Len maturita? Je to nic?

Príspevok v téme: Len maturita? Je to nic?
hviezdicka..

Ahojte. Moja otazka je jednoducha. Ma vobec niekto len s maturitou vobec pravo na zivot? Alebo je len handra, ked okolo su len sami vysokoskolaci? To fakt clovek bez vyskzy sa nikde neuplatni?? Tento rok som zmaturovala a aj na vs chodim. Ale toje des. Je nas tam mrte, a vacsinu to nebavi. Ja chcem skoncit tiez. Je to mlatenie prazdnej slamy... Ale da sa dnes zit bezvysky? Alebo budu mnou vsetci pohrdat??? Dakujem ak odpoviete...

hviezdicka..

a uz sa citim fakt sprosta, lebo oni sa bavia o takych profesionalnych veciach a chodia spolu sediet a tak... aj ja bezim na vlak a tam si citam a ptm zas domov. a na druhy den skola a ptm trening. a dokola. a uz si myslia, ze som namyslena. ze machrujem. ze nechodim s nimi a tak. aj by som chcela, ale nemam cas... a cez viken ked mam nahodou brigadu je to uz uplne pase :-(

hviezdicka..

ja robim akrobaticky moderny tanec. je to dost narocne, robim to od 8 rokov.v skole sa mi smeju, ze som sprosta, lebo sa zaujimam o take prizemne veci - sport a tanec :-( ale je to drina, trz mam treningy gazdy den. a cestujem do skoly aj na treningy. nvm ako dlho to zvadnem takto :-(

hviezdicka..

ahojte. ja som neodpisovala lebo som az trz prisla zo skoly. tam som nadhodila tuto temu a vsetci su za vs, ze bez nej nic nemozem. vacsine je jedno co studuju, ale potrebuju diplom. mne to pride chore... hlavne preto, lebo sa zda, ze by som mohla robit profesionalne nieco co ma bavi a uzivam si to. ale to mozem max do 28 rokov, ak budem dobra... ale co ptm? mozno sa uz na skolu nedostanem a co budem robit???

5.5 elsa

slobodna :D:D:D jasne aj právne obchodné a finančné poradenstvo môže ísť robiť ihneď ju tam pustia obhajovať obžalovaných,exekúciu a vymáhanie dlhov paragrafy,zákony ovláda nie? na všetko nám stačí stredná škola HANA nikto nikomu žiadny diplom zadarmo nedal to si zapamätaj a vôbec nikto ti nič zadarmo v živote nedá žiješ v nejakých zvláštnych ilúziách už aj psychologičku môžeš ísť robiť s tej strednej školy riešiť a liečiť závažné ochorenia či učiteľku na všetko nám stačí stredná škola aj farmaceutku tam ťa tiež bez problémov zoberú :D držím ti palce :D

Slobodna

hana teda ty možeš ísť pokojne so SŠ niekoho operovať, lebo si sa to naučila už na strednej a tiež by si sa od takéhoto človeka operovať nechala. WOW tlieskam sprostosti niektorých ľudí. VŠ totiž získavaš odbornosť a teda aj sposobilosť v niektorej oblasti. Na čo ty so SŠ nemáš nárok.

doubledog

preto treba rozlisovat absolventa skoly a vzdelaného cloveka.

mnoho studentov sa v skole iba fyzicky vyskytuje.
a naopak, vzdelanie sa da dosiahnut aj bez skoly.

hanka9

Elsa, ano na pozicie najmä v statnej sprave atd (tab. system), v „sukromnom“ sektore nie. P.s- tiez je rozdiel medzi vysokoskolakom a „vysokoskolakom“, jeden je mudry a druhy je sprosty. Dokazy pre moj nazor su.

hanka9

Veruze poznam ludi aj so zakladnym vzdelanim a ti v praktickom zivote toho vedia vyrazne viac, ako ti "nedouceni", resp. vecni studenti. Je to rozne.