Priateľa občas štengrujem

Príspevok v téme: Priateľa občas štengrujem
biela mačka3

že kedy bude svadba a vraj že keď si budem lepšie rozumieť s jeho mamou - ale začína a má na mňa poznámky - napríklad už dávnejšie, že som mala v mojej izbe v priateľovom byte deku cez polovicu postele a nie cez celú ma zbuzerovala a nedávno, ma skritizovala, že priateľovi chýba gombík na košeli, o čom som ja ani nevedela, lebo mi to nepovedal - prečo rovno priateľ nepovie, že ma nechce?

Slobodna

Tvrdiť, že na Slovensku nájdeš dosť zazobaných mužov je ilúzia Maoam. Vidno, že tu nežiješ :))
A ak aj tu nejakí sú, tak sú pekní držgroši, takže hrnúť sa do manželstva s ilúziou finančnej istoty na Slovensku...každopádne si ma riadne pobavila :) Ďakujem.

Maoam

Slobodna, este nieco, tu napr. ma byt ci dom v os. vlastnictve ani nie 50% obyvatelstva, dokonca este nizsie percento, na SVK je to nad 90%...ono zdedit strechu nad hlavou nie je od veci :-), takisto im vyplyvaju ine naroky - vdovsky dochodok, v pripade rozvodu vyzivne, ak je dieta alimenty a kopa inych veci.
Mnohe zeny sa chcu vydat aj kvoli inym dovodom, proste nechcu zit 'na divoko' a z manzelstva sa az tak lahko neutecie :D.
Kazda ma na to svoje dovody, neviem preco sa Biela macka tak silou mocou chce opät vydat.

Maoam

Slobodna, preco prave v Nemecku? Tu je strasne vela slobodnych matiek a aj slobodnych zien a zien, ktore vobec po manzelstve netuzia a aj zien, ktore nedostavaju alimenty, vyzivne ako im pravom patri a ich dietatu-om tiez...nerob si iluzie.

Jasne, ze su aj ine pripady a dobre zabezpeceni muzi a aj vychcane zeny, ale aj dobre zabezpecene zeny, ale nejak davat focus na DE je blbost, na SVK najdes dost zazobanych muzov, ako aj v inych krajinach...

Kazda zrela zena vie, ze jedinou istotou vo svojom zivote je iba ona sama, v tom ti davam za pravdu.

Slobodna

Maoam možno v Nemecku :) na Slovensku takých mužov s finančnou istotou a nejakým dedičstvom po smrti zase až tak veľa nie je :))
Podľa mňa jedinú istotu, ktorú žena má, je ona sama.

Maoam

istota - mnohe zeny sa vydavaju kvoli financnym istotam (maju narok na dedicstvo po smrti muza, kdezto ako druzka nie, jedine ak ju da to svojho testamentu) atd.

Slobodna

Manželstvo predsa nie je istota, že ti ten muž patrí navždy a nikdy ťa neopustí. On ťa neopustí, keď mu s tebou bude dobre. Na tvojom mieste by som ešte veľmi pracovala na vašom vzťahu aj na vzťahu s jeho mamou. Každá "svokra" ťa bude podrobovať skúškam či sa dokážeš o jej syna postarať minimálne z polovici tak dobre ako ona, lebo jej dokonalosť nikdy nedosiahneš :) aspoň podľa nej.
Do manželstva sa musí tak prirodzene dospieť a nie to chcieť za každú cenu, na silu.

Maoam

Biela macka, uz si raz vydata bola, rozvod tiez nebol malina, chapem, ze sa asi chces poistit a mozno aj zabezpecit, ale predsa len...fakt bez toho neprezijes?

biela mačka3

priateľ hovorí, že si ma chce vziať, ale ja čakám na tú žiadosť o ruku
s prsteňom, aby bolo jasné, že to myslí vážne

zuzi74

ver, never, mozno si ta jedneho krasneho dna vezme:-)

doubledog...si ma fakt ze dobre pobavil na zaver dna tvojou poznamkou:DDD