pôrod - veľké bábo

Príspevok v téme: pôrod - veľké bábo
maťa

Ahojte prosím váš o radu, nie pre mňa ale pre moju švagrinú, je už chúďatko úplne zúfalá.Dnes má termín pôrodu a nič, ale o to nejde, ide o to, že jej chlapček je veľmi veľký váži okolo 4200 až 4300 gramov.Je to jej prvé tehotenstvo a bojí sa ako to všetko dopadne a tak váš chcem poprosiť o nejaké vaše skúsenosti, aby sa aspoň trošku upokojila. Ďakujem.

kocicka

ahojte!ja som sa stala maminou 2.5.2007a som velmi stastna !!chcel by niekto pokecat??mam aj icq ked chcete mozte sa hned!!!!!!§ 371 938 539.paa

jojojoj

Ahoj maťa, tak blahozelam k synovcekovi, ze nie je taky velky?
ja som mala 3900g babo a bolo obrovske a hlavne to bolo najvacsie babo na novorodeneckom, vraj to este nebolo v termine, narastlo by na 4300g keby pockalo este 12 dni do terminu...tak mi vraveli...ja som bola rada lebo moje prve malo necele dve kila, ovela viac pred terminom, bolo velmi slabucke, no dobehlo to a je z nej velka, silna ale hlavne rozumna slecna..., tak nech sa drzi mamicka i maly silak, drzim palce...

maťa

jojojoj:
ahooj áno už sa jej narodil chlapček v pondelok o pol desiatej. Mala super pôrod na to, že to bolo ich prvé bábo. Malinký mal 54 cm a 3800 gramov, takže nabol až taký veľký ako hovorili. Celý pôrod trval asi 5 minút, ale mala epidurálku a aj ju nastrihovali. Ale nebolo to také zlé ako veľmi sa bála.
Dík si zlatá.

jojojoj

Ahoj maťa!
Tak ako svagrinka, uz ma babo?
Ak este nahodou nie, tak jej prosim ta porad nech si da EDU ak to teda este stihne, dnes som stretla kamosku, co rodila prve babo v takych bolestiach ze omdlela dvakrat, sestra jej surovo dala
preplesk, vraj aby neprestavala spolupracovat a potom sa jej ospravedlnila ale ze jej len pomahala...no to prve babo malo 3600g
a druhe bolo 4150g a predstav si ze vobec sa nepotrhala ani ju nenastrihovali, s epiduralkou sa v pohode sustredila na tlacenie a behom 15 minut bol maly na svete....vraj ovela ovela lepsie...
Drzim palce

majkas

moja kamaratka "prenasala" svoju dcerku. dievcatku bolo v brusku asi velmi dobre. mala okolo 4000 g alebo tak nejak. lekari sa napokon rozhodli, ze bude lepsie porodit cisarskym rezom. kamaratka sa najprv bala, ci sa dievcatko tak nenarodi postihnute, ale vsetko bolo v poriadku a dievcatko sa narodilo par dni po termine :o). a teraz je taka chutnucka...

jojojoj

Ja sa chvalit nemozem, mala so obe deti
cisarskymi, hoci pri oboch som mala uz
paradne rozbehnute kontrakcie, napokon
sa nedalo rodit normalne...
ale moja mamina cely zivot rozprava ako brata ktory mal 4450 vytlacili sestricky, plachtou jej "pilili brucho"hej rup....napokon sa narodil modry, teda priduseny, dnes by urcite rodila cisarskym.... s EDOU a vdaka bohu za nase vyspele zdravotnictvo

linka

Kamoškin syn vážil 4800g a povedala že ho porodila rýchlejšie ako jej dve dcéry ktoré mali 3900g a 4100g.Držím palce a hlavne nech sa nebojí.

eliiii

syn vazil 4300 g.O pol tretej sme prisli do nemocnice a o tretej bol na svete.Prebehlo to hladko,dan sa prihlasila az teraz v podobe spadnutej maternice,ktoru mi min.mesiac uspesne vyoperovali.Gynekolog to pripsuje velkemu plodu.

damaxy

moje velke deti syn mal 4.500 a 55 cm prisiel na svet cisarskym rezom ale po tom co som odrodila akoze normalne ked babo nechcelo von tak ho potom vyrezali dceru mi vybrali uz bez pokusov,ale boli maminky ktore normalne poradili aj take babetka.