je aj toto nevera?

Príspevok v téme: je aj toto nevera?
pat a mat

s priatelom som uz velmi dlho a v poslednej dobe nam to dost skripe. lubim ho, viem ze aj on mna, ale niekedy spolu nemozeme vydrzat, len sa hadame. no a teraz ma jeden kamarat pozval len tak pohaluzit do mesta, na kofolu a tak. keby som to povedala priatelovi, urcite by sa urazil a bol by urazeny az kym by som povedala, ze nejdem nikam(uz sa to stalo) preto mu to nechcem povedat, ide o uplne nevinne stretko. ale mam trochu zle svedomie a viem, ze ked sa to dozvie, zrejme sme skoncili. tak co, je toto nevera?

milli

Ja si myslím, Lucy, že práve ten zlý pocit jeho svedomia je pre neho snáď dostatočným "trestom". Je pravda, že netreba niektoré veci podceňovať, ale na druhej strane je treba mať aj súcit a trochu objektívny pohľad na veci a tiež vedieť odhadnúť, kedy to trápenie na strane partnera presiahne mieru únosnosti a minie sa svojho účinku. Musíme si uvedomiť, že sme len ľudia a chyby - malé alebo aj väčšie - robí každý z nás. Tekže, ak myslíš, že to jemu prospeje, tak ho trochu ešte "podus", ale buď opatrná, aby si to neprehnala. Keď mu však už raz jeho "delikt" odpustíš, rozhodne by som mu to už NIKDY nepripomínal a ani by som sa tým už vo svojej mysli nezaoberal - zbytočne by to nadobro pokazilo váš vzťah. To sa potom radšej rozíďte, lebo nie je nič horšie ako držať partnerovi jeho previnenia a pri každej príležitosti mu ich vyhadzovať na oči. Myslím, že vzťah dvoch ľudí je aj o odpúšťaní si a vracaní si dôvery a manželský vzťah (ktorý ste akiste mali v pláne) prináša viac takých situácii, kde je treba tento "princíp" použiť. Napokon, keď ste takú dlhú dobu "vydržali" byť spolu, asi vás k sebe niečo pútalo. Bola by škoda všetko to "vygumovať" jednou udalosťou. Myslím, že je to taká (aj keď trochu nepríjemná) skúška vášho vzťahu, avšak nielen pre neho, ale možno aj pre teba. Záleží však aj na tom, či hodláte vo vašom vzťahu pokračovať, alebo či hľadáte možnosť ako ho ukončiť.
Možno je to trochu iný pohľad na vec, ale napadlo ma, či by nebolo dobré urobiť vo vašom vzťahu nejaké kroky, ktoré by ten vzťah trochu oživili, ak teda plánujete v ňom pokračovať ďalej, pravda, ak úspešne doriešite tento váš akútny problém. Nech sa vám to teda vydarí...

lucy25

Milli. Ja som sa to dozvedela od neho. Keby som sa tsale nedozvedala, ze co sa deje, pravdepodobne by mi to nikdy nepovedal, ale svedomie ho asi hryzlo. Teraz ho nechavam dusit sa, kym si premyslim ze co. Ale neviem ci mu dokazem znova verit. Chcela by som, ale lahke to nie. A to si uz vobec neviem predstavit, ze mu to nebudem pripominat, ked to mam stale pred ocami. Uvidim aky pocit nadobudnem, ked sa mu budem pozerat do oci. Dovera je krehka vec...

milli

Lucy25, a ty si sa to od koho dozvedela? Ak od neho, tak je to v podstate veľké plus, pretože je charakterný a nechcel, si to nechať len pre seba. Zrejme to bol dôvod jeho uzavretosti a potreboval ti to povedať, aby sa zbavil pocitu viny. Napokon je dobre, že to dopadlo "len" takto, myslím, že veľa mužov by v takomto prípade malo podobné problémy. Myslím, že aj inak vernému partnerovi preletí hlavou nejaká "lákavá" myšlienka, dôležité je, ako sa k tomu v zásade postaví. Tvoj partner sa (aj keď po menšom oneskorení) zachoval správne, keď opustil "nebezpečné" miesto. Myslím, že by si mu to mohla kľudne odpustiť, veď ani jemu to nebolo jedno, keď sa v tom necítil dobre. Hlavne mu to už potom nepripomínaj.

lucy25

Ludia. Ja mam problem a neviem co snim. S priatelom sme spolu takmer sedem rokov. Priatle nie je pre mna dokonaly, mame nejake nedokonalosti, ale v podstate nam bolo fajn. V poslednom case bol nejaky iny, a pred par dnami som z neho vytiahla preco. Neviem ako to nazvat, lebo neviem ci je to nevera alebo nie. Ja pracujem teraz mimo domova, tak sme spolu len cez vikendy. Raz cez tyzden bol v krcme a tam bola ozrata dedinska stetka. Bola na aute, tak ze ju vezme domov, asi aby nehavarovala...? Ze cestou si to ona zacala robit a potom strcila ruku aj jemu do nohavic. Nezastavil ju hned, az po nejakych 20-tich sekundach. Nechal ju na ceste aj s autom a on siel peso domov. neviem co mam robit, je to nevera? Povedala som mu, ze si to musim premysliet a ze za par dni mu dam vediet. potrebujem radu nestranneho oka.

zuzu8844

dnes rano som vstala a zistila ze vsetko musim nechat na cas. v sobotu sa s nim pravdepodobne stretnem. ja mam ciste umysly, aj ked viem ze ma miluje a povedal mi to...ozaj, minule som si kupila jeden casak, a keby si videla ten horoskop co tam bol..ako na mna usity akoby to vedeli co sa deje..:).presne to, ze sa nudim vo vztahu a ze mam teraz moznost naviazat novy vztah- vasnivy. ale ze to ma laka iba dobrodruzstvo, riziko...je to haluz, ale ma to zarazilo...no, nemozeme na to stale mysliet, lebo sa asi z toho scvokneme:)

pat a mat

my sme sa dnes prvy krat stretli sami a mam z neho pocit ze je do mna uplny blazon, celkom sa zalubil a mne je to strasne luto... zuzu, asi sme na tom podobne. bud necham dlhorocny vztah s nejakymi tymi nedostatkami a vrhnem sa do niecoho noveho, alebo ostanem s priatelom. zivot je zmena, ale.... neviem co mam robit. ten chalan sa bude chciet osamote stretnut znova a ja nemam rada ten pocit, ked niekomu (frajerovi) nieco tajim

zuzu8844

pat&mat ja fakt neviem. uz si pripadam ako schizofrenik.viem ze mam rada mojho priatela ale pritahuje ma aj ten druhy. a ta kriza ktora nastala zacala este predtym ako som stretla byvaleho. on mi povedal ze by nexcel aby som kvoli nemu opustila priatela, ved to by bolo sproste. ale aj tak mi neda pokoj. obera ma on. navrhol mi stretko a mame sa stretnut sami,ze vraj uvidime co bude. sama neviem co mam robit. asi to necham na cas. ale este dôlezita vec: netreba robit rychle zavery, aj v dobrom aj zlom zmysle slova. netreba silne slova lebo nevies co sa ako skonci.len neviem ci to uz mne pomoze...

pat a mat

zuzu 8844 a ako to teda budes riesit? ja som bola dnes s tym chalanom, bolo mi s nim velmi fajn a zistila som, ze je uplne iny ako moj terajsi pratel. veru, rozmyslala som aj o moznom vztahu s nim, je to typ muza, ktoreho by som si vedela predstavit ako otca svojich deti. bolo to lentake kamaratske stretko, ale aj tak sa kvoli tomu citim ako pes. priatel mi dnes na ociach videl ze ho klamem... :(