Skusenosti s tmavym nabytkom

Príspevok v téme: Skusenosti s tmavym nabytkom
Terri_

Dobry den, som v teenegerskom veku a rodicia mi konecne dovolili prerobit izbu. Velmi sa mi paci tmavy akoby ebenovy nabytok avsak rodicia tvrdia ze sa na tom velmi usadza prach a budem ho musiet kazdy den utierat. Chcela by som poznat vas nazor pripadne skusenosti s tmavym nabytkom. Je to az take zle ako mi to opisuju rodicia?
Dalej by som sa chcela spytat na parkety.. My mame takmer v celom dome ale hlavne v izbach v ktorych sa spi po celej podlahe koberce a parkety sme nikdy nemali no mne sa velmi pacia.. Aj tie su take zlozite na udrzbu?
A posledna vec ktora mi lezi na srdci, ak teda nebudem mat moct ten tmavy nabytok, tiez sa mi paci biely s vysokym leskom ale ani za nic na svete si neviem predstavit ako by som k tomu mala namalovat steny.. Nejake napady? :D
Prepacte ze vas zatazujem takymito pubertalnymi problemami ale naozaj som sa o tom potrebovala poradit a nijaky iny portal ma nenapadol:D

alenka_radska

Ja mam klasicky nábytok zo Sconta, aj ten tmavý aj bledý, a nie nevybledol :-) toho by som sa vôbec nebála

alenka_radska

Ja by soms a toho zase nebála. Sama mám aj tmavší nábytok, aj biely v dome, a proste prachu je rovnako :) upratať musíš tak či tak, ale tmavý niekedy pôsobí útulnejšie

0vecka

jj na tmavom nabytku najme na ciernom ale aj hnedom hned vidno prach co ale neznamena ze je ho viac ako na svetlom... co sa parkiet alebo laminatu tyka tak ten ani nemusis vysavat staci niekedy zamiest suchym mopom...

Prezyvka055

Co sa tyka prachu tak je viacero zdrojov, jedno z tych zdrojov je napriklad vzduch ked vetras. Najlepsie je mat v dome ventilacny system+klimu teda vzduch ide cez prasne a hepa filtre. Dalsim zdrojom su napriklad koberce, rozkladajuce sa mikrocastice a pod.

Co sa tyka parkiet mam ich v celom dome. Je to ovela lepsie na udrzbu ako koberce, kedze vacsina ludia koberce netepuje necisti pravidelne a potom mu smrdia su spinave a je v nich prach. Parkety povysavas uplne jednoducho nic sa do nich "nezabija". A zbavis sa aj vacsiny prachu. BTW povysavat parkety je 100 krat lahsie ako koberce.

Na steny nic nemaluj, to je dost hnus, hlavne ked to je amaterske.

flegma

ano, na tmavom nabytku prach viac svieti
ano, na parketach sa ti tiez budu objavovat chumace prachu, ale starostlivost je podla mna rovnaka, ako koberec treba vysavat, tak aj parkety (teda skor laminat) treba stierat