Medicína

Príspevok v téme: Medicína
Nataly23

Dobrý deň, som v druhom ročníku bakalárskeho štúdia na univerzite, študujem jazyky, no v tomto období sa ku mne vrátila moja tajná detská túžba, z čias, kedy som nepoznala strasti, ktoré náročné štúdium obnáša. Ale aj napriek tomu, neviem sa zbaviť myšlienky, stať sa lekárkou, pravdepodobne je neskoro, som predsa druháčka na vysokej škole, ale aj tak, namiesto toho, aby som sa učiť na ťažké skúšky na svojej škole, ja si pozerám skriptá z histologie, medicínskej chémie a podobne. Nechápem to, v prvom ročníku mi to ani nenapadlo, no teraz je všetko inak. Nechápem sama sebe. :D Ale tá túžba po poznaní sa nedá len tak zahasiť.
Podľa Vás je ešte šanca skúsiť to, možno som len zbytočný odvážlivec a naozaj nechcem stratiť roky strávené na tejto vysokej škole, takže bakalársky stupeň rozhodne chcem dokončiť, ale možno o rok a pol, by som skúsila príjmačky na lekársku fakultu, som z gymnázia, takže ako také poznatky z chémie a biologie mám, samozrejme,všetko ostatné, čoho nie je málo, by som sa musela doučiť. Navyše mám trošičku výhodu neskoršieho dátumu narodenia, takže by som stále mala približne toľko rokov, čo väčšina prvákov.
Prosím Vás, je niekto taký alebo poznáte niekoho, kto študoval inú školu a potom presedlal na medicínu? Alebo resp. prosím, povedzte mi triezvym rozumom, čo to vôbec má zmysel nad tým čo i len premýšľať.
Vopred dakujem za akékoľvek názory, skúsenosti, či poznatky. Prajem krásny deň. :)

mariena56

nataly23 ano studujem :) a ja to robim tak ze nam povedia nejaku literaturu .. tu si zozeniem a naucim sa len ju... necitam nejake "odporucane" knizky lebo nikdy nebudes vediet vsetko a potom by mi usla pointa :)

JanSoltes

Studujem medicinu.. vseobecne lekarstvo a zubne sa samozrejme externe neda. - MUDr a MDDr, externe sa daju tzv doktorandske studijne programy ku ktorym ale samozrejme je podmienka uz mat MUDr alebo MDDr ...

Nataly23

mariena56, Ty študuješ medicínu, či nejaký iný odbor? :)
Určite máš pravdu. Len aspoň u nás na škole som si snád ešte nikdy nebola istá, či som naučená na 100%, tak neviem, či by sa mi to na medicíne podarilo. :)
A toto je presne tá druhá dilema, neviem ako by som vyriešila finančnú stránku, nakoľko nechcem vysieť mamine na krku do 25, možno aj dlhšie. A pri medicíne ešte stíhať brigádu, to je snád mission impossible. :D

mariena56

nataly 23 zalezi ako si usporiadas cas :) poznam ludi ktorí pracovali ako casnici a sanitari v nemocnici a zarabali tolko ze nepotrebovali penaize od rodicov :) takze casu je dost ... a stres nie je az taky velky ak ides na skusku naucena :) pisem tento clanok uz 3krat a neviem preco mi to nechce odoslat :D

Nataly23

Ja Vám všetkým dakujem za rady a za to, že ste si tento príspevok vôbec otvorili a prečítali si ho, ale naozaj nemusíme sa tu hádať, či sa tento odbor dá alebo nedá študovať externe. Podľa toho, čo som si pozerala ja, určite to nie je možné, aspoň nie na Slovenských univerzitách a samozrejme, je to príliš veľká zodpovednosť, aby sa takýto odbor na ktorom stoja životy ľudí študovať externe, ako niečo druhotné v živote človeka. Samozrejme, som nad tým ani nepremýšľala, že by sa niečo také dalo a keby aj hej, nie je to správne.
Len som chcela počuť Vaše názory, na túto moju "dilemu", ktorá mi nedá spávať. Možno si to raz uvedomím, som predsa ešte v teenagerskom veku a aj ked študujem na výške dosť ťažký odbor, pri ktorom som zvyknutá odovzdávať zadanie v piatok večer a celý víkend prekladať, učiť sa na zápočty, predsa len medicína je väčšia zodpovednosť, ide o život.
Chcela som vedieť, ako Vy - ktorí medicínu študujete alebo možno aj tí, čo študujete resp. ste študovali iný odbor, ako sa vyrovnávate so stresom, určite sa to nejak musí dať, každý potrebuje mať nejaký ventil. Ja som z hudobníckej rodiny, ale už teraz žiaľ na hudbu nemám čas, tak neviem, čo by som robili popri medicíne, tak som len chcela vedieť, ako to robia ostatní.

lombardo1981

Akosi sa tvoje argumentačná logika vytratila. A keďže tvoje pôvodné tvrdenie, že sa medicína dá študovať aj externe niekoľkokrát vyvrátilo, tak "nevidím" žiaden dôvod, prečo do toho ťahať aj iné odbory, s medicínou nesúvisiace.