Strach zo straty

Príspevok v téme: Strach zo straty
m.patrik

ahoj,
na leto odlietam ja a moja priatelka na taky vymenno-pracovny pobyt do USA na 3,5 mesiaca. Mozno vam to nieco hovori Work & Travel. Na takychto vyletoch sa deju rozne veci - sex, drogy, alkohol. Proste mladi si to idu uzit a zabavit sa. Tiez sa tam ideme zabavit, spoznat krajinu, kvoli peniazom tam nejdeme. Co je moj strasiak? Obavam sa toho, ze tam na priatelku budu skusat nieco ini chalani. Isto sa tam najdu taki, ktori sa nestitia toho, ze tam dotycny/a ma partnera. Priatelka je pekna, i ked sama hovori, ze kto by ju chcel, co su nezmysly. Ja som na nu strasne naviazany a jednoducho sa bojim. Priatelka nie je taka, ze sa da namotat, je mi verna cely nas niekolko rocny vztah, ale ja vsade vidim cihajucich "supov", a jednoducho aj ked priatelke verim, tento pocit ma zoziera :(.
To, ze by tam po mne isla nejaka zena sa neobavam, za cely vztah s partnerkou som nezazil nieco take. Mozno je to tym, ze zeny su ine, alebo som nepritazlivy.

Boli ste aj vy niektori takto v USA s partnerom/kou? Mam opravnene obavy? Viete mi nieco poradit (mozno lekara, aby som nebol taky)?

opeee

No, ale teba žiadne v minulosti nechcela :) A čudujem sa, že s tvojou povahou máš vôbec nejakú priateľku. Neviem koľko máš rokov, ale toto nemá so správaním zdravého dospelého chlapa nič spoločné.

m.patrik

Myslite si, ze som psychopat? Nehovorim priatelke s kym sa ma stykat. Sice nepaci sa mi ked sa sem-tam stretne s dobrym dlhorocnym kamaratom, ktory ju kedysi chcel. Ci je to teraz tak, tazko povedat, ale nikdy si clovek nemoze byt 100% isty. Priatelka ho nechcela a ani nikdy chciet nebude, ale ten pocit, ze sa ma s niekym stretnut, kto ju lubil/chcel je desiva. Nedavno jen navrhol, ze ci kepride na jeho chatu a aj prespat ze moze. To som jej razne zatrhol! Tiez by sa jej nepacilo, keby mam spat u nejakej baby, ktora ma v minulosti chcela.

DontWorry

Keby si jej veril na 100% tak take veci ani neriesis. Skus sa nadychnut, vydychnut a povedat si, ze stop domyslaniu a podozrievaniu. Taki chlapi su dost otravni, odpudzujuci a nedivim sa priatelke, ze sa mozno uz aj smeje z teba. Mat vecne za chrbtom niekoho, kto pride s novou teoriou. Obrat si to a predstav si ako sa ona musi citit. Je to dost neprijemna predstava. Tieto veci inak suvisia so sebavedomim. Popracuj na tom.

m.patrik

ano uvedomujem si, ze som riadne domyslavy, a musim s tym nieco urobit. ono priatelka si zo mna uz aj utahuje, pretoze si zacnem domyslat take veci, ktore ma potom vytacaju, tzv. samonasieranie, a ona sa na tom zabava, ako som sam seba nasral. mozno je to tym, ze som na nu moc priputany.
priatelke verim, viem, ze nepatri medzi tie baby, ktore zahybaju, ona je slusna, co je vynimocne. no ale proste ja musim, niekedy to neviem ovladat :(

opeee

Nechcem byť sprostý, ale presne takým chalanom ako si ty sa preťahujú baby najčastejšie a najľahšie samozrejme. Žena chce sebavedomého a vyrovnaného muža a nie niekoho kto sa ju bojí poslať do potravín lebo náááhodou tam môže číhať nástraha v podobe šarmantného pokladníka a ty ostaneš navždy sám. Spamätaj sa prosím ťa.

stryco.

ano si dost paranoidny a domyslavy. tvoje obavy nie su na mieste. najvyssi cas s tym nieco robit. davaj si pozor aby ti to neprerastlo cez hlavu lebo kvoli takemuto spravaniu sa aj vztahy rozpadavaju, ak to jeden zacne prehanat.

Moheris

Tvoj problém je, že neveríš svojej priateľke a to je smutné hlavne ked tam ideš s nou čo si myslíš, že spolu zaspíte a ona pôjde von si naraziť nejakého černoška zatiaľ čo ty spíš ?
Si až príliš paranoidný a pozeráš asi veľa amerických filmov.

m.patrik

takmer priblizne na 3.5 mesiaca. viem keby tam idem sam alebo ona sama, tak by sa nasli taki, co by nevahali to vyuzit bezproblemov. staci ak je clovek opity a ma vypadok a hned sa to da zneuzit.

U-S-A

To vies my zeny sa tiez mozme obavat ak mame pritazliveho frajera ci nam nezahne s nejakou a kolki tak robia aj ked maju priatelku.
Ak tam budes s nou tak sa nemas coho obavat horsie by si to mal ak by sla sama alebo ty bez nej by si siel.
Na ako dlho tam idete?