Rodicia mi

Príspevok v téme: Rodicia mi
cojaviem22

Zdravim...uz dlhsi cas ma trapi takyto problem..znie to mozno trapne, no uz nemam na to nervy. Priatel aj ja mame obidvaja 21 a spolu sme uz 3 roky. Vyse dvoch rokov spolu sexualne zijeme, no donedavna to bolo iba medzi nami. Viem, ake maju moji rodicia nazory na tieto veci (sme krestania, asi preto), ale su zastarali a nevedia pochopit tuto dobu. Uz dlhsie mi davali prednasky, ze mam na sex este cas, ze este chodim na skolu, aby sme nerobili "blbosti" a ze mi v tom veria. Mala som na to strasne nervy a casto sme sa o tejto teme hadali, az som sa raz preriekla - teda ze uz spolu spavame. Mama bola zo mna velmi sklamana a nahnevana, plakala. Nevedela som ani, co mam na to povedat. Je to predsa uz normalne, nie som uz ziadna pubertiacka a sme spolu dost dlho a patri to uz k nasmu vztahu. Najhorsie, ze mi vyslovene zakazala mavat sex a prirovnavala ma ku "lahkym divcatam", niektorym spoluziackam, a ze ked to robia ony, nemusim aj ja... Povedala som jej, ze vacsina spoluziacok a kamaratok berie uz antikoncepciu, ich rodicia o tom vedia a nemamju s tym problem sa aj normalne o tom porozpravat. Avsak moji rodicia o tom nechcu pocut, vraj je to skoro a jednoducho si nepraju, aby sa sme spolu spavali. Hlavny dovod je, ze sa boja, aby sa nieco nestalo (toho sa samozrejme bojim aj ja, ale to neznamena, ze nikto nebude mavat sex, pretoze moze zena otehotniet!). Neda sa s nou o tom normalne porozpravat, stale aj ked len idem k prietelovi alebo von, tak maju narazky typu "nerobte blbosti" a kontroluju ma, casto mi uz o 11 vecer volaju, nech idem domov. Maju stresy, aby nahodou k tomu nedolo...Strasne mi to lezie na nervy, no viem, ze ich nazor nezmenim. Len ma trapi, ze ma este stale beru ako malu. Velmi by som chcela, aby mi radsej mamina poradila, porozpravala sa aj o roznych antikoncepcnych metodach atd...Neviem ale co mam robit...aj napriek "zakazu" spolu spavame. Aky mate na to nazor, a co si myslite, ze by som mala robit, ako to vyriesit? :(

aegon

Ja som s priateľom tiež 3 roky, ale ešte sme spolu nič nemali... pretože, keby na to prišla mama, tak by bola so mňa sklamaná (hlavne, že keď som bola v puberte, tak mi hovorila, že treba chlapa vyskúšať aj v sexe...) a teraz hovorí opačne.
Osobne mi so svojím postojom spôsobili kompex.. teraz keď mám pred svadbou mám stres ako povedať v budúcnosti svojej mame, že bude babka, pretože to už bude vedieť, že sme sex mali a mne to teraz príde ako hanba :(

Delete

Každá konfrontácia názorov je dobrý nápad - čím viac ich budeš mať na tvojej strane tak tým menej argumentov budú mať tvoji rodičia.

cojaviem22

Nie, nie som jedinacik, mam brata a sestru. Problem je mozno aj v tom, ze brat ma uz 25 a mam pocit, ze aj jeho dost kontroluju, sice musim povedat, ze on sam sa chova ako maly a nikdy nemal frajerku! (ma urcite problemy, o tom hovorit nechcem). A presne tak som argumentovala, ze teraz kolko bab bezne v 14stich a menej sexuju kade-tade, na antikoncepcii (co nechapem, ako im rodici dovolia, alebo to im je uz uplne jedno, co ich malolete deti robia?!). Keby sa dalo normalne s mamou bavit...mame dobry vztah, ale co sa tyka tejto temy tak 0 bodov. A nejde o to, ze sex az po svadbe :D to zase nie. Mne povedala, oni spali spolu prvykrat a ked vedei, ze sa budu brat. Ked mali obidvaja po skole. A este s jednou vecou sami zdovreila.... ze ked prvykrat cakala dieta, ze potratila... no mozno preto je tak citliva na tuto temu... normalne sa bojim ist za nou a pvoedat, ze sa chcem normalne o tom porozpravat :( btw prietelovi rodicia su iny tyo ako moji, oni o tom vedia, raz nam dokonca jeho mama doniesla krabicku kondomov :D nasi rodicia sa navzajom nepozn aju aneviem, ci je to najlepsie napad :D

tuacitam

Tak to chodi moj brat ma teraz priatelku z velmi silno veriacej rodiny.Tiez spolu nic nemali.Ale v tvojom veku?A starat sa do toho ci spis s priatelom s ktorym si 3 roky.To je vela aj na mna.Hlavne nech mas poriadnu ochranu,antikonc.A sa lubite...tak tomu nerozumiem.Mozno to tak tvoji rodicia mali a zelaju si to tak tiez.Ale urcite dcere ktora ma 21 rokov...by som uz nic take nevravela.Hlavne musim vediet ze je rozumna a daju si pozor.A ak si ich jedina dcera.My sme styria surodenci,tak tam sa to tak nestihalo kontrolovat:),ale predsa..v tvojom veku su zeny matkami a nie aby ta este kontrolovali kde si a pod.Strach je jedna vec to im neberiem ale toto je uz viac...asi sa s nimi musis porozpravat.Ze si rozumna a dospela.Ja mam tiez svokricku ktora...mi povie co ako a kde...stale a ja to viem.Proste to je take ich nutkanie asi.Ked si predstavim,ze dnes su uz podaktore dievcata 14 a vyzsie nie pannami,tak je to sila...drz sa

killingspree

namiesto toho, aby tvoji rodicia boli stastni, ze si zacala az v 19, a zdopovednes jednym maju narazky a prirovanvaju ta ku kurvickam zo skoly? no pekne..

si plnoleta a mozes si robit co chces, ale spytal by som sa rodicov, kedy oni zacinali, kolko maju rokov? ak skor nez ty, tak su extremny farizeji (co krestania casto su ale nic proti, aj ja som vedeny ako krestan)..

bohuzial neviem poradit, da sa ich pochopit, preco ta chcu chranit, ved je dost idiotnych chlapov, co by ta len vyuzili a odhodili, ak ale si si svojim ista, nemyslim ze rodicovsky argument je relevantny.. bol by keby mas 17, ale 21 uz nie, resp hoci aj 19.

ale ak si jedinacik, asi ich trapi, ze ta mozu lahko stratit, metaforicky povedane..

a ked sa stane dieta? NO A CO :D nie je to choroba, ani koniec sveta a nezrujnuje to ani zivot. keby povedia ze ano, tak by som sa spytal, ci ty si zrujnovala ich zivot, lebo mohli karierne stupnut vyssie, limity neexistuju, to su len take kecy..

dieta sa neda planovat, to planuje osud, reps BOH, ak su krestania. alebo sa vezmite, rychla svadba, ci potom to bued OK u rodicov, alebo zakazu svadbu 21 rocnej?

jankonehrask

A oni vydržali až do svadby? Zisti presný dátum svadby a vyrátaj či do tvojho narodenia bolo aspoň 9 mesiacov..