38r chlap a nema ani auto ani byt!

Príspevok v téme: 38r chlap a nema ani auto ani byt!
Nika78989

Ahojte, ma to vyznam vobec s takym chlapom tahat?? Ved to je vizitka chlapa, ake ma auto, kde byva a pod.! ked moj frajer v 38r byva v podnajme a nema auto, to nemoze nic ine znamenat, len ze je lenivy (je zdravy, nema fyz. postihnutie) a teda neschopny financneho postarania sa o seba.. podla mna to do buducna znamena, ze celu fin. stranku rodiny budem musiet tahat ja, lebo on si nevie zarobit ani na zivotu nevyhnutne veci... niesom zlatokopka, ale nejaku uroven potrebujem. ake mate nazory vy?

antiliberty

no ano, ked si to napisala TAKTO, je to nieco uplne ine..

"clovek si aj tam utvara priatelske vztahy," obzvlast toto.. a samozrejme aj ta zodpovednost.. (co si nikto neuvedoumje aka ZAKLADNA poziadavka toto v zivote je, zodpovednost voci inej ludskej jednotke)

inak su hlasil som aj predtym, viem citat medziriadkovo, ale nehorazne rad provokujem ludi.. skusam ich hranice..

liberta25

antiliberty, v jednom smere si moju poziadavku ohladne VS nacrtol dobre. chapem, ze z mojich vyjadreni to vacsina berie tak, ze titul je to, po com prahnem. ale nikto to konkretnejsie nenapadol, takze som to ani nevysvetlovala. nejde mi o titul, lebo je pravda, ze dnes dokazu aj menej rozumovo zdatni ludia ziskat Mgr. skor mi ide o skutocnych studentov, ktori idu na VS, lebo vidia svoj ciel aj inde a inak ako v socialnej praci a trapnych managerskych poziciach. myslim, ze VS, ak sa studuje so zamerom a poctivo, vedie ludi k vacsej zodpovednosti, robi ich este cielavedomejsimi, mnohokrat flexibilnejsimi, clovek si aj tam utvara priatelske vztahy, ziskava vzdelanie. a to su tie veci, co hladam. nevravim, ze absolutne nikto, kto ma len SS taketo vlastnosti mat nemoze, ale z mojho pohladu u kvalitnych ludi to VS este viac vyformuje. a v tomto smere som radsej narocnejsia ako rezignovat na tychto poziadavkach.

antiliberty

mne ide skor o to, ze zopar ludi z vedenia skol, vseobecne, poznam. uzko s nimi spolupracujem a viem co znamena slovo "studoval/a som" na tej a tej skole.
iste sa zhodneme, ze majorita studentov, tak 90%? je odpad, cosa len flaka a vlecie v dave.
profesori su z toho unaveni a zufali, lebo je ich praca nudnou, ak nikto neoponuje, napriklad.
takze obhajovat sa stylom "som pravnik, vystudoval som skolu" je take, celkom chvalenkarske.

ja by som mohol napisat toto, "nevystudoval som nic, nikdy som nemal na partnerku naroky ohladom VS, urobila si ju az potom, co som ju spoznal, no aj ked plujem na titul a VS*, nemam problem ju absolutne podporovat v akomkolvek rozhodnuti, pricom sam nie som ochotny zuadnu VS** ist studovat, preferujem rodinu zivit, nie chvalit sa titulom"
je to defacto to iste, co prezentujes ty, len inym smerom.

osobne mam meter na ludi nie podla VS, ale podla toho, ky maju charakter a spravanie, a myslim, ze majorita ludi co poznam, ma na mna rovnaky meter. ak nie, ludi je na svete dost. a by ma potencionalna zena odsudila, lebo nemam VS, tak hold, asi nepatrim do jej zivota. ide o princip, akym clovek prezentuje svoje potreby.

ak povie "urobi si VS, inak rozchod", je to ine, ak povie "skoda ze nemas VS"
v tom druhom pripade je to pre mna vyzva si tu VS urobit.

to len tak pomimo, viac nestiham napisat, ale aj napriek casovej tiesni, na ukor zdraveho spanku, bavim sa dobre tu s vami, aspon nieco sa priucim..

pacia sa mi taketo hadky o VS, o idealnom veku na zalozenie rodiny, o idealnom plate a podobne.. prevazne preto, lebo vsetko je to len neuveritelny blabol, ktory nikomu, nikdy, nepomohol.

liberta25

nebudem tu davat viac informacii o sebe, i ked si myslim, ze som ti to napisala uplne zrozumitelne. nemam problem s identitou, ale isto si si vsimol, ze toto je anonymne forum a ja som uz aj bez toho o sebe prezradila dost. takze, ak si to nedomyslis, snad ti to osud posepne ;)

liberta25

antiliberty, toto nie je jedina tema, kde si reagoval. tak snad ti dopne. k fatalistickym kecom sa mi fakt nechce reagovat. moj nazor je iny, ale ked inym a tebe riadi zivot osud, tak budiz, nech je k vam zhovievavy. studovala som tu najlepsiu v ramci SR. tak asi vies.

antiliberty

liberta25
mne je jedno ako kto zije ten svoj zivotik, pokial sa neserie do toho mojho ;)
nerozumiem ale odkial si zobrala moj truhlikovsky zivot, kde som pisal, kto by ako mal zit?

liberta25

antiliberty, tvoj truhlikovsky postoj a pocit, ze jediny spravny sposob zivota je ten tvoj, tak by si ho mali vsetci osvojit. asi ta sklamem, moze sa do mna pustit aj cely svet, ja moj nazor a poziadavky menit nebudem. takze, ty si zi svoj zivot podla seba, ja si ho zas budem zit podla mna.

antiliberty

liberta25 pises chujoviny. alebo inak, vagne veci.

existuje stastie-nestastie, aj pravnicka dostane paradny kseft len od stastia, nie od usilovnosti (alebo chrbtovosti). viem svoje, kolegyna.

sice absolutne absurdne, ale, asi aj ti ludia z lietadla (akehokolvek) tam isli lebo chceli spadnut, ze ?!