Diabetik a depresia

Príspevok v téme: Diabetik a depresia
rebarbora1970

Dobrý deň.
Obraciam sa na Vás s prosbou prípadne skúsenosťami a radami. Manžel má 40 rokov, cukrovku 2 typu je na inzulíne a liekoch. Drží diétu. Asi pred rokom začal trpieť opakovanými problémami ktoré spočiatku pripisovali gastritídam. Ja som si však všimla jeho zmenu správania, nálady, nezáujmu. Boli sme u psychiatra dali mu lieky a odvtedy problémy so žalúdkom úplne zmizli. Jednoznačne teda viem, že problémom je psychika. Čo ma však trápi stupňuje sa to a jeho hodnoty cukru sú hrozné. Nemáte niekto podobné skúsenosti a môže naozaj depresia zvýšiť glykémiu nad 15. Diabetologička vylúčila fyzické príčiny tiež ale nejako odmietam to, že ho ďalej lieči stále rovnako a jeho hodnoty sú zlé. ˇUstav v Ľubochni vylúčila nakoľko vraj nie je k tomu dôvod.
Dá sa do tohto ústavu dostať aj individuálne? Ďakujem.

Kýčera

Máš na mysli NEDU Ľubochňa?Vyhľadaj si iného lekára,kt.Ti tam napíše žiadanku,ale ja si myslím,že by to mohlo ísť aj súkromne.Vygoogli si ten ústav,určite si tam nájdeš aj túto informáciu.Môžeš sa obrátiť aj na stránku Škola verejného zdravia,je tam šikovná lekárka,kt. Ti vie poradiť.