Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy

Príspevok v téme: Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy
igris

Velká vačšina z nás čo si píšeme na tomto fóre sa stravuje varenou stravou. Vtedy majú pre nás veľmi dôležitý význam čerstvé šťavy, pretože zásobujú naše telo živými elementami a vitamínmi, ktoré vo varenej strave nie sú. Šťavy sa veľmi rýchlo vstrebú a slúžia k obnove a výžive buniek, žliaz..., bez zaťaženia zažívacieho ustrojenstva. Dúfam ,že si "pokecáme" o liečivých, čistiacich, detoxikačných účinkoch , ale aj "šťavičkách každodenných", ktoré dopĺňajú náš jedálniček. :)))

Alternativa

Igriska, dakujem aj ja a urcite aj dalsi za tu cviklu. A kedze sa tu spominal ananas, pridavam, co som o nom ako ovoci nasla. Jasne, ze stava to obsahuje tiez, ibaze prave duzina vraj precistuje traviaci trakt.
ANANAS
ma vysoky obsah enzymov, najma bromelinu. Tieto enzymy pomahaju pri uzdravovani, zmiernuju rozne zapaly a zlepsuju travenie. Ananas odvodnuje organizmus a zmiernuje opuchy. Pomaha pri crevnych poruchach a hnacke. Odstranuje starecke skvrny. Okrem vitaminov B skupiny a E vit. poskytuje dalsie vitaminy /C, provitamin A/, mineralne a stopove latky /draslik, horcik, vapnik, fosfor, zinok, zelezo/.
Bromelin je velmi zaujimavy : pomaha pri traveni bielkovin a je ucinny pri chorobach traviacej sustavy ako dosledok nespravneho stravovania. Urychluje spalovanie tukov a zabranuje tvorbe tukoveho tkaniva.
ANANAS je povazovany za najlepsi ovocny MULTIVITAMIN. Je dobre pred jedlom zjest z neho platok. Caste jedenie ananasu sa prejavi na zlepseni postavy, lebo sa upravi travenie. Juj, len skoda, ze je dost narocny na penazenku - to uz nie je citacia z materialu, ale moj dodatok :D

igris

Alternativa ;), konecne som to nasla :)
CVIKLA /cervena repa/:
je velmi silna , vhodne miesat v pomere 1:4. Je velmi hodnotna na tvorbu cervenych krviniek a celkove posilnenie. Vhodna kombinacia mrkva/repa. Pri poruchach menstruacie (60-100g) 2-3 krat denne . Velmi vhodna pocas prechodu. Moze sposobit pocit nevolnosti, reakcia pecene, ma silny cistiaci ucinnok.
Zajtra to vyskusam :)

Z-uzka

A čo jahôdkovo banánikové džúsiky, tie ja veľmi lúbim, tá kombinácia je lahodná :)) Alebo ananásové šťavičky, tak tie sú tiež fakt skvelé a osviežujúce :))
A ten grep, fíha, to musím skúsiť, zajtra asi bežím do najbližších potravín a mačkám šťavičku :))

igris

ahojte :), chcela som zacat "klasikou" mrkvickovou, ale vidim ze citrusi su asi pouzivane castejsie, nuz su lahsie odstavitelne :)
GREP/ okrem toho ze vyborne chuti, je najhodnotnejsia na odstranovanie alebo rozpustanie anorganickeho vapnika, ktory sa uklada napr. v chrupavkach klbov...ako dosledok nadmernej konzumacie vyrobkov z bielej muky.
Obsahuje beta/karoten,kyselinu listovu, C, trochu B/eciek.....
NEPRIDAVAT CUKOR! a mozte riedit s vodou alebo inymi stavami

Alternativa

Budem rada, ked strucne ku stavicke /aj kombinovanej/ napisete aj ucinky. A budeme si vyberat - podla ucinkov, chuti a aj penazenky :D