Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

doubledog

ved presne o to ide, aby tie výdavky zvladali spolu. o to mu aj ide.

laska nezastupi peniaze, ani peniaze nezastupia lasku.

Slobodna

ale bodka, urcite sa aj vnucatam nieco ujde, to samozrejme nevylucuje, ze by ta nemohli mat radi, len si treba uvedomit, ze ziadny clovek nie je nastaveny len na dobro ani tuto karma nie aj ked sa tak snazi o dusu prezentovat.

.

Slobodna,nerozumiem Tvojej reakcii,dediť budú deti/zatiaľ neviem či najprv po mne alebo manželke/,nie vnúčatá..

1karma1

doubledog to by som si nedovolila povedať...:) ale veď všetko sa dá riešiť aj inak ako citujem vetu autora témy: ..."avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu..."
spravodlivé, nespravodlivé neexistuje, ak ide hlavne o niekoho koho miluješ :) ja by som bola na jeho mieste rada, že mám kde bývať a je so mnou moja láska a bude mi robiť život krajším, to je iná pridaná hodnota :) ale verím aj v to, že ona ak by mu aj teda nedávala peniažky na tú hypotéku iba na energie, tak mu môže dopomôcť finančne aj inak. Pôjdu niekam spolu na večeru, zaplatí mu ona s radosťou a láskou a podobné veci. A takto si budú žiť šťastní. :) a nikoho nebude nič trápiť a vyžijú si bez problémov. :) a, ak aj prídu ďalšie výdavky, spolu to zas zvládnu :)

dalsi

doubledog - pretoze nechapu rozdiel. O mne si napr. v rodine myslia, ze som skrt, lebo si nedoprajem hento, tamto. Mam rozpocet, vediem si uctovnictvo. No a moje uctovnictvo mi po analyze vyplulo, ze som ako taky "skrt" tento rok minul cca cez 4000 EUR na dary /ci uz priame financne, alebo hmotne/....

Slobodna

Bodka len aby sa tych 7 z 8 vnucat neprislo pozriet kedy budu dedit a tej 8 sa ani nechcelo kvoli tomu vyhadzovat peniaze na cestu ;) dalsi pekny vypocet :D

1karma1

dalsi, to teda vyznelo :D pobavil si ma...úprimne...:) Ale nie tak to nebolo. Výlet do Tatier neznamená hneď pobyt v grandhoteli, stačí prechádzka, ísť niekam na varené vínko, na kávu, napapať sa. :) účty samozrejme by som ho nikdy nenechala platiť vždy v plnej sume len jeho. Potom by bol smutný, že nemá korunky :) a mne by to ani svedomie nedovolilo.
Proste posledné čo k tomu poviem je: Nevidíme veci,také aké sú,vidíme ich takými,akí sme my...a nehádajte sa kvôli peniazom, nestojí to zato...ľúbte sa a pomáhajte si v dobrom aj v zlom :)

.

Slobodna,to nie je predvianočná eufória,to by som Ti napísal aj v lete,keď som bol po životzachraňujúcej operácii a prišlo za mňou do nemocnice 7 z 8 vnúčat
Lenka neprišla,lebo bola mimo Slovenska
ale to už sem nepatrí,len som reagoval

dalsi

Len, aby to nebolo takto /skusam citat medziriadkami/...

CITUJEM 1karma1:

"išla som do potraviny, zaplatila som ja..." ...... 5 rozkov a 200g salamy cca 2E,

"prišiel účet, zaplatil on..." hypoteka + energie..... cca 450EUR

"išli sme na výlet do wellness, kúpila som lístky ja..."... 2x vyrivka, 2x sauna... cca 16EUR

"išli sme na výlet do Tatier, platil on...".... grandhotel 300EUR....

:)))

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk