Ako ziskat respekt u chlapa?

Príspevok v téme: Ako ziskat respekt u chlapa?
anjelik999

ahojte,
mojim problemom je to co som zazila v kazdom vztahu:
- nedokazem si u chlapa vybudovat respekt, povedal mi to aj moj ex aj terajsi frajer, ze som na nho velmi dobra a ze si to sam priznava ze to niekedy zneuziva....
- nedokazem mu povedat ze s nim nechcem spat, ale vzdy to urobim lebo si podvedome myslim ze ho sklamem alebo ze ma nebude chciet :( sex s nim je dobry, ale stale mito je proti srsti kedze niesme svoji, za kazdym mam vycitky ked to spravim,.... potom si vsimam ci mi ovie ze ma lubi atd.
- pretsal mi hovorit ze ma lubi, a vcera mi povedal ze on ma lubi , ale ze mi to nepotrebuje hovorit, ze ja to viem ze ma lubi...
- povedal ze keby sa mi on neozval ta vie zarucene ze ja dobehnem a ze sa ozvem...
- prostee je si mnou isty
- vcera som sa s nim o tom rozpravala a povedal mi ze som velmi makka, ze mu vsetko dovolim,
- v minulom vztahu so mnou moj ex zametal, nevazil si ma , ked sme sa stretli po dvoch rokoch povedal mi o mne vlastne to iste, ze som bola na nho velmi dobra, nezasluzil si ma , lebo sa ku mne spraval zle, aj ked sme boli spolu 5 rokov a lubil ma ...
- ja po nociachplacem a jemu to je jedno , aj mi to povedal ze mu to je vsetko lahostajne
- na koniec rozhovoru povedal ze uz budedobry a ze ma lubi ale ze to uz nikdy nebude take ako na zaciatku vztahu, lebo to je vzdy tak ze na zaciatku vztahu je ten vztah cukrovy.....

chcem zachranit nas vztah a necittit sa stale ako chudera , co nic nezmoze , len musi pocuvat... ale ako? je to vo mne, stale chcem len dokonaly rozpravkovy vztah, byt dobra a vobec sa mi to nevyplati, stale sa to obrati proti mne, .... ako mam byt zla zena co ju chlap respektuje?

- za chvilku odchadzam na letnu brigadu na 3 mesiace s partiou prec, dufam ze sa nejak spametam a priucim ako byt trosku respektovanou :(
- nechcem sa s nim rozist lebo chyba je pravdepodobne vo mne, opakuje sa toiste co v minulom vztahu ....ziaden respekt, nic, ja len stale cakam cakam kedy zavola, nevola, ja mu zavolam a on sa mi do ksichtu smeje ze ci som nemohla vydrzat :((((

logika5

Dosli argumenty tak sa hras na nechapavu obet "utoku", alebo si len taka "jednoduchsia" ked tomu nedokazes pochopit? :) Ale hadam aspon ostatnym doslo kde je pointa, ze je hlupost takto skatulkovat a ze vsetci muzi sa takto zle spravaju apod... proste to nie je pravda a zalezi s akymi typmi mas svoju osobnu skusenost, skor to teda vypoveda ake typy ta pritahuju. ;)

DontWorry

ja nerozumiem stale tomu utoku :D to sa nesmie vyjadrit vlastny nazor bez toho, aby druha strana sa neofukla a nezacala sa navazat? Ake moje vyroky? Ze muzi vo vseobecnosti konaju viac sebecky ako my zeny? Ze sme obetavejsie a ze bohuzial je to tak, pokial si zena nepovie svoje a nezije aj svojim zivotom, tak chlapi to zneuzivaju? Netvrdim, ze vsetci, ale uz aj mne sa stalo ze ked sa priatel na mna nahneval tak cakal ze doleziem ja...pritom je to jeden uzasny chlap...
No nevadi...dievcatu som sa snazila len pomoct :)

DontWorry

A samozrejme nie som ani zufala zena, lebo mam fungujuci vztah a aj vztahy predtym, ktore mi nevysli ma nepoznacili natolko, aby som chlapov skatulkovala :)

DontWorry

No neviem ci je uplne spravne aby sa clovek spraval ako egoista. To je jedna z vlastnosti, ktoru neznasam na ludoch vseobecne a do vztahu ak je toho prilis - to prosto nepatri.
Vsetko by malo byt v zdravej miere. Nelipnut prilis na chlapovi, potom sa stane presne to, co autorka opisuje - zacne to zneuzivat, vsak ona sa priplazi, ona sa ozve. A netreba si ani za kazdu cenu robit stale po svojom. Potom sa naozaj môze drzat podla toho, ze nerob druhemu to, co sam nemas rad.
Normalne je ak vie byt aj chvilu bez muza. Ak dokaze zit tak, ze teraz si hoci vyjdem von a nebudem mat nutkanie byt na mobile a vypisovat mu. Vediet sa sustredit aj na ine veci vo svojom zivote. To neznamena zanevriet na partnera, ale okrem neho mat aj vlastny zivot.
Logika5 - muzi vo väcsine funguju sebecky. Na hociktorom vidim, ze nepotrebuju mat vkuse pri sebe frajerku, vedia dychat aj bez nej...a dobre je im lebo kazda zena je obetavejsia a stale sa im strkame niekde my. Nie oni nam. Zacnu sa snazit az vtedy ak chvilu nemame cas na nich my. Bohuzial aj keby si nasla ineho tak sa stane to iste...

logika5

Zaujimave ze ani jednej co jej tu radite aka ma byt hnusna mrcha nenapadlo ze problem moze byt len v tom akych si hlada muzov... ak si myslite ze takto hnusne sa spravaju vsetci muzi tak sa spamatajte, to je taky isty nezmysel ako ze vsetky zeny su zlatokopky...

Nina.

V podstate súhlasím s tým, že treba byť tak trochu mrcha. Ako kľudne buď milá, priateľská a spoločenská, usmievavá a tak - to sa mužom páči. Ale tam to končí, nedávaj do toho príliš city, skôr sa pozeraj na to, čo ty z toho môžeš mať. Netreba byť chladná - skôr naopak, ale rob si čo chceš bez ohľadu na neho a nerob veci, ktoré ty nechceš len preto, lebo on ich chce - a tak isto by som vynechala aj kompromisy - ja kompromis neuznávam - lebo kompromis znamená, že ani jedna strana nebude spokojná. Proste mysli na seba a nechaj sa rozmaznávať, ale ty sa do pozornosti a rozmaznávania druhého príliš nehrň. Možno po čase to budeš vedieť aj skĺbiť s tvojou dobrotou, ale aspoň na začiatok by som sa zamerala na to byť oveľa viac egoistickou.

DontWorry

Vidis a aj ta tvoja veta, ze si je tebou isty. Je inak kusok sproste od neho ze to tak vedome vyuziva...
Tak naozaj skus si urobit aspon raz cas pre seba a svoje kamosky..alebo pre hocico co rada robis a uvidis jeho reakciu.

DontWorry

Ako to uz bolo spomenute, tym ze budes lipnut na priatelovi, tym viac si ta nebude vazit. Muzi nemaju radi ak zena nema vlastny nazor, ak na vsetko prikyvne ako psik. Ked za kazdu cenu chcu na nom visiet, nemaju vlastny zivot, vlastne zaujmy a kamaratov. Chlapovi je potom dobre, lebo stale ked bude nieco chciet tak pribehnes. Vo vztahu je potrebne niekedy byt v opozicii, ak sa ti nieco nepaci tak vediet to povedat do oci...ale vsetko s mierou lebo prilisne vycitanie potom vedie k druhemu extremu, ked sa zacnes podobat na stihacku.
Skus sa starat chvilu sama o seba, uzit si den ako ty chces, chlapovi vzdy trkne preco zena je zrazu ticho..pretoze oni vsetci maju v hlave nejak zakodovane, ze a vsak ona sa ozve, ona pride...a ak sa tak nestane az vtedy im stiahne rit ;)

anjelik *

No keď si už ten anjelik, tak ti skúsim poradiť ako kolegovi. :o)))
To, čo máš momentálne vo svojom vnútri, nie je láska k tým druhým, ale strach. Nie láska, nie pochopenie pre ich slabosť, ale strach. Čo bude, ak neurobíš to, čo si predstavuješ, že ti získa späť ich priazeň a *lásku*. Vieš, ak by si to robila skutočne preto, lebo v sebe lásku a pochopenie a radosť a nehu a srdečnosť máš, neplakala by si po nociach, netrápila by si sa a vzťahy by ťa neruinovali. Ty vždy budeš tou dobrou, príjemnou, ale snaž sa takou byť sama kvôli sebe, aby si to mala v sebe a ukazovala to aj tomu druhému. Ale nenapĺňaj sa túžbou po ocenení od toho druhého. On to možno nikdy neocení, ale ty to oceň sama v sebe.
Rady typu, buď sviňa, buď mrcha, buď vychcaná kurva, lebo to ti zaistí pozornosť, lásku..áno, je toto taký svet, kde to platí. Ale anjelik, ty to nikdy vedieť nebudeš, lebo ty si už v takom svete možno žila a vždy ťa to devastovalo, preto to nikdy nebudeš vedieť. Môžeš to skopírovať, ale nikdy to nebudeš ty. Tak sa rozhodni, či pôjdeš proti svoje prirodzenosti, alebo sa naozaj postavíš pevne na svoje vlastné nohy a prestaneš sa báť a začneš sa správať tak, ako ty sama chceš, nie tak, ako si myslíš, že to druhý očakáva. Svojich priateľov si si našla, aby si videla, akou byť nechceš. Môžeš vedľa neho žiť, úplne v pohode, ale musíš zostať sama sebou, milovať ho aj s jeho chybami, nesnažiť sa ho zmeniť na svoj obraz, neočakávať, že bude ako ty. To sa nikdy nestane...môžeš nájsť len sebe podobné bytosti, tie ťa dokážu podporiť podobnými obrazmi a myšlienkami, ale tvoj priateľ veru nie. :o) Ak zostaneš, musíš sa podporiť sama. A to ty nerobíš, žobreš o podporu u neho a on ti ju hádže ako sliepke zrno. :o) A ty si predsa anjelik a nie sliepka, tak prebuď svoju otupelú dušičku a znovu vzlietni..nie smerom k nenávisti, ale pochopeniu a láske aj k tým nehodným. :o)

kafe

ako si získať rešpekt u chlapa? Tým, že si budeš žiť AJ svoj život, robiť veci čo ťa bavia aj bez partnera, že budeš mať rada a vážiť si samu seba a nedovolíš aby ťa niekto urážal či ubližoval ti. Sebavedomie a asertivita ti chýba.
Pevná sa staneš tým, že si udržuješ rovnováhu. Ovíjať sa v kuse okolo partnera a visieť na ňom ako brečtan je podľa mňa choré. Je to extrém, ktorý neni dobrý. Rovnaký extrém je byť mrcha, využívať chlapa, ignorovať ho, robiť mu naschvály.. to je o čom takéto správanie a vzťah?? Potrebuješ sa naučiť byť sama sebou a robiť z väčšej miery to, čo je dobré a príjemné TEBE, nie drahému. Tvoja láska pripomína závislosť, kedy bez partnera nevieš dýchať, fungovať.. lenže závislosť nie je láska a chlapi sa od takej ženy odťahujú. Nauč sa fungovať ako samostatná, svojprávna bytosť, chlapov priťahujú sebavedomé ženy. Partner má byť súčasťou tvojho života, nie jeho stredom! Robíš chybu, že sa strašne a vo všetkom prispôsobuješ. V niečom sa partnerovi prispôsobiť je fajn, ale nie vo všetkom a stále. Sama vidíš, aké je to zhubné, keď TY nemáš žiadne hranice a na všetko prikývneš. Nauč sa hovoriť nie. A partnerovi nevolaj vôbec, abstinuj 3 mesiace ako abstinujú alkoholici. Pochváľ samu seba za niečo, čo si dokázala, teš sa zo života, uč sa, rozvíjaj, rob čo ťa baví...
To, čo ty vnímaš ako že si na chlapa dobrá je v mojom vnímaní - robíš zo seba handru. Lenže tvoj partner handra neni, preto ti tú "dobrotu" neopláca. Rozumieš? Dobro v človeku nikdy neubližuje sebe samému - a to ty robíš. Ubližuješ sebe, pristaneš na sex aj keď ho nechceš a pod. Takže s tým prestaň, vzchop sa a začni byť normálna žena. Je v tebe skvelý potenciál, len ho využi. Veľa zdaru.