Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?

Príspevok v téme: Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?
Domingo

Ahojte, mám takú otázku, doma máme veľmi tvrdú a chlórovanú vodu. Rýchlovarná konvica sa zanesie už po dvoch týždňoch, problém s vodným kameňom máme aj pri práčke. Premýšľam preto nad kúpou filtračných zariadení a keď už by som investoval, tak by som kúpil asi filtráciu do celého domu. Napojiť hlavný prívod vody na potrubný filter. Bojím sa však, že tá filtrovaná voda nebude zas vhodná na pitie. Máte niekto skúsenosti s takouto vodou? Na fórach a článkoch na nete sa reakcie rozchádzajú, jedni hovoria, že filtrovaná voda je zdravá, iní, že nie ej príliš vhodná na pitie. Budem rád, za každú radu a skúsenosť. :)

ondrej49

Mesacny princ: to fakt?..tebe sa nieco taketo stalo?..to som fakt rad, ze si to sem napisal..lebo ved my teraz riesime znecistenu vodu..ale moja sestra mi nakazala, aby som zistil ako poriesit problem, ked maju vodny kamen a chceli tam dat zmakcovac vody lenze oni byvaju v starom dome po nasich starych rodicoch..toto jej teda musim povedat, aby sa na to spytala..vdaka za upozornenie

Mesačný princ

Všetci, ktorí si plánujete kúpiť toto zariadenie na likvidáciu vodného kameňa a chcete ho napojiť na hlavný uzáver vody, tak si dajte velikánsky pozor!

Nikdy to nerobte v dome, ktorý je starý a sú tam staré potrubia!!!

Tie potrubia totiž vodný kameň čiastočne zaizoloval a vytvoril prirodzené tesnenia. Keď na toto napojíte ten medzikus a začne sa rozpúšťať vodný kameň, tak sa môže stať, že Vám povolia všetky spájané rúrky v dome. Výsledkom bude potopa.

Takže pozor!

ondrej49

Mimia: o tej firme som este nepocul..ked som hladal v googli tak mi vyhadzovalo len nejake ine firmy..no skusim kuknut aj tuto..a rozbor vody vam spravili v cene alebo ste za to platili naviac?..a aky filter ste vybrali a dali napokon?

Mimia

@ondrej49 neviem či musí, ale my sme prvý krát dávali vodu na rozbor pred 10timi rokmi a teraz sme si povedali, že pre istotu rozbor zopakujeme aby sme vedeli, či stále je taká znečistená..oslovili sme aquatrend, oni ponúkajú aj rôzne filtre a takéto veci a robia aj rozbor vody..tak oni nám skontrolovali vodu a aj sme od nich brali filtre potom..lebo tie staré už boli poškodené..oni nám poradili aby sme ich radšej teraz vymenili ako potom, keď už bude neskoro..fajn firma vcelku..

ondrej49

Mimia: z akeho dovodu ste davali az dva krat vodu na rozbor?..nestacilo by iba raz,ci to sa po nejakom case musi opakovat?..a kde ste si davali robit rozbor?..specializuje sa na to nejaka firma?..
Kycera: okey ale za kazdym aby som prevaral vodu,na to naladu fakt nemam..to mi staci ked som na dovolenku v Taliansku,ze musim kupovat balenu vodu a prevarat aby som nedostal nejaku chrontu a nie tu na Slovensku..tu potrebujem mat cistu vodu,ktora sa da normalne pit a varit z nej...

Marosko-n

Boli objavené nano bakterie, kroré prejdu cez najlepšie filtre a nie su citlive na UV svetlo. Sú zodpovedné za množstvo chorôb.
Na pitie treba puživať aspoň prevarenú, alebo destilovanú, aj na varenie.
My používame 16 rokov len BLV a ani raz sme neboli pre chorobu u lekára.

Sammy

Mimia: Snad ta neotravujem, len by som sa ta chcela spytat, kde ste si davali robit rozbor vody? Mas nejaky kontakt na nejaku firmu alebo niekoho? Chcela by som si tiez preverit cistotu vody - predsa len chcem vediet co pijeme a z coho varim a ostatne veci.
Vdaka za skoru odpoved!

Mimia

@ondrej49 nie som síce odborník ale myslím, že je možné aby sa voda znečistila za nejaké obdobie..najlepšie riešenie by bolo, keby ste dali vodu znovu na rozbor a uvideli by ste, či to je len váš pocit alebo či ozaj máte vodu znečistenú a potom by ste tým pádom mohli poriešiť nejakú filtráciu alebo niečo také..aby ste mali vodu kvalitnejšiu a čistejšiu..my sme už tiež dva krát dávali vodu na rozbor..

ondrej49

mam tiez zopar otazok, co sa tyka filtrovania vody v domacnosti.. pred dvoma rokmi sme si davali v jednej firme robit rozbor vody.. vysli nam dobre vysledky a tym sme ziadnu filtraciu riesit nemuseli.. lenze zaciname mat podozrenie, ze voda je viac znecistena a zda sa nam, ze je aj viac chlorova.. je to realne aby sa voda za nejaky cas znecistila?.. je potrebne znovu dat vodu na rozbor?..ak sa niekto stretol s niecim takymto, budem rad, ak mi napisete ako ste postupovali.. vdaka..