Emocionálne potenie

Príspevok v téme: Emocionálne potenie
Laci3

Zdravím, už pár rokov mám problémy s takzvaným emocionálnym potením. V skratke: keď som doma, v pokoji a bez vonkajších podnetov, nepotím sa vôbec, dokonca ani v horúčavách. Akonáhle však opustím domov a vyjdem na ulicu otočí sa to o 180 stupňov. Pociťujem istú slabú úzkosť a nervozitu, ktorá spôsobuje pre mňa enormné potenie najmä v oblasti podpazušia.Potím sa nezávisle od teploty, samozrejme v zime a chladnom prostredí podstatne menej, avšak stále. Teraz v lete mám mapy v podpazuší prakticky za pár minút, pri väčšom teple a vstupe do, pre mňa \\\"neznámych\\\" priestorov má zavalí pot aj na čele, krku a chrbte. No proste príšerne a samo o sebe stresujúci faktor. Je to jednoducho celková telesná nervozita prejavujúca sa nadmerným potením. Po čas, ako plynie deň a interakcia s ľuďmi sa zvyšuje, ustupuje to, až do takej fázy, že sa v určitých chvíľach nepotím vôbec. Vtedy však celková nervozita z okolia ustupuje. Nemyslím si, že mám nejakú sociálnu fóliu, som komunikatívny a extrovertný človek, jediný problém je to potenie z nekľudu v spoločnosti. Čo s tým? Vďaka.

poznám

ako písal podo mnou, driclor zaberá, ale mňa osobne tak pálil v podpazuší, že radšej som chcel v pokoji zaspať (aplikuje sa pred spaním) a na druhý deň sa potiť... čo u mňa naozaj funguje (viac ako driclor a navyše nepáli, nedráždi pokožku) a po tých rokoch je pre mňa ako zázrak, je perspi guard, pozri stránku protipoteniu.sk, dostať aj v lekárňach, veľa šťastia v suchu a v pohode :)