Kapacita pľuc

Príspevok v téme: Kapacita pľuc
Michal89

20 rokov a už asi 6 rokov pociťujem že pri snahe bežať dlhšiu dobu jednoducho nemôžem, pociťujem pichľavú bolesť pri pľúcach, ako keby som nemal dostatok miesta v hrudnom koši keď sa pľúca pri vašej záťaži rozpínajú.
A hlavne to pociťujem pri behaní ako keby mi to spôsobovali tie otrasy keď dávam nohu na zem.
Lebo keď idem napríklad na bicykli tak tam môžem ísť rýchlym tempom o dosť dlhšie, ale aj tak sa to potom prejaví.

Posledné 4 roky trénujem kondičku najprv pomalá chôdza, posledné 2-3 roky idem len rýchlou chôdzou, akonáhle sa pokúsim o dlhší beh alebo poklus do asi 40 sekúnd sa dostaví ten pocit, a musím zastaviť nedá sa spraviť ani krok, je to nepríjemný pocit ako keby ste mali zlomené rebro a to vám tlačilo na pľúca.

Ako malý som dosť športoval potom som asi v 12 absolútne prestal na tie 3 roky.
Neviem čím to môže byť, vôbec nefajčím.

Kýčera

Opravujem svoj výrok, že všetko sa dá liečiť, vynechala som slovo TAKMER. Ale v Tvojom prípade sa to dá.

Michal89

Ďakujem, budem musieť zájsť, lebo už ma to štve.
Dá sa to liečiť, alebo už je taký stav nezvratný? A pľúca už nebudú úplne zdravé?

Kýčera

Mal by si si dať urobiť záťažové testy, poriadne vyšetriť pľúca/spirometriu,.../ a srdce, signalizuje mi to nábeh na srdcovú alebo bronchiálnu astmu. Nespôsobujú Ti to otrasy,ale NÁMAHA. Beh vynechaj, aj všetky športy, kde sa veľmi namáhaš a používaš rýchosť. K LEKÁKOVI!