Problemy s mamou

Príspevok v téme: Problemy s mamou
lili6382

Takze zijem len s mamou,rodicia da rozviedli ked som mala dva..no a otec sa o mna nezaujima absolutne...zijem s mamou a pomaha nam aby sme prezili babka s dedom...ale baba je teraz vazne chora ma rakovinu :( problem.je trn ze moja mama to uz nezvlada :( hadame sa uz vyse 10rokov.niekedy je klud ale len na chvilu...ked ma matka vyhodila z domu vzdy mi pomohla babka..no teraz jej nic nemozem povedat kvoli stresu..:( nape.dnes teda vcera pozicala som si od mami tricko ...pretoze chodim do skoly plnej zbohatlikov a niekedy si fakt nemam co obliest...matka na mna zacala ziapat ze ako som si dovolila brat jej jj veci...a vyhadzala mi vsetks veci zo skrine...kebs len to zobrala ntb mobil..s vchol je ze mi skoro zabila psa s tym ze jeto moja chyba ...:(((a ze sa ide zabit lebo nezvlada moje naroky a ze som hrozná...pri tom vetkom maturujem a robim primacky na medinu som zufalá citim sa na samovrazdu....

Miska222

Viem asi ako sa citis, tiez nemam najlepsi vztah s mamou. Zijem s nou a s jej priatelom (ktory je jej prednejsi nez ja) a som bohu vdacna ze mam takeho otca akeho mam ktory je najlepsi na svete a stretavam sa s nim. Vdaka nemu mam vsetko co mam. Matka mi vycita uz aj to ze mi musi platit stravu (neviem kde si mam na to zarobit ked som student na strednej) plus ona obcas pije. Skor ze ma take obdobia kedy bud furt pije alebo je ako tak fajn. Vzdy mi vsetko len vycitala a mam pocit ze zavidela ze mam z otcovej strany vsetko po com tuzim. A ze ona v jej veku nemala. Myslim ze by mala byt rada ze je o mna tak postarane a ze som celkom samostatna a x krat si privyrobim kde sa da. Podla mna s tym nic neurobis/neurobime. Treba sa vyhybat veciam na ktore su haklive, bud zatajit alebo nieco a potom po case sa odstahovat. Uz sa neviem dockat momentu kedy si zbalim kufre.

lili78907

prave mi povedala že ide doslova j*bnut auto do stromu.... no tak asi tak to u nas vyzera :( pes dostal lieky od zverolekara kvoli tomu ze ho zbila a celej rodine povedala že som mnou uz nechce viac zit..mne to pride len ako ciste citove vydieranie a superenie alebo neviem co..rodina stoji pri mne a som rada že ma chapu a nedokazali pochopiť ako mohla ublizit mojmu psovi ktory za nic nemohol...len preto aby som sa cely den trapila a plakala taka je moja mama tak mi nehovorte ze sa da s nou vyjst :(

Biela Kobra

Ty sama najlepšie vieš, či na to máš. Mame je ťažko a už je zatrpknutá, ale myslím, že keď to dokážeš a skončíš vyšku, bude na teba hrdá. Babke prajem ešte dlho pevné zdravie a tebe veľa síl - si príliš mladá na to, aby si sa s tým všetkým mocovala, ale ináč sa nedá.

lili63892

A este nieco on nie je pre mna otec nikdy v zivote sa nezaujimal.ci mam.co jest ,nevie o mne nic a ked sa ozvem ze nieco pptrebujem tak ruky prec..
atd.mama.ma vychovala a beriem dala mi vsetko co mohla len od malicka som pocuvala vycitky aj typu keby nebolo mna...mala by sa lepsie vsetko mi obetovala atd.ale ja za to nemozem..pre.mna je top moja babka ktora dufam ze sa vylieci...podporuje ma s medinou...zatial co mama mi hovori ze na to nemam...

lili5839

No ja viem ze je to na nu vela ale na mna tiez..ja sa vzdy po kazdej hadke pozbieram ..len to je jedno o co ide ci ide o vec alebo nieco ine ked one problem v praci s kamaratmi a podobne tak na mne sa vyvrsuje...len problem je ze ked nastane hadka pravdu ma vzdy len ona a neda sa pohnut s nou...no ano a co sa tyka otca som zmierana ze mam len ju..zazili sme aj vela dobreho ale niekedy je to fakt tazke..a problem dalsi po hadke ma igoruje dovtedy kym nieco nepotrebuje...a dakujem viem musim byt silna ale ked pocujete zle veci od najblizsej osoby tak to dost boli...

Kýčera

No,vidím,dievča,že s Tebou je rozumná reč.Nie si Ty stratený prípad.Uvedom si,že všetka ťarcha života leží len na jej pleciach,nemá sa s kým o ňu podeliť a jej dcéra jej robí to,čo robí.Každé dieťa musí mať určené hranice,kt. NESMIE prekročiť. Ak tie hranice končia pri nosení jej vecí,MUSÍŠ to rešpektovať.Čo je pre niekoho "len vec",pre druhého môže byť "podstatná vec".Niečo Ti tu napísal aj Cukrovar,mal na mysli 4.božie prikázanie:"Cti otca svojho i MATKU svoju".Ak by si chodila do kostola,nemala by si takýto "problém".A keďže o Teba sa stará len mama,tak si ju začni vážiť za to všetko,čo pre Teba robí:nebola s Tebou na potrate,nedala Ťa do domova,máš kde bývať,čo jesť,obliecť si na seba,poskytuje Ti plný servis,dbá o Tvoju výchovu,vzdelanie,nebije Ťa,netýra,... Všetko toto robí podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia i preto,že Ťa má rada.Prestaň sa na nej vŕšiť za to,že "otec" o Teba nedbá,nechaj si to pre neho.Neboj sa,keď s ním bude zle,on sa ozve a Ty sa môžeš podľa toho zariadiť.Nevieš,čo všetko mamu trápi,či nie je chorá a svojím správaním jej to neuľahčuješ.Zatiaľ Ti niečo len hovorí,ale môžu jej prasknúť nervy a spraví to,tak to neprepískni.A nevyťahuj sa,že máš naviac ako ona,"že nechodila na gympeľ",Ty máš "problém",ona ich "rieši",MÁ ŠKOLU ŽIVOTA a Ty na jej mieste by si už dávno zložila zbrane.A máš záujem,môžeme si ešte pokecať a niečo Ti aj poradím

Biela Kobra

Tvoja mama zažila od života veľkú krivdu a viní z toho celý svet, vrátane teba. Ty si zvyšok, čo jej zostal po mužovi, ktorý sa na ňu vykašľal. Ak sa budeš takto stavať k mame a k svojmu otcovi, ako teraz, dopadneš ako ona. Áno, aj na tebe bola spáchaná krivda, otec sa na teba vykašľal, mama má plno starostí a nezvláda ich. A k tomu všetkému babka - nielen tvoja opora, ale aj opora tvojej mamy, pomaly odchádza. Je to nespravodlivé. Ale proste to tak funguje, že ti nikto nepomôže, ak nie ty sama. Ak nechceš dopadnúť ako tvoja mama, nasratá na celý svet, musíš proste zobrať život do svojich rúk a nenadávať, nešomrať, neutekať od problémov, nehľadať viny na iných - to ti nepomôže. Budeš už o chvíľu dospelá, tak rob všetko preto, aby si zmaturovala, aby si sa dostala na medinu alebo inú školu. Odsťahuješ sa potom na intrák alebo na privát, vybav si popri tom brigády, aby si bola sebestačná, budeš tvrdo drieť aj v škole aj na brigádach, ale budeš to robiť pre seba. Mame to odľahčí a ty časom zosilnieš - aj fyzicky aj duševne, a budeš proste sama zodpovedná za svoj život, budeš ho zvládať a potom raz zvládneš aj svoju rodinu - a lepšie ako tvoja mama. Tak sa pozbieraj a bojuj za seba, nik iný to za teba neurobí.

lili639

Ja viem a mam ju rada alenpre mna su to len veci :( pre mna je dolezitejsi moj pes ktoremu chcela ublzit ..a vyhadzuje ma uz z domu od 12rokov... Jedine babka mi pomohla :( a s mojou mamou sa rozpravat neda nadava mi ze som hlupa sprosta...pritom chodim na gympel a chcem ist na vs :( ona v mojich rokov nerobila nic z toho co ja :(

lili63829

este co sa tyka mami tak ano prezila si toho vela bola mlada.a zalubena..ale tak snad otcova povinnost je starat sa o svoje deti.on sa o mne v zivote nezaujimal najblizsie mi je babka :(

Kýčera

Lili 6382-čo takto nastaviť si čisté zrkadlo a pozrieť sa na seba? Otec na Teba kašle,matka robí všetko pre to,aby ste prežili. A Ty,kt. už 10 rokov kmáše puberta,čo robíš pre to,aby si sa s mamou nehádala? Chodíš do práce,drieš ako kôň,staráš sa s láskou o pubertálnu dcéru,domácnosť,starkých,platíš účty,...To nám tu chceš nahovoriť,že chodíš nahá? A buď rada,že na Teba len navrieskala,mohla by si aj schytať. Tvoje životné hodnoty sú zatiaľ plytké-"pozlátka",tak sa rýchlo spamätaj,aby mame nepraskli nervy,...Takže Ti radím,dievča,na mamu sa prestať sťažovať,pozrieť sa úprimne do svojho vnútra a poriadne tam POVYSÁVAŤ všetok 10-ročný prach,začať zmenou SPRÁVANIA U SEBA!Čo takto používať zázračné slová-mamička,prosím,smiem,chcela by som,s čím Ti pomôcť,prepáč,ďakujem,ľúbim Ťa...a začnú sa diať zázraky.Mama Ťa má RADA,snaží sa z Teba vychovať slušného človeka,kt.si uvedomuje cenu vecí,...A nik iný,len ONA a ONA je najväčšie bohatstvo,kt.máš. Ak by si mala problém s chápaním nejakých slov,rada Ti ich podrobne vysvetlím.Všetko dokonale pochopíš,až budeš mať raz takú dcéru ako si Ty sama a o svoju mamu prídeš.