Co mám za problém

Príspevok v téme: Co mám za problém
pacient123

mám obrovský príliv depresii ,,,neviem prečo ,ale nič ma nesere aj ked do mna niekto skočí tak sa nedokážem poriadne nahnevať ani sa nechcem biť ....proste som stratil chuť do života a nechce sa mi nič robiť lebo som zničení viem ,že potrebujem niečo čo ma povzbudí ale nwm čo to je rozmýšlam o drogách lebo nemám skoro žiadne štastné dni a chcem aspon umelé štastie ktoré je tak velké že mi to aspon dá nadej do života !neviem o ničom inom čo by ma povzbudilo viem že drogy majú negatívne učinky ale mne je to jedno aj tak chcem umrieť tak bud budem štastny a mať elforiu alebo umriem ...nevidím v ničom zmysel svet je velmi skazený pred chvilou do mna skočila taka partia boli traja a chceli ma zbiť ...samozrejme že som o mnohokrat silnejší ako oni a viem že si to ani dokazovať nemusím ale proste do mna skočili a ja som s tím nič neurobil proste sa mi nechcelo biť sa lebo proste nič sa mi nechce som zničený bol somnou aj kamoš takže až tak v presile neboli traja:proti dvom no i tak nechcelo sa mi ...nič sa nestalo i tak akurat ma slovne uražali slová slová a skutky žiadne ku konci toho incidentu prišiel môj otec videl z okna ten incident a tak prišiel a ti chlapcci udreli kamoša a zdrhli no cítim sa hrozne .....ti chlapci boli opitý ...mal som ich zbiť no ja nwm čo somnou je proste mám kopu psychických problémov mam depresie mam socialnu fobiu mam akné, na svte nemám nič,som samotar ...niekedy si myslím že samota je liek lebo ked som sám tak sa mi nič v psychike nezmení akurat budem mať debku ale vonku by som ju mal ešte horšiu ....svet je moc skazený ..vela premýšlam nad tím že utečiem niekam do zahraničia ale nemam na to financie ale predca rozmýšlam o nelegalných spôsoboch zarobenia ...rad pomáham ludom to ma naplnuje štastím nwm ako to dosiahnem že budem pomahať ludom ked sam seba nenavidím a nenavidím aj všetkých ludí lebo su skazený --možno si teraz prctavujete že to píše nejakí slabý debilko ktory je šikanovaní ...:d nie ...proste som stratil chuť do ivota kedysi som nemal problem si udržať rešpekt zbil som už aj pár kickboxerov na strednej ....proste som cvičil,udržiaval kondičku,zlepšoval som vlastnu techniku v bitke vymyšlal som rozne triky mal som sebadôveru a teraz je to preč zrazu sa vo vnutri svojho ja cítim akoby som bol jediný na svete ktory sa tak cíti zrazu nemam rešpekt von moc nechodím ,,raz som sa pokusil o samovraždu no nevyšlo to ..podrezal som si žili ......nič ma nebaví ,mam pocit že život mi dal život ale teraz mi za to bere štastie a rešpekt --------často sa motám okolo filozofie ale pomaly si začinám myslieť že je to trapne lebo slová človaka nezmenia ale skutky ...no lenže ja nwm ake skutky ? čo mám robiť poradte mi prosím som na dne ...aj by som sa zabil ale som veriaci .... ja vidím naozaj nadej iba v drogách nwm prečo

pacient123

beskydka " nelietam v drogách ...v živote som vyskúšal len možno 5 krát marihuanu ..nič viac ---a na fb dáva preto také statusy lebo to chcem robiť a nie preto lebo už v tom som .....a neovládam cudzí jazyk ......chcem skončiť školu ,nemôžem len tak zdrhnúť kde by ma aj zamestnali keby som nevyštudoval ?....dnes mi umrel aj dedko -akoby toho už nebolo vela !!! nwm čo somnou bude dalej ...hlava ma tak bolí z tých depresii že už pomaly prestavam veriť ,že sa budem mať do buducna lepšie ..lebo v takomto stave ako som teraz som už asi tak 3roky ...akurat teraz je to ešte horšie

[zruseny36]

Pacient123, podľa tvojho profilu na fb by som usudzovala, že Ty o drogách neuvažuješ, ale už v tom lietaš. Preto potrebuješ zmenu prostredia?
Nemusíš si hneď baliť kufre a sťahovať sa z domu. Ak nemáš peniaze, ale ovládaš nejaký cudzí jazyk, môžeš si nájsť brigádu v zahraničí, kde je poskytované ubytovanie i strava.

monika555

monika555" no mám 18sť rokov a v podstate sa ničomu nevenujem chodím na strednú no mam hlúpych spolužiakov ktorý su proste štatný a ignorujú ma ......dni trávim v podstate rovnako ...dnes som urobil to a to a zajtra viem že to bude o tom istom .....aj bysom chcel niečo iné robiť no nemám priležitosť ..mám velkú smolu ,nič mi nevichadza ..dlho rozmýšlam nad tím ako sa zmením no fakt to nejde odkladám to na inokedy lebo verím že budem mať priležitosť sa zmeniť ....ani na vstah sa necítim možno preto lebo je mi zle z ludí sú tak zlý a hnusný neznašam ich dokonca som zistil že mám socialnu fobiu síce nemam to potvrdené lebo sám som si to diagnostikoval ale mám všetky priznaky aby som mal SF ....chcem zmeniť prostredie utiecť niekam daleko ale nemam financie na to ....cítim sa ako pes zatvorený v malej budke ktorý sa nemôže ani pohnúť ,,,,,
.... v tomto prispevku je tak vela negativnych postohov k zivotu.. nie je najlahsie to zmenit.. mozno by ti pomohla dobra psychoterapia ale naozaj dobra co je niekedy problem.. mas svoje podvedomie plne zlych a negativnych myslienkovych vzorcov. vsetko co vidis okolo seba je len tvoj odraz ! ak povies ze neznasas ludi je to preto ze neznasas seba ! a ako chces stastie ked sa neznasaas???????? predstav si svoju mysel ze je zahmlena a prva ciernych myslienkov a predstav si ako ju ides postupne uzdravovat ako ides nahradzat tie zle mysleinky dobrymi.. tam je cesta.. a nato potrebujes vela literatiry a kniziek, mozem ti niekolko odporucit.. potrebujes sa otmu venovat, potrebujes sa venovat seba a hlavne potrebujes sa mat rad a vidiet dobro.. potom sa ti zacne to dobro a stastie aj prenasat do realneho zivota... vsetky tvoje presvedcenia formuju tvoj zivot tak ja naozaj neviem co cakas ze pride daky zazrak a zrazu sa vsetko zmeni a budes stastny? jednou z najhorsich emocii ktore mozes mat je lutost... ked sa lutujes upadas... nelutuj sa ale zi ! kazdy den dakuj ze zijes... zmen svoj pristup !!! posad sa a poloz si otazku.. chcem zit alebo umriet? bezohladu ako ti je proste kazdy tuzi po zivote.. lenze ak chces zit musis preto niečo robit.. musis sa snazit ty a nie druhy ludia.. oni ti mozu pomoct a ukazat cestu ale budes po nej kracat len ty... takze zakladom je uvedmoit si ze vsetku zodpovednost zato aky mas zivot a co sa ti deje mas ty a nedava vinu na inych !!! len tak mozes zacat zit lepsie... a ver tomu ze som si niečim aj presla viem co pisem....drzim palce...

pacient123

beskydka " svoj postoj sa pokúšam meniť ale prostredie to nepríma ...povedal by som že to chce nové prostredie viem ,že jediné riešenie je odstahovať sa ale nieje to jednoduché zbaliť kufre a odísť sám i ked mam kamoša tiež ma problemi a šiel by somnou ale i tak na to by som potreboval dosť vela pnazí aby som si našiel byvanie,aby som mal na jedlo a iné ---v prvom rade by som sa musel zabezbečiť a to nie je len tak

mamba13

Ahoj, ja by som tí poradila aby si sa hlavne sustredil na seba. Svet nezmenis ale svoj postoj meniť môžeš. Skús začať športovať ,intenzívny tréning tí vycisti hlavu, behanie navodi oveľa lepšie stavy ako drogy....pri nich môžeš ešte prehĺbiť depku. Rozvijaj tk v com si dobrý, skús napr thai box, alebo niečo čo ť unavi:-) keď má človek aspoň malinky osobný ciel,hneď má pre čo žit :-) držím palce....

pacient123

naozaj vám moc dakujem ...velmi si vážim vaše rady a dakujem vám za to ......od ludí požadujem len pochopenie mne neide o rešpekt ,,,tu na tejto stranke sa cítim fajn že môžem napísať všetko čo má trápi ......naozaj ste mi pomohly ..viem že život je cesta takže ano ja musím najsť tu spravnu cestu ktora ma naplní štastím ....kludne si ma pridajte na fb ... nick je Majk Miki Mik

Alverant

Nazdar, prezradím ti jeden fakt k ktorému som došiel. To aký svet okolo seba vidíš záleží od tvojho uhľa pohľadu. Pokiaľ pozerám na veci s pozitívneho hľadiska tak častejšie nachádzam to dobre v ľuďoch vo svete okolo nás a takto to funguje aj opačne. Napríklad ta tvoja príhoda s partiou opitých to že si ťa doberali im asi z ich pohľadu na vec prinášalo niečo pozitívne... z tvojho to bolo negatívne pocity. Dobro by bez zla neexistovalo, nemohol by si nenávidieť keby nebolo lásky.... Možno si na niečo podobné prišiel pri svojich "rozhovoroch s "bohom" ". No drogy... sú to drogy je "dôvod" prečo sú nelegálne často vedú totiž k skaze. Áno niektoré môžu privodiť skvele pocit ale!! je tam riziko že zažiješ najhoršie nočné mory. K získaniu tej pravej a dlhodobej slobody či pocitu šťastia je treba mať ten správny pohľad na svet. Myslím že si sa aj tu niekde pýtal čo je zmyslom života. Podľa mňa je to samotné bytie, možnosť spoznať nás samých a svet okolo nás. To robíme skrze nejaké činnosti, názory atď. Pokiaľ si chceš pokecať kľudne mi napíš na môj mail Alverant@azet.sk

[zruseny36]

Pacient123, nie si sám. Poznám ľudí, ktorí boli alebo sú na tom podobne.
Nie som psychologička, ale mohol by si na to ísť postupne, malými krokmi. Pomôže Ti, ak si každý deň dáš záväzok urobiť jednu vec (nič extra, len to čo naozaj je momentálne v Tvojich silách zvládnuť), aj keď nevládzeš. Prekonávaním samého seba časom nadobudneš stratené sebavedomie, zmizne depresia a neskôr i sociálna fóbia. Nič za to nedáš a za pokus to stojí.

km12

Ked vravis ze sa chces dat do kopi. Tak zacni. Vravis ze tvoj den je stale rovnaky tak sprav dnes nieco ine. Kludne aj daku malickost. Zajtra sprav opäť nieco ine. Budes sa lepsie citit a budes mat pocit zmeny. Alebo sa aspon nieco zacne menit. Uz nebudes mat kazdy den rovnaky. To je dobry zaciatok. A ludi nezmenis. Najdi si ludi s ktorymi ti je dobre pri ktorych sa citis sam sebou a nemusis sa nicoho bat. Hlavne musis verit sam sebe. Lebo nikto iny to za teba neurobi. Budes mat dlhu cestu nahor no urcite to zvladnes :)

pacient123

beskytka " asi máš pravdu ---len momentalne som psychicky tak na dne že nezvladnem nič ....v podstate som kludní človek len nechapem ako sa mi mohol z dna na den zmeniť život .....akoby sami nechcelo riešiť nejakú bitku proste chcem aby všetko bolo užasne aby ludia boli dobry aby svet konečne nabral nový dych a aby sa zmenila doba k dobremu no ale to je nemôžné ....chcem sa dať do kopi prekonať socialnu fobiu ,odstraniť debku a potom sa mi všetko bude robiť z lepším pocitom