sa spýtať či máte skúsenosť s týmto liekom. Zaujíma ma či musím prestať nosiť kontaktné šošovky a či ma to nebude obmedzovať v športe. Ďakujem
U doktorky nebol čas

MichalZH

Zdravim....

mam 36r. a som cca vyse 6 rokov vyhadzany po tele (neviem z čoho) hlavne na chrbáte a hrudi, inde menej... kožný lekár mi predpisal tieto tabletky 10mg ráno, 20mg večer.. včera ráno som si dal prvú tabletku a už v práci som sa začal cítiť slabý ako keby na mňa niečo liezlo... po 4hodinách sa mi začala triast ruka, začalo mi byť zle... celý som zostal bledý mal som pocit na zvracanie...asi ďalšiu tabletku už nedám....radšej sa poobzerám po niečom inom... kto má podobnú skúsenosť???

Pokahontas5

Nedá mi nevyjdriť sa, Isotertinion beriem 4tý mesiac. Pokožku mám pomerne lepšiu.Brala som 30mg.

ALE, tieto lieky velmi ovplyvnuju moju Psychiku.
Pri čítaní nežiaducich účinkoch- mám bolesti hlavy, malátna, unavená a náhle zmeny nálad, úzkosti. Posledný týždeň som zvládala ísť len do školy a domov. Pani doktorka mi znížila dávku na 20mg, dúfam že sa to zlepší.

Taktiež, tu bola otázka ohladom ALKOholu- vždy som mala dobrú odolnosť, no s tymito liekmi sa človek naozaj rýchlo opije a je mu zle. Preto treba opatrnejšie piť:))

Držte sa všetci, Pokahontas

Kkkkika

Ja som tento liek brala keď som mala 15 rokov, trpela som hrozným akné, nemohla som sa na seba ani pozerať. Doktorka mi dávala vždy mastičky a lieh, ale ani toto mi nepomohlo, až potom mi nasadila liečbu týmto liekom. Poviem Vám, začiatok bol hrozný, akné sa mi strašne zhoršilo, ale bola som poučená, že to tak má byť lebo vaša pleť sa pomocou toho lieku zbavuje mazu a nečistôť, ktoré vaša pleť má a akné sa Vám zhorší, pretože sa to musí všetko dostať von. No a po tejto fáze nastalo hojenie a každým dňom užívania som videla lepšie výsledky, až mi nakoniec po polroku užívania akné uplne zmizlo a mala som konečne peknú pleť. Teraz mám 19 a od vtedy sa mi akné nevrátilo a moja pleť je bez pupákov už 4 roky :) tento liek mi veľmi pomohol, ale zase aj veľmi ublížil..samozrejme, že na každého tento liek pôsobí inak, niekomu sa to po čase môže vrátiť a niekomu zase nie, ale musíte si poriadne premyslieť, či ste ochotní do toho ísť a podstúpiť aj riziká.

jozue

určite nie..koža je vtedy tenká suchá a oslabená..můžeš mař problém z hojením.Ale to sa predovšetkým pýtaj kožnej lekárky.

Jozefec

Už nikdy viac isotretinoin...po dobratí mi ostali bolesti šliach klbov a chrbta a to už je dávno odvtedy..nehovoriac že akné sa vrátilo po polroku.Akné je úprava stravy,kvalitná kozmetika, a vhodné doplnky výživy.Mne najviac zaberali vitamíny B5 a A vo väčších dávkach..moja osobná skúsenosť je že Vitamín A(retinyl palmitate) v dávkach 150000 IU denne redukuje akné rovnako ako izotretinoín.Tak isto fungoval aj B5 vo vyšších dávkach(ja som išiel takú pyramídu) ale je to v gramoch na deň čiže treba zohnať kapsuly kde je aspoň 500 mg.Kozmetiku jednoznačne prírodnú ..mne sa osvedčila anne marie borlind a dado sensNezdravá výživa sa tiež okamžite prejaví..ako náhle poľavím už to ide takže obrovský vplyv má strava.Treba vynechať sladkosti
cukrárenské výrobky(palmový tuk,cukor),kávu.mne sa osvedčilo aj vynechať tučné syry maslo a vajcia.Ked toto dodržím alebo výrazne obmedzím som úplne čistý.Nie je jedinou cestou izotretinoín..ale ak chceteSkúste..jedna vec sú vedľajšie účinky ktoré po čase odídu a druhá sú veci ktoré prídu potom.vysúša to kĺby..to budete cítiť,môže to spôsobiť cukrovku atď....to je všetko pravda čo sa píše v letáčiku.

Veeronikus

Ja uz beriem 5 mesiac a v pohode akurat ze mam strasne suchu pokozku, vlasy a oci, ale pomohlo mi to po akne ani stopa

Vinco Strcula

Zdravim, Ja tiez dlhodobo bojujem s akne. Uprava stravy, vysadenie mlieka v poslednej dobe, ale stale to tu je. Asi o 8 triedy ZS :P. Samozrejme kremiky masticky a vsetky mozne veci od koznej co som skusil za asi 15 rokov ani netreba komentovat - vyhodene peniaze a vysledok nula. Po vsetkom cim som si uz presiel a aj precital o liecbe akne som rozhodnuty ist do isotretioninu. Viete mi prosim poradit nejakeho skutocne dobreho kozneho lekara v bratislave, ktory sa venuje liecbe isotretinoinom? ( a ma aj vysledky!) Najlepsie kto ma samozrejme osobnu skusenost - bude velmi vdacny.

Zufalka123

Zdravím, začala som užívať Actavis pred desiatimi dňami a najprv som okrem suchých pier nepociťovala žiadne zmeny. Všetko sa však zvrhlo pred pár dňami, keď sa mi spravili červené až hnedé fľaky na lícach, okolo nosa a pier. Koža je suchá, dovtedy ma len sem- tam pálila, no včera som mala líca ako v ohni, aj palacinky by sa na nich dali spraviť. Do toho som aj opuchla a spravili sa mi vyrážky. Pleť však už mastnú nemám a ani vlasy sa mi už tak nemastia. Máte niekto podobnú skúsenosť? Ako dlho to trvá, kým to zmizne? A mohli by ste mi poradiť, ako zmierňovať to začervenanie?