Ženy, ako si vysvetliť tvrdenie : ,,Nie som pripravená na vzťah´´

Príspevok v téme: Ženy, ako si vysvetliť tvrdenie : ,,Nie som pripravená na vzťah´´
mat93

Objasním to na mojom príklade : Zaľúbil som sa do jedného dievčaťa ( ona má 20, ja 23). Nebola celkom neznáma, poznali sme sa z videnia a vlastne sme blízky susedia. Nadviazal som s ňou kontakt, nonstop sme si písali, všetko bolo super no ked som ju kamkoľvek pozval, vždy odmietla s nejakou výhovorkou... Raz na jednej akcii som sa akože omylom dotkol jej ramena a ona sa automaticky odtiahla... No najlepšie je že kdekoľvek sa stretneme, vyhľadáva ma očami, intenzívne ma pozoruje.. viem to, lebo robím to isté, lenže ona vždy odvráti zrak! Asi tak pred pol rokom som sa jej z očí do očí spýtal kde je problém ked viem že jej nie som ľahostajný...Jej odpoved mi doteraz znie v hlave : ,,Nie som pripravená na vzťah!´´ Nič viac nič menej a odvtedy je ticho, prestala chodiť na rozne akcie a takmer stále býva v meste kde študuje... Nekontaktovala ma ani ja ju lebo neviem či sa jej mám spýtať : Už si pripravená? ´´ trochu blé mi to príde... No najhoršie je že od toho dňa neviem normálne fungovať, neviem na ňu prestať myslieť ani zabudnúť.. neviem jednoducho čo robiť.. dakujem za všetky prípadné odpovede hlavne od žien alebo aj chlapov ak maju podobnu skusenost...

Nefritova

ako som uz pisala, to musis ty vediet. vacsina tu pise, ze ta nechce, ja (aj nejaki dalsi) ale vidime aj moznost, ze fakt este nechce vztah. takze to musis vediet ty, lebo pises, ze si myslis, ze sa jej pacis... no a take veci clovek na 100% vie, to je proste intuicia, dobre, chlapi ju vraj nemaju tak rozvinutu, ale to je tiez len kravina, vsetky tie skatulkovania, kazdy je uplne individualny. a .eb na to, ze sto ludi si mysli toto a dalsich 50 toto... dolezite je, co citis ty, ako to vnimas ty, keby som tam bola ako nenapadny pozorovatel, tak ti poviem s istotou, ze ci ta chce alebo ta len natahuje ale tu nemam krystalovu gulu :D

a fakt mozno len nechce teraz vtah a o rok dva uz to bude mozno ine, alebo ta nechce teda, ale to viete len vy dvaja

haha, a verte tomu, ze nie kazdy chce za kazdu cenu a stale nejaky vztah, kdeze, za to ze to mate tak vy, mozno 90% populacie, tak aj tak su tu aj dalsi. ja som zacala chciet vztah az po 25, dovtedy ale absolutne, a to ma vkuse niekto balil uz od 13tich, ale mne to nic nehovorilo, nechcelo sa mi, nemala som na to volu ani cas, lebo mi to neprislo ako nieco, co sa mi chce a okolo mna sa stale niekto s niekym daval dokopy a rozchadzal a mna to vobec nezaujimalo :D no mozno je ta baba tiez "ina" :) a mozno je to fakt len holka, co ti nevie povedat na rovinu, ze nechce teba

Lady Nada

Ja ti to objasním. Je to taký istý magor ako ja. Mám už cez dvadsať, môže sa mi niekto páčiť mesiace až roky, môžem o ňom snívať každý deň, a keď sa o mňa začne zaujímať, a nedajbože sa mi začne približovať neskutočne sa zľaknem a cuknem. Na jednej strane po tom túžim na strane druhej mňa to desí. A preto som ešte nikdy nikoho nemala...Viem, že niečo vo mne nie je v poriadku, nebudem sa klamať.....tým chcem len povedať, že to môže byť presne jej problém...Ja ani sama presne neviem, z čoho tento strach, aby sa mi niekto priblížil pramení...No hádam, že by to mohol byť dôsledok istých situácií v minulosti, kedy mi ľudia neskutočne ublížili a tak sa pred každým podvedome bránim a vychádza to...zatiaľ sa na mňa každý nápadník vykašľal....a nedivím sa mu..

Cmuq44

tak ja dievčinu celkom chápem, pripadá mi ako ja. tiež mám 20, a mám panickú hrúzu predstaviť si, žeby som s niekým chodila - vážne. píšem si s chalanmi, kamarátim sa s nimi, aj poflirtujem - ale ked ma niekto zavolá von, tak okamžite cúvnem. a ak by mi niekto naznačil, že chce vzťah, tak skončil. Nechápem sama zo seba, prečo mám zo vzťahov taký strach, ale práve preto chápem to dievča. Ak ti na nej naozaj záleží, tak to skúšaj - ale jemne a pomaly. Zase si píšte a tak, ale nie s tým, že s nou chceš chodiť, len tak nezáväzne. Keď ju budeš volať von, daj jej vedieť, že idete len kamarátsky, že od toho nič nečakáš. A možno veľká dávka trpezlivosti pomôže.

farizej

erika, to su omacky, bohuzial, ja som bol tiez v takejto situacii, ze "neviem co chcem" a "chcem od chlapov prestavku" a podopbne, teoreticky je to to iste ako "nie som prirpavena na vztah" mozno.. ak nie este horsie, lebo nevedela co chce.

myslis, ze ma hentaka frazicka odradila?... prosim ta :D

ale ako hovorim, citim ze mam v zivote viac stastia ako ini ;)

Erika454

Prosím ťa vykašli sa na ňu. Ako si písal nevieš na ňu zabudnúť atď. ale ako sa hovorí zíde z očí zíde z mysle. Neboj sa prejde ťa to o rok si na ňu ani nespomenieš. Jednoducho ťa nechce, alebo je príliš hanblivá alebo nevie čo chce. Je zbytočné svoj čas mrhať ľuďmi ktorý aj tak o teba nestoja.