Priateľa občas štengrujem

Príspevok v téme: Priateľa občas štengrujem
biela mačka3

že kedy bude svadba a vraj že keď si budem lepšie rozumieť s jeho mamou - ale začína a má na mňa poznámky - napríklad už dávnejšie, že som mala v mojej izbe v priateľovom byte deku cez polovicu postele a nie cez celú ma zbuzerovala a nedávno, ma skritizovala, že priateľovi chýba gombík na košeli, o čom som ja ani nevedela, lebo mi to nepovedal - prečo rovno priateľ nepovie, že ma nechce?

Maoam

jej, biela macka zije :D

cauko, no v prvom rade ti srdecne gratulujem, ze vam ten vztah stale drzi (uprimne)

Biela macka, uz mas svoj vek - teda mala by si pomaly dostat rozum AJ v tom, ze svadba sa nevynucuje a cim viac budes partnera na to upozornovat, tym istejsie docielis to, ze nic nedosiahnes a maximalne mu vsetko vratane seba znechutis :D.
Nechaj tak, uvolni sa.
Keby s tebou byt nechcel, tak s tebou predsa nebude.
Svadbu si vygumuj z hlavy a ked sa neda, aspon ho tym neobtazuj.
Je to strasne otravne a predstav si, ze ty si chlap a zenska ta nuti 'nepriamo ci priamo' opakovane do sobasa.
Ci si ta vezme alebo nie nechaj na neho.

K matke/svokre: tak stastna to svokrusa, ktora nema väcsie problemy, ako riesit sposob ulozenia deky na posteli ci chybajuci gombik na koseli :DDD. POzri, JU nezmenis, to je asi ako tak mozne ako zmenit tvoju matku :D v jej terajsom veku.
Ale mozes zmenit SVOJ pristup k nej.
Vyzera byt na starostlivu mamicku.
Uznaj jej osobnost a jej schopnosti, pochval ju - ale s tym, ze si nadalej rob svoje a proste NEbojuj proti nej.
Je to vopred prehraty boj.
Asertivita nie je o boji PROTI niekomu.
Je to o tom, najst sposob ako vedla seba moct existovat tak, aby to bolo unosne v tomto pripade pre vas obe.
Obcas s nou zajdi na kavu a skus sa na vsetko, co ti povie pozriet s rezervou, alebo pustaj jednym uchom dnu, druhym von, nerozculuj sa,aj tak to nezmenis, ale aspon sa nerozhadzes.
Svokrusa si strazi teritorium a synacika, to nezmenis :D, skus sa na to pozriet inak.
Je tazke najst zlatu strednu cestu,na jednej strane starsej panej vymedzit hranice, na strane druhej sa s nou aspon trocha skamaratit - ale da sa to...ona ma tiez svoje neistoty, tiez nie je vo vsetkom uzasna a tiez chce pre syna to najlepsie, keby ta nenavidela, tak ta davno vysmari...

takze klud a vezmi ju na vianocne trhy, uvidis, ze sa potesi

ozi a ten gombik - povedz jej, ze ona to vie stokrat lepsie ako ty a za to ju obdivujes :D, nech mu aj ponozky ustrikuje

MultiLevel

A preco si nesadnes s jeho mamou a normalne sa jej nespytas co jej na tebe vadi? Minimalne tvoj drahy musi presne vediet, co si jeho matka o tebe mysli. Preco chodi do bytu tvojh priatela a pozera na to, ako si si upratala postel? :D to mi pride trosku chore....Kvoli niecomu sa k tebe sprava tak ako sa sprava...najlepsie bude, ak sa jej na to otvorene spytas. Bude to tazke, lebo tieto rozhovory zrovna prijemne nie su, ale aspon budes vediet co a ako zmenit.
Neviem ako dlho ste spolu, ale svadbu si v ziadnom pripade nevynucuj. Pytaj sa, ked nevies preco sa deje to, co sa deje. Ale skor ako na fore, si ziadaj odpovede od priatela :)

Slobodna

Robíš základnú alebo zásadnú chybu. Pre každého muža je matka dôležitá. Pokiaľ si s ňou nerozumieš, znamená to, že si nebudeš rozumieť ani s ním.
A ty neštengruješ priateľa ale priateľ štengruje skôr teba :)

Ti nejako pomôže keď to budeš rozoberať tu?
Začneš si zázračne rozumieť s jeho mamou?
Priateľ zázračne začne chcieť oženiť sa s tebou?
Proste vďaka tomu, že to rozoberáš na tomto fóre sa v tvojom súkromnom živote udeje zázrak.

biela mačka3

no, že viac razy som sa opýtala, či sa zoberieme, vraj áno, ale keď si budem lepšie rozumieť s jeho mamou, čo žiaľ neviem ako, lebo ma kritizuje za blbosti ona...preto si myslím, že sa ženiť nechce a sa iba vyhovára

MultiLevel

Este raz :D Akooo? :D stracam sa v tom. Zijes v priatelovom byte. Jeho mama vam tam chodi a buzeruje ta kvoli nejakej deke? Alebo kvoli nejakemu gombiku? Z tohto celeho si usudila, ze ta priatel nechce za zenu? Hmm.....ak mi nieco uslo, oprav ma :D
Pises strasne malo informacii, musis sa viac rozpisat, lebo z toho co si tu uviedla si neviem/nevieme urobit nejaky obraz.... :)