Mozu mi nutit vysetrenie?

hanka9

Ak je to proti tvojej voli a budes trvat na tom, ze sa nepodrobis danemu vysetreniu, nikto v tejto republike ta nemoze nutit- donutit na nieco, co je proti tvojmu presvedceniu, proti tvojej voli. O tom hovori Ustava SR aj prislusne zakony SR. Jednoducho povedane, mas pravo odmietnut a ani rodicia by konkretne v tejto veci aj napriek tomu ze nemas 18, ale mas viac ako 15 by mali tvoju slobodnu volu akceptovat. P.s- druha vec je ta, ze rozumny clovek pokial ma zdravotne problemy by mal vo svojom vlastnom zaujme dat si urobit vysetrenie !!! Preco? No pretoze prave vysetrenie mnohokrat odhali chorobu a tu treba urychlene zacat liecit, nech to neprerastie do vaznych stavov mnohokrat ohrozujucich aj zivot cloveka.

5.5 elsa

no nejaký oblbovák to by si mohol zasa tým rodičom povedať aby ti to zaplatili nechápem ja by som to decku zaplatila nejakú narkózu keď sa bojí a hotovo no zavolaj im rodičom aby sa dohodli s doktorkou

5.5 elsa

adrian sestre také niečo robili a nebolelo to vraj no ale keď im povieš že tam aj tak nechceš ísť neviem ako to budú riešiť keď ty tam nechceš ísť neviem keď si v nemocnici čo ti povedala doktorka keď si jej povedal že tam nepôjdeš?

hanka9

"AK" sa jedna o psychiatricke vysetrenie, resp. vysetrenie pre podozrenie uzivania omamnych a psychotropnych latok, tak chapem...

5.5 elsa

adrian nič s tým neurobíš ak rodičia súhlasia čo to je za vyšetrenie jedine sa skúsiť dohodnúť na inom vyšetrení s doktorom že sa bojíš a podobne napr.menej bolestivom tak o čo sa jedná? ako sa volá to vyšetrenie , za svoje zdravie rozhoduješ ale len v prípade keď si plnoletý dospelý

adrian112233

ale ved to je uplne blby system.. je to moje zdravie, ja by som sa mal rozhodnut. ako ma mozu nitit ked nechcem?