Neviem si poradit s divnymi stavmi!

Príspevok v téme: Neviem si poradit s divnymi stavmi!
Datel

Neivem si so sebou poradit. Mavam divne stavy. Rozneho typu. 10rokov. Od pocitov slabosti, cez zavrate, pocity na zblaznenie, ranne zaludocne nervozity, napatie a podrazdenost…postupne sa striedaju. Inak fyzicky som na tom dobre. Cvicim a chodim behavat – vtedy mi nic nie je.
Stale rozmyslam, ci by to nemohli byt nejake kvasinky, potravinova intolerancia, parazity, nejaky nedostatok vitaminov alebo mineralov…
Proste sa mi nechce verit, ze psychika by ma mastila 10 rokov stylom – teraz si dame 2 mesiace zavratov, potom 2 mesiace pocitov na zblaznenie, potom si pridame rannu zaludocnu nerovzitu a poobednajsie pocity na odpadnutie a takto dookola.
Na druhej strane je pravda ze ine priznaky nemam. Ziadne bolesti hlavy, ziadne bolenie klbov, traviace problemy…proste nic. Jedinym problemov ostavaju stavy, ktore si neviem nijako vysvetlit.
Napriklad dnes rano som sa zobudil (spavam uplne super) a este som lezal v postely a uz ma premklo napatie, stiahnuty zaludok - nerozumiem preco. Je to uplne bezdovodne.
Neuveritelne ma to uz s*rie. Strasne. Nechcem sa denne natahovat s hovadinami, ale zbavit sa ich tiez neviem. Je to psychika? Na beznych prehliadkach mam vysledky ok. Alebo mam skusit nieco ine? Stitna zlaza kontrolovana 5x snad. Lieky neberiem ziadne.

budem rad za tipy co s tym.

JB

Datel

Ale doplnim este, ze nemam traviacie problemy. nic. za celych 10 rokov nic. ziadne bolesti brucha, hnacky, naduvanie, napinanie na vracanie. proste nic. Takze keby to boli kvasinky, helikobakter...tak asi by sa to prejavovalo aj inak. aspon tak si skromne myslim.

redka

ak by slo opotravinovu intoleranciu tak ucinok tej potraviny sa ti moze prejavit aj po niekolkych dnoch... cize to co dnes zjes sa ti v psychike prejavi mozno zajtra ci v stredu alebo stvrtok... nie je to ako pri alergii, ked reakcia pride do hodinky... skus si urobit test na potravinove intoleranice aspon ten zakladny... da sa kupit za cca 80 eur... alebo chod do nejakeho centra ak sa ho bojis robit sam... ale bude to drahsie...

Datel

lienka131, oplatilo sa sem napisat :) Presne, vsimol som si, ze castejsie sa to objavuje po jedle. Minuly tyzden som nestihol ranajky, nestihol obed a citil som sa vyborne. Proste vyborne. Paradicka. Pil som cely den len mineralku a uplna krasa. Lenze neda sa nejest. Na dalsi den som uz bol vyflusnuty. Preto ma stale mataju myslienky, ze co ked to su nejaki parazity, kvasinky, nieco, co sa aktivuje jedlom...ale chapes, na toto sa neda prist...lebo na druhej strane, mam dni, kedy mi takmer nic nie je a to jem to iste...uz som myslel aj na celiakiu...ale takto tipovat sa to neda.

lienka131

Uzkost? Ale ja mam tieto priznaky zo zleho travenia a tiez nikto nevie co mi je, niekto vravi ze mam candidu, niekto ze helikobaktera, ja uz mam pocit, ze mam rakovinu :( Mavas to aj po jedle? Ja ked nic nejem je mi super ako nahle nieco zjem uz to ide, tocaky, tras ruk, napatie, nervozita

Datel

No praveze som bol. v roku 2005 a potom este aj v 2007 tusim. vzdy som vyfasoval Serlift. Lenze z celeho toho sedenia som mal pocit, ze jendoducho ked tam prides s takymito priznakmi, tak ani nic ine ako AD nemozes ocakavat. Vsetko sa zvali na psychiku. Zo serliftu mi byvalo fakt hrozne zle, take triasky no dovi. Tak ostal v sufliku, kym mu neskoncila zivotnost.
Viete mi ale niekto vysvetlit ten mechanizmus? ze preco sa aktivuje krutenie hlavy, zle dychanie, napatie v zaludku, ked je pekny slnecny den a ja idem na vylet s rodinkou? A darmo si uz budem dohovarat, ze somar nic sa nedeje, prestan, proste to nejde zastavit...

atra

Aho Datel, u psychiatra si asi ešte nebol, však? Podobne stavy som ja mávala 3 roky a už som sa rozhodla ich riešiť, aj keď názory ľudí hlavne tu na fóre sú na liečbu ADčkami všelijaké.