Magnetická rezonancia mozgu - preklad nálezu

Príspevok v téme: Magnetická rezonancia mozgu - preklad nálezu
Silvia1101

Veľmi pekne by som poprosila niekoho o preklad nálezu po magnetickej rezonancii mozgu. Pred MR mi bola zistený neurogenny tetanický syndróm. Tu je výňatok zo správy: \"Bilat.v bielej hmote mozgu ojedinelé drobné nešpecifické T2 hypersig.ložiská bez sýtenia. Na falx cerebri vľavo plošne sa sýtiace ložisko veľ.6x4x1,8mm. Intrateritoriálne bez patol.ložiskových zmien.Hypopáza AV dx. Malé cavum vel interpositi, inak likvorové priestory primeranej morfológie. Dop. kontrolu\". Budem vám vďačná, vzhľadom na vianočné obdobie sa k neurologičke dostanem tak v polovici januára.

Silvia1101

Mám 33 rokov, na zaciatku oktobra som mala asi tak 2-3 dnove obdobie kedy som mala oslabenu lavu stranu tela, trpnutie ruk, ust, neskutocne zabudanie, ziadna koncentracia, zavraty.Tomuto stavu predchadzala ca 2týzdnova bolest hlavy, vsetko prevazne lava strana. Potom asi o mesiac sa to zopakovalo, spolu so silnou nevolnostou. Vzapati som mala pozitivne testy na neurgennu tetaniu.Následne MR a tento výsledok. Teraz to prislo opat,ale slabsia forma tých stavov. Predtym som mavala bolesti hlavy,unava a podobne dost casto.A dlhodobu pamat mam neskutocne slabu.Nikdy mi vsak netrpli ruky,ani nebusilo srdce, to zvlastne brnenie v chrbte mam asi tak od maja.V aprili som podstupila operaciu oci femtosek.laserom.

bezmena77777

v bielej hmote loziska to vyzera na Sklerozu multiplex :-(
kolko mas rokov?
predtym ako ta poslali na Mrko mala si nejake problemy?