Neviem či to má význam?!

Príspevok v téme: Neviem či to má význam?!
xJAROx

Ahojte,
mám 25 rokov a 3 roky mám priateľku. Vlani som končil na VŠ a priateľka bude končiť na rok.
Medzi nami nám takmer všetko klape až na financie. Ona žije len s matkou, ktorá je vážne chorá už vyše 2 rokov, otec jej zomrel a hoci chodí na brigádu nezarába podľa mojich predstáv. Ak jej navrhnem, aby sme išli niekam na wellnes víkend, tak mi povie narovinu, že ona si to dovoliť nemôže.
Ja zarábam dobre a pravdou je, že ma podporujú aj rodičia, ktorí sú podnikatelia, ale aj tak si myslím, že tá priepasť medzi nami zostane ešte minimálne rok.
Naši si myslia, že je to smiešne, že ešte ona musí podporiť matku, lebo ona všetko nedokáže zaplatiť z invalidného dôchodku. Žijú v rodinnom dome, majú auto, ale aj tak je proste "iná" ako moji rodičia a ja.
Kus mi jej je ľúto, lebo je šikovná a ak ju u nás tak dokáže navariť, upratať, len tie mi vadia tie financie.
Chcel by som vedieť akoby ste sa k tomu postavili vy? Viem, že peniaze nie sú všetko, ale aj tak pre našu rodinu znamenajú veľa ale zase by mi jej bolo ľúto, kvôli tomu aká ja.
Má to význam ísť ďalej? Čo si o tom myslíme vy?

NikoletaV.

Presne takýto bol môj bývalý švagor. Sestra sa vydávala ešte ako študentka na VŠ, po 2 rokoch otehotnela a do čo dovtedy "klapalo" už neskôr nefungovalo. Bývalá svokra jej vyčítala ešte aj to ak chcela malému kúpiť nejakú sladkosť, alebo hračku, lebo vraj zarába jej syn a peniaze nie sú na rozhadzovanie.
Oni si držali peniaze pre seba, ona žila z materskej a z toho čo dostala od našich.
Po 4 rokoch sa rozviedli, ona sa znovu vydala, má normálneho chlapa a hoci nežijú v prepichu sú spolu šťastný.
On sa znova oženil, žijú v luxuse, majú spolu dieťa a z toho rastie taký istý namyslený fagan ako bol otec.
O syna z prvého manželstva sa nestará, nezaujíma sa o neho.

Caroline03

Ja sa ti v podstate čudujem, že také veci riešiš, podľa mňa ak človek chce, tak rozdiel vo financiách sa dá vykryť. Keď s ňou niekam chceš ísť a záleží ti na nej a chcel by si s ňou ostať (ako vravíš, asi do roka by sa tá situácia vyrovnala), tak s ňou vydrž a prípadne ju niekam pozvi, zaplať niečo ty. Nevravím, že to má byť luxusná dovolenka, ale ten predĺžený víkend na welnesse sa podľa mňa dá. A keď bude ona na tom finančne lepšie, ti to nejako vráti. Láska by mala byť bezodplatná, nemalo by to byť založené na financiách, hoci dnes to tak mnohí robia. Ale ak ju miluješ a si s ňou inak šťastný, tak sa nevzdávaj takého pokladu, možno lepšiu nenájdeš. A rodičom vysvetli, že má ťažkú situáciu a musia to pochopiť.

moli....m

chlapce na tvOJOM MIESTE BY SOM SI UZ NIKOHO NEHLADALA LEBO AJ KED SI NAJDES ZENU VAS VZTAH BUDE ZALOZENY NA PENIAZOCH A NIE NA LASKE ,CITOCH.....TOTO TY NEPOZNAS A PRETO JU OPUSTI RYCHLO NECH SI ONA MOZE NAJST MUZA Z LASKY CO JU BUDE MILOVAT A TY ZENU S PENIAZMI BEZ CITOV TAKU AKY SI TY ...NENIC JEJ ZIVOT PROSIM TA VELMI MA TO BOLI V SRDCI KED TAKETO CITAM....TY SI BOL TAK VYCHOVANY BEZ LASKY NO ONA NIE ...RYCHLOOO JU NECHAJ ....JE MI TA LUTO ZE NEVIES CO JE LASKA VELMI SMUTNE CO DOKAZU PENIAZE ....ROBIA Z LUDI ROBOTOV !!!!

ahink

Narocky som si pozrela kolko taky wellnes vikend v hoteli stoji..cez zlavudna nasla rozne akcie od 99e (3 dni a 2 noci cez tyzdnen so vstupmi) az po 159e (3 dni a 2 noci cez vikend so vstupmi). A toto nie si schopny pri tvojom prijme zaplatit? Predsa nechodite na taketo pobyty akcie stale a ste spolu 3r. Akoze nechapem. Pozves ju ty vobec niekedy niekam? Myslim tak normalne..kino divadlo vecera atd? A co tak darceky? Tie ako riesis ked ma sviatky? Alebo len tak raz-zacas jej dat kvet sladkost a podobne? Sorry..ale keby si mal ist na privat ci kam tak utratis aj polku sumy z toho pobytu)) a to s dakou "zumpou"..
Chlapce chlapce, prefackaj sa aby si sa zobudil. Dufam, ze nie je tak blba a zaslepena laskou a rozide sa s tebou ona. Lebo ak by raz bola pri tebe odkazana na PN ci matersku s vasim dietatom tak by snad skoncila pri tebe na ulici ako zobre o drobne aby dako s dietatkom prezila..

Annamária123

Môžeš sa hanbiť.
Už len tým, že si to sem zavesil, že sa tým vôbec zapodievaš.
Nie si jej hoden, chlapče!

Xeur

podla mna sa nechavas pri vybere partnerky ovplyvnovat svojimi zazobanymi rodicmi. Vyrastal si v bohatsej rodine a tak neznesies popri svojom boku dievcinu zo skromnejsich pomerov. Si uboziak zaslepeny peniazmi a postavenim. Si dnesny typicky typek ktory si mysli ze prachy su vsetko. Rozmaznany fracek ktoremu rodicia od detstva vtlkaju do hlavy ze peniaze su branou k stastiu. Sa stavim ze prihliadas na nazor rodicov nez na ten svoj. Bojis sa ze takuto skromnejsiu dievcinu ti tvoj ocko a mamka neodsuhlasia a budu ti to vytykat. Mas 25 ale si len odrastle decko bez vlastnych nazorov na zivot a ludi. Ano najdi si rovnako alebo este viac zazobanu slecnu. Casom vsak zistis ze aj ked je z lepsej rodiny nema az take dobre srdce a je to len snobka voziaca sa na luxusnom terenaku a chodiaca v 100eurovych lodickach na vysokom podpatku. Typicke pokryvene videnie sveta dnesnych mladych hlupych ludi. Krasa tela a prachy vam kompletne zatemnuju mozog. Potom ste nestastni v takychto vztahoch zalozenych na prachoch a spolocenskom postaveni.