Porušenie lekárskeho tajomstva

lucia238

Liberta co to tu trepes za sprostosi, dusevne chora osoba....Si presne taka ista, ako ti, co o nej tie reci siria. To akoze clovek s depresiou si podla teba ani nemusi najimat pravnika, lebo nik sa ho neujme, boze aka si trapna...
Tak ci tak nema vyznam udavat lekarku, nepochodila by, nema dokazy, ale to co som pisala nizsie , to by mala dotycna urobit...

liberta25

och, ludia, toto su take rady ako od babky na trhu. aby ho odsudili.. vsak myslite. za co by ho odsudili? za prve, ak by aj tr. stihanie nebolo odmietnute, co by podla mna bolo, tak by tam islo o tvrdenie proti tvrdeniu. dusevne chora osoba kontra inteligentny lekar. kto by ju asi tak zastupoval? ziadny normalny pravnik do tohto nepojde..
urobit mozes jedno, zmenit lekara a snazit sa cim skor vyliecit.

laura321

tipujem, ze sa jednalo o psychicke ochorenie, co je obzvlast chulostiva zalezitost, lebo viem si zivo predstavit, ked sa o niekom ludia dozvedia taketo veci, ako sa voci tomu stavaju /samozrejme ti hlupi, co si neuvedomuju, ze to moze postretnut aj ich/. Depresia je dnes bezna rozsirena choroba , ale nik to nikomu nechce vesat na nos prave koli tym predsudkom a reciam, ktore cloveku s takymto ochorenim este viac "pridaju" a pritazia ... Kazdopadne chod za tou lekarkou a vytmav jej to a nezabudni pripomenut, ako ti velmi "pomohla" a ako by asi bolo jej, keby trpela podobnym ochorenim a este by to o nej jej lekar rozsiril po meste. Nedaj sa, chod za nou , ak nie sama, vezmi si psychicku podporu niekoho blizkeho a najlepsie urobis, ak si vezmes rovno od nej kartu a co by som urobila je to, ze by som to oznamila jej nadriadenemu alebo niekomu kompetentnemu ,aby to nebolo len tak.

Kýčera

Dobrých rád tu máš neúrekom. Ak chceš, aby ju za to odsúdili, musíš na ňu podať na polícií trestné oznámenie/prokuratúra im to aj tak odstúpi, pretože prvotné úkony robia oni/, úrad a riaditeľ jej nanajvýš môže siahnuť na plat a žalobou na súde sa domáhaš svojich práv, môžeš dosiahnuť ospravedlnenie, finančné odškodnenie,.../podľa toho, čo žaluješ/. Môže sa stať,že súd žalobu odmietne alebo ho prehráš a potom musíš zaplatiť všetky výdavky aj protistrane. Dôkazné bremeno leží na žalobcovi a musíš mať presvedčivé dôkazy. Audiovizuálne náhravky,ak sú získané nezákonne, Ti súd neuzná. A človek,kt. to povedala a šíri to,Ti to nepotvrdí, pretože by bol aj on stíhaný za tres.čin ohovárania.Sama si s tým neporadíš, potrebuješ dobrého právnika,kt. sa Ti bude venovať a nie koncipienta. Pojednávanie v tomto prípade môže byť verejné, čo zväčší Tvoju traumu. Teraz ide o to, čo chceš Ty, akú cestu si zvolíš, čo vydrží Tvoja psychika. Je aj taká alternatíva, že to necháš tak/nepôjdeš predsa na námestie vykrikovať, že to nie je pravda-neverili by Ti/, vymeníš lekára/ono sa každému všetko vráti/, nebudeš sa k tomu vracať/ ja odpúšťam,ale nezabúdam/a pohneš sa ďalej. Ak by si sa v tom vŕtala dlho, môžeš aj vážne ochorieť. A skrivodlivosti si ešte v živote užiješ,dievča. Tak veľa šťastia. Absolventi lekárskych fakúlt pri promóciach skladajú Hippokratovu prísahu.

Slobodna

Sa mi paci ako ti tu niektori so zapalom radia udat ju tam a tam :) slovenska realita je ale ina vsakze. Len by ma skutocne zaujimalo ako chces dokazat lekarke, ze ta verejne ohovara a spini tvoje meno. Len tak na okraj, ty robis teraz tu presne to iste. Este keby si tu vycapila meno tej dr. pokojne na teba moze podat trestne oznamenie za ohovaranie.

[zruseny35]

bublinka...v dnešnom svete asi nič.Som z dedinky ale bývam v meste.Ked niekto ochorie ťažko,všetci vedia čo mu je a to si v čakárni ani usta nemusí otvoriť .

hanka9

Bublinka

-bud chod za vecou dosledne, alebo nijak!

-Ty mozes zazalovat lekata a pozadovat od neho nemajetkovu ujmu - odskodne v peniazoch za to, ze svojim protipravnym konanim poskodil tvoje meno na verejnostosti, cest a vaznost,ludsku dostojnost, vystavil ta na smiech, sposobil ti ujmu na verejnosti a v zamestatni, narusil tvoj osobny zivot atd atd atd...

5.5 elsa

bublinka minimálne môžeš ísť za riaditeľom,alebo úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, max. mu pravdepodobne hrozí finančná sankcia,pokarhanie riaditeľom či strhnutie z platu,nech zasa začne šíriť že už si zdravá a do budúcna ti radím doktorku/ra vymeniť,ešte je stránka lekár.sk tam si nájdeš meno doktora-mesto-špecializácia a napíšeš čo robí aby boli aj ostatní informovaní, myslím že aj tam to niekto kontroluje, je na tebe čo si vyberieš,ale určite to rieš hoci aj sťažnosťou u riaditeľa normálne mu to povedz že ochorenie ťa traumatizuje nikto o tom nevie a on to všade roznáša čím tvoj stav zhoršuje......

Slobodna

Podla mojich vedomosti sa sklada Zenevsky lekarsky slub, nie Hipokratova prisaha ale mozem sa mylit. Nie, nie som psychologicka :) skor taky dohlad nad urcitymi profesiami.