Oplati sa v dnesnej dobe vobec manzelstvo?

Príspevok v téme: Oplati sa v dnesnej dobe vobec manzelstvo?
slobodny

Pytam sa lebo vidim vokol seba ako sa lahko rucaju vztahy ktore predtym vyzerali dokonale a trvalo. Kolegovia, susedia, kamarati, rodina, vzdialeni znami vo vsetkych oblastiach zivota sa vztahy rucaju a ja stracam nadej ze manzelstvo je institucia trvaleho vztahu az do smrti. Ludia ktorym som bol na svadbe a tak velmi sa lubili, mali velku a bohatu ci skromnu svadbu ti isti ludia su dnes uz rozvedeni alebo sa idu rozvadzat. Mnohi v manzelstve ostavaju s tzv. otvorenym vztahom kde jeden aj druhy podvadza. Ma dnes este vyznam nieco ako sobas? Ma vyznam investovat tolko penazi do toho? Dnes ako vidim manzelstvo vydrzi maximalne tak 10 ak vobec tolko rokov. Tolko rozvedenych vokol mna az ma to desi. Aky to ma vyznam? Teraz ked je tolko prilezitosti na neveru a mnoho jej podlieha nema podla mna manzelstvo ziadnu ochrannu pecat na trvaly dokonaly vztah. V minulosti ano ale dnes? To by ti dvaja museli odist niekam na samotu aby vydrzali lubit az do smrti jeden druheho. Preco sa tolko ludi zacalo rozvadzat? Prestavam tomu chapat. Aky mate nazor a pohlad nato? Co si otom myslite?

miauuu

nie neoplatí- z manželstva vzdy žena vyjde najhoršie, ako ta co je už rozvedená, s deťmi na krku, na ktoré dostáva smiešne výživné (ak vôbec) a chlap je uplne voľný, to este nehovorím ze celu dobu robila sluzku domácu
najlepsie postupne zaťažovať aj chlapa s domácimi prácami rovnomerne, preco ma žena pracovať v robote a potom druha práca doma
manželstvo sa menej rozpadávalo kedysi- ked to bola hanba v spoločnosti a ukazovalo sa prstom, teraz sa nad tým nikto ani nepozastavi a taktiež sebaucta niektorých žien klesla pod bod mrazu-niekedy bol ženatý muž uplne bez debaty nedotknuteľný a teraz? ma deti, rodinu? no a? sak zoberiem otca par deťom je tam toho.... potom to tu tak aj vyzerá

5.5 elsa

matka 2222 :D je to tak muži nechcú riešiť oni chcú svätý pokoj radšej si zájdu na pivo a tak podaktorí k milenke už aj také témy tu boli :D :D a očakávajú že nabudúce už to bude inak ale problém je stále ten istý z miesta sa inak nepohnete pokiaľ mu nepovieš na rovinu čo ti vadí nabudúce nech to nerobí lebo ťa to vytáča tak to aj tak bude robiť svoje zaužívané zvyky nebude meniť ale na druhej strane ak chce niečo od teba tak musí cúvnuť aj on kompromisy jedná sa o to či to je banálny problém nad ktorým môžeš mávnuť rukou alebo podstatná vec vieš

matka2222

elsa,tak toto je u nas večny problem moj muž nechce riešit veci ,proste si mysli že ked o tom nehovori tak to neexistuje. Par dni je doma ticho a potom sa zase zabehneme. Aj ked dany problem sa nevyrieši ale oni tak doma fungovali a mne je tažko to napravat,neviem ako.Myslim že tiež sa to nabaluje ale už som fakt skušala všetko možne ale on si neda povedat opyta sa čo chcem riešit ved to je normalne v každom manželstve :)

5.5 elsa

matka 2222 presne musí byť záujem na oboch stranách riešiť problém a nie zametať pod koberec potom sa to nabaľuje zasa poznám aj také páry kde jeden z tých dvoch ustúpi v rámci pokoja v rodine hlavne keď tam je dieťa to máš individuálne a potom je lepšie v takýchto prípadoch žiadnu svadbu nerobiť keď sú nezhody už za slobodna

matka2222

a ešte dalšia a podstatna vec na problemy a na ich riešenie musia byt dvaja ,ked to rieši len jeden partner a druhy sa tvari ako by sa to jeho netykalo vtedy sa to len nabaluje a nič nerieši. Po par rokoch je tu kriza.
Ludia si neriešia problemy medzi sebou ale radšej na roznych forach v diskusiach atd.

rekviem

Stevo32
presne ako pises, treba hladat ale ved to je ta hlavny pricina rozvodov a nevery. To ze mnohi hladaju aj ked nasli. Stale hladaju lebo si myslia ze este najdu nieco lepsie. Hladaju aj ked maju partnera ale aj ked su uz v manzelstve. Podvadzaju a dopustaju sa tej nevery lebo niesu spokojni s tym co nasli alebo su tak chori na hlavu ze nevedia prestat hladat.

matka2222

vebe ,uplny suhlas 00:59 prispevok
Podla mne nie je zly vztah alebo zle manželstvo všetko zaleži od uhla pohladu a o tom či sa niekto dokaže uvedomit a riešit problemy alebo sa "jednoducho " rozviest a povedat ja mam smolu.Pritom sa nijako nepričinil preto aby ten vztah zachranil . A verte mi najviac problemovych deti je z rozvedenych rodin ,tie deti trpia za sprostost rodičov ktory si nevedia riešit problemy a hraju sa vela jrat na hrdinou.
POdla mna pokial niesu važne dovody na rozvod ako nevera atd. Tak je to uplne zbytočne a viac to rodine ubliži ako pomože. Vela krat som počula že s mlady rozvedu lebo už si nerozumeju alebo sa nelubia. To je smiešne lebo ked budem xy vztahov každy časm zovšednie,pridu problemy a ta vašen trošku časom pominie a tym padom nikdy nenajdem to čo hladam.

5.5 elsa

Delete súhlas s tebou že ľudia sa nemajú brať z nejakej povinnosti tak isto čo je dobré z rodiny treba si zobrať ako vzor čo bolo zlé z toho sa ponaučiť a robiť to inak na muža máš celkom dobré názory :) osobne som za svadbu ak do nej vstupujú ľudia s čistými úmyslami a nijakou vypočítavosťou inak sa dá spoločne žiť aj bez svadby ......

Stevo32

Apropo dnešná doba. Nerád sa vyjadrujem k dnešnej dobe, dnes to, dnes tamto, vtedy inak, vtedy lepšie. Čo ja viem nežil som v dávnejších dobách, a ked tak som, bol dieta a inak som vnímal život okolo. Ale budiš, možno štatistiky rozvodov o čomsi vypovedajú. Padlo tu vela názorov, podla mňa trefných, páčia sa mi. O sebeckosti, alebo o tom, že neopravujeme, ale vymiename, prípadne sme leniví niečo obetovať a podobne. Možno by som doplnil že určitú úlohu zohráva aj to že je dnes viac príležitostí (vid sociálne siete) a predstava že vždy je možné nájsť niekoho lepšieho a ked je dnes viac príležitostí no tak treba hladať. Treba hladať "dokonalého" partnera, prečo teda ostávať s týmto jedným nedokonalým ked inde možno čaká dokonalý. Možno sa niektorí z nás zamilovávajú do predstáv o partnerovi a nie do reálneho človeka. Potom logicky dochádza k zozčarovaniu. Okrem toho prevláda predstava, že si treba stále užívať a zbierať len samé zážitky (hoci povrchné...). A tak podobne.
Ja si ale myslím, že toto všetko človeka nemusí ovplyvniť. Nadviazal by som na to ako už niekto písal, že sa netreba nechať nakaziť rozvodovosťou. Ja by som to povedal tak, že sa netreba nechať nakaziť týmito vplyvmi, alebo týmto spôsobom uvažovania. A zase sa vraciam k tej sebavýchove. Človek by sa mal vyvíjať počas život aj v dospelosti a vždy by mal začínať od seba. Tak vlastne ani nezáleží ako to bolo s manželstvami v minulosti (apropo nejde len o to či ludia spolu ostávali, ale aj o kvalitu ich manželstva), a či to bolo vtedy lepšie a prečo je to dnes tak nafigu. Nakoniec ide o to ako si to ja dnes zariadim, to koho si nájdem záleží dosť na tom aký som, podla čoho a ako mám nastavený výber človeka s ktorým chcem žiť. A ked to aj nevyjde zas záleží iba na mne čo si z toho vezmem, ako to ustojím a ako prežijem život. Možno to znie náročne a príliš zodpovedne, ale mňa osobne teší vedomie, že to ako budem spokojný a ako sa popasujem so životom napokon záleží na mne a som to ja kto má na to vplyv (lebo aj ked nemám vplyv na všetko, je na mne ako sa k tomu posatvím).