Chorobná žiarlivosť

Príspevok v téme: Chorobná žiarlivosť
žiarlivka

Zdravím, zaujímalo by ma, či sa dá *vyliečiť* zo žiarlivosti... Ono, problém je v tom, že na začiatku vzťahu som partnerovi na 100% dôverovala, a asi po trištvrte roku som zistila, že nehral úplne férovo... Ďalší polrok sa ťahal tiež nemastno-neslano, a hoci trz už *seká dobrotu*, neverím mu... Chcem mu veriť, aj ho púšťam preč s kamošmi (bývame spolu), ale vždy mi vrtá v hlave, že čo ak mi klame, a už si predstavujem rôzne scenáre... Dá sa toho zbaviť? Má niekto podobnú skúsenosť?

žiarlivka

Sponka1, Fleur, Elsa: čo sa toho týka, nepodviedol ma v tom zmysle, že by sa s niekym vyspal... Len.., najprv to bolo o bývalej... A ptm jedna suseda... Ktorá tu ku nemu chodila v čase, keď sme spolu ešte nebývali... Ja som chodila na víkend domov, a ona pravidelne sem, si zahrať pexeso, lebo citujem *ona je inteligenčne na úrovni toho pexesa alebo človeče*... A aby nebol sám... Lenže mne hocijaké *výpadky* s kamoškami *neschvaľoval*... A celé toto mi zatĺkal, práskol to naňho jeden jeho kamoš, a napriek tomu bol schopný mi klamať do očí... A ten jeho kamoš dostal od neho po pysku... To bolo asi pred 2-ma rokmi... A ja sa cez to nedokážem preniesť....

žiarlivka

Susisusi: ťažko môžem pracovať na svojom sebavedomí pri ňom... Zo začiatku, keď bolo moje sebavedomie na bode 0, mi ho zvyšoval, a všetko, ale ptm som vraj bola strašne egoistická, tak mi ho stãle znižoval, aby ma *brzdil*, aby som *nebola namyslená pizda*... Zrušil mi fb, aby mi starí priatelia nedávali like-y, a popritom si on prezeral rôzne profily dievčat... A rozprávať sa spolu rozprávame veľmi veľa, len mám pocit, že to k ničomu nevedie... Môj problém je aj to, že sa neviem preniesť cez minulosť... Stále, keď je všetko v pohode, si ptm spomeniem na niečo, čím ma v minulosti zranil, a je to ptm celé na hovno... Aj keď viem, že je to všetko v mojej hlave :/

5.5elsa

no nazdar žiarlivosť prestaň s tým ak nemáš dôvod lebo to je začiatok konca ak žiarliš nedávaj to najavo dotyčnému normálne sa správaj ak máš nejaké podozrenie či dôkaz tak potom o čom ...

Fleur-de-lis

skúsenosť nemám, ale ak ide o dôveru, tak by to mohlo vyriešiť to, že si úprimne ozrejmite prečo sa to stalo (len jeho slabosť,egoizmus, neúcta... alebo si aj ty niečo zanedbala?) a potom budete spolu pracovať na zmene. Inak si to neviem predstaviť. Dôverovať len na základe ospravedlnenia a slova už to neurobím by mi nestačilo. Ono vlastne, ja osobne by som taký vzťah ukončila, ale ak ty máš vôľu s ním ostať, tak potom to treba vyriešiť, najlepšie do hĺbky. Inak podľa mňa skutočnú dôveru nenadobudneš.

sponka1

Zaleži od toho v čom ťa sklamal.Milosrdna lož-ak ti nechce sposobiť psych.bolesť.Pozor na domyšľavosť ,radšej sa porozpravať prečo klamal....

susisusi

ziarlivost nie je len nedovera, je to podla mna kokteil emocii. zlost, nizke sebavedomie, nedovera, egoizmus...a ine. no ale asi najhorsia je nedovera, lebo ostatne veci, su akokeby "v tebe" a mozes sama na nich pracovat (na svojom egu, zvysit si sebavedomie atdtad), ale doveru musite budovat spolocne. ked on na to bude srat, ty si tu doveru sama nepostavis. cize to musite riesit spolu - zacat o tom rozpravat. mozno to bude neprijemne, ale to je tiez pracovanie na vztahu - ropzravat o svojich pochybnostiach/slabostiach. Cize racionalne sa na ziarlivosti da pracovat, no najprv si zisti, o ktoru emociu ide najviac a potom sa zameraj na nu a pracuj na nej, ze preco tam je, co ju vyvolava a pod.