Môžem otehotnieť?!

Príspevok v téme: Môžem otehotnieť?!
kiarka

Ahojte,

prosím Vás o odpoveď. Bojím sa, či nemôžem byť tehotná. Podľa môjho kalendára, ktorý mi stále vychádzal, som mala plodné dni od 21.1-24.1, ale našla som, že vajíčko môže ešte byť schopné oplodnenia až do 72hodín, čiže to sú tri dni a s priateľom som 27. mala nechránený styk, bojím sa, že som v tom.Neviem, či to platí, alebo jak to je.. už som vystresovaná z toho, tak som úplne mimo. Prosím o radu. Ďakujem.

hopla

ty nemôžeš mat 25, a ak nahodou tak si pekne nezodpovedná...to je taky problem používať kondom? ci radsej si pocitat plodne neplodné a ked sa pomýlis tak je lepšie ísť akože na potrat? uvedom si ze ked dieťa nechcete a nechceš podstupovat takýto zákrok, s tým ze si to budes cely zivot vyčítať, tak aspon po tejto stránke treba viac zodpovednosti...
vajíčko je schopne oplodnenia počas cesty vajcovodom z vajecnikov do maternice, co je dosť individuálne pri každej..HCG sa ti začína tvoriť niekoľko dni po uhniezdeni teraz uz oplodneneho vajíčka v sliznici maternice, čiže neviem kde si vzala ten blud ze niektorým ženám vyjde pozitívny test po menzese...

kiarka

Mám 25rokov. A prečo by som si nemohla počítať plodné a neplodné dni, keď nechcem otehotnieť? Len som sa chcela opýtať, lebo mám stále číro-biely výtok. A našla som na internete, že vajíčko môže byť schopné oplodnenia ešte 72hodín. Tak preto sa pýtam. A dieťa zatiaľ ešte nechceme. A tehotenský test nemusí hneď ukázať, či som tehotná alebo nie. Závisí od každej ženy kedy sa jej ukáže tehotenský hormón HCG, niektorej hneď, inej zase po menzese... Je to rozličné, len som sa opýtala, či môžem byť.
Každopádne ďakujem za odpoveď.

hopla

zas nejake decko skúša šťastie kedy povoli... prosim ta to akože idete uplne bez ničoho? koľko mas rokov ze uz si počítas plodne neplodné dni? ja mam 23 a nedovolila by som si to riskovat predsalen cyklus občas zakolisa...
a to akože preco si myslíš ze si tehotna? este k tomu po 3dnoch...to ani niektoré mamicky nerozpoznaju tak skoro nie este take ktoré maju ledva 15rokov... ak by si bola dospela tak vieš ze existuju tehotenské testy ktoré ti to objasnia velmi rychlo....radsej veci okolo sexu nechajte tak a hrajte sa s niečim iným, bola by som zvedavá aki hrdinovia by ste boli potom pred tvojimi rodičmi keby ste im mali oznamit ze si tehotná....