Tucne slovenske dievcata a zeny

Príspevok v téme: Tucne slovenske dievcata a zeny
Matus29

Preco ich je coraz viac a viac?
Preco ich tolko pribuda uz medzi mladymi dospievajucimi dievcatami ktore maju len 13-16 rokov?
Je snad na Slovensku presadzovany trend krasy Obezita a tucnota?
Je na slovensku presadzovany trend stravovania Tlac do seba co najviac a co najcastejsie aby si mala cici rici a bola krv a mlieko?
Vsimam si ked chodim do barov, kaviarni, restik, podujatia alebo len tak sedim niekde na nemesti ci na ulici na lavicke ako nase slovenske devy a zeny neskutocne tucneju. Ako ich drieky a spodne ale aj horne partie naberaju vzhlad pneumatik.
A najviac ma zaraza ako mi hovoril jeden kamos ktory uci telesnu na strednej skole ze neskutecne nase dievcata pohybovo zleniveli. Ze nedokazu ani sportovat. Nevedia sa splhat, nevedia vytrvalostne bezat napr. 5 minut vkuse, nevedia urobit kotul vpred. Su neohybne a usadene v com im brania ich silne stehna, objemne zadky a prsia. Len sa smial ze ked tie dievcata otehotneju raz ake proporcie este naberu. :D
Ja sa len pytam, kde sa nabral ten trend preberania? Preco matky svoje dcery a okolie tlaci do toho ze zena ma vyzerat ako socha Venuse?
Uvedomujete si dievcata a zeny ze tucne telo prinasa so sebou kopu ochoreni?

Kycera

@ Ella,
poradili Ti v IPčku?

@ Petuskaaaa,
co tim chtěl básník říci? Tak máš 2 skúšky na prírodovedeckej fakulte, a? Neznamená to, že veci aj rozumieš! Najskôr školu musíš dokončiť, ale nie s odretými ušami a naučiť sa správať! Škoda, že nemáte skúšky aj z bontónu. Ešte veľa vody Dunajom pretečie, aby si pochopila, o čom Ti tu ľudia písali.

petuskaaaa

Nikto mi nič nespravil. :D Sme na diskusnom fóre, kde sa o tom normálne bavíme. Na to má právo každý. Bohužiaľ keď im to do tváre nepovie nikto tak nech si o tom aspoň prečítajú. Je to tak, ja nikde neklamem. Riešim obéznych ľudí lebo som na fóre kde je založená téma o obéznych ľuďoch tak preto ich riešim :D čo je na tom nepochopiteľné. A sú tie dôvody nebodaj klamlivé? Nikde nepíšem, že si krava to by som si ani nedovolila, nepoznáme sa. Bavíme sa o tučných a obéznych ľuďoch ale keďže si opäť načala niečo iné, teda seba s podľa teba zaťažujúcimi 5 kilami tak teda budem reagovať aj na to. V tvojej ideálnej predstave ako píšeš by si možno chcela dať tých 5 kg ešte dole. Tak prečo nevypneš PC a nejdeš si zabehať? Bráni ti snáď niekto v tom? Alebo tu mám čítať tristopaesiat výhovoriek, prečo to nejde, prečo sa to nedá. Nebuď slaboch a vybehni von. Je 20:00 do 21:00 odbehneš čosi a môžeš ísť spokojne spať, že si dnes pre seba niečo spravila.
Obézny človek nepodlieha ,,NIEKEDY,, obézny človek podlieha ,,NEUSTÁLE,, a preto je u mňa obyčajný slaboch. Reagujem na vetu: ,, a zrejme to nebude take jednoduche, ked to robi tak vela ludi,,. Práveže naopak podľahnúť je jednoduché ale povedať si dosť to už je ťažšie. Nikde nie je napísané, že schudnúť a nabrať svalovú hmotu je jednoduché. No ako vravím, človek sa má vschopiť, prestať podliehať ako slaboch a začať makať na sebe.

jbnema

tym ze som priznala ze existuju aj slabi ludia som tym len chcela povedat, ze to este nie je smrtelnyhriech, ze niekedy ludia neodolaju a v prospech kratkodobeho stastia sa nechaju ovplyvnut zavislostami, ked to dlhodobe postradaju...a zrejme to nebude take jednoduche, ked to robi tak vela ludi... netreba nad tym zbytocne lamentovat...ano, ludia robia chyby...

jbnema

petuskaaaa stale nechapes- mne je jedno ci je dovodom lenivost ludi, ich odolnost, ich problemy alebo len zdravie, ci genetika...je mi to naozaj jedno, pretoze nemam potrebu im vypisovat slova o tom ako su slabi tucni prezrati a podobne...naopak mam problem o tom akym stylom pises ty, akoby ti ti ludia nieco spravili ...skor mi pride ze ty mas problem, ked riesis kazdeho obezneho cloveka, vypisujes dovody preco taky je a preco by taky vyt nemal.. a v tom je ta podstata...a jasne, cakala som kedy mi to niekto napise, ze ty musis byt tucna krava ked sa takych ludi zastavas...mam cca 173-175 cm a 65 kg, ok v mojej idealnej predstave by som mozno chcela dat tych 5 kg este dole, ale moj zdrav. index ukazuje normu, mam obycajnu nie vychudnutu postavu, ale nie som tucna..ale mne to az take podstatne nepride, je super mat dokonalu postavu, ale stastie v mojom zivote mi to prilis neovplyvnuje preto mi je jedno aj na druhych ako to riesia oni..skor sa ma dotyka ked niekto prilis slovne utoci na ostatnych..ano robievam to aj ja, to je zas pricina, preco mi to tak vadi na ostatnych...pretoze to je zas moj problem...takto to skratka funguje

petuskaaaa

Áno bohužiaľ sú na svete ľudia, ktorí sa stresu postavia a ktorí sa stresu podradia. Tak to jednoducho je. Bohužiaľ nikto tu odomňa nemôže čakať, že prídem k tučnému človeku a potľapkám ho za jeho tlstotu po pleci. Stále hovorím o ľuďoch, ktorí sú zdraví no podľahnú stresu a obžierajú sa, nerozprávam o cukrovkároch a iných chorých ľuďoch. Neviem ale zdá sa mi, že nie si zrejme spokojná so svojou postavou. Ale vieš prečo to tak je? Už si si sama odpovedala a ja ti to slovo vo vete aj zvýrazním :D . ,,Potom by si si vsak mohla uvedomit ze SLABI ludia nemaju taku odolnost a lahsie podlahnu urcitym zavislostiam, a sme pri slovíčku SLABI. Veď o tom tu rozprávam celý čas. WOW!!! :D poďme o tom polemizovať ešte tri dni :D takže si napokon priznala že sú to slabí ľudia. Píšem o slabosti v zmysle nedostatočnej sily ovládať svoje žracie pudy aj napriek tomu, že je človek zdravý. Nepíšem o slabosti v zmysle choroby a neschopnosti sa zdvihnúť z postele kvôli chorobe. Splietaš hrušky s jablkami. Áno som rada, že môžem ráno vstať zdravá z postele. Vďačím svojej hlave a svojmu sebaovládaniu, za to že nejem sprostosti, že nie som z nich tlstá, a že sa mi od nich neodvíjajú iné choroby. Nerozoberaj tu tému chorobnosť, rozprávajme sa tu o príčine tučnoty a obezity.

petuskaaaa

kiddo reagujem na tvoju vetu ,,Tucnota nie je problem jednotlivca, je to problem spolocnosti.,,
no veru máš ty pravdu!

toto robili deti kedysi:
- korčuľovali sa
- bicyklovali sa
- plávali
- hrali futbal
- liezli po stromoch
- liezli po prašiakoch
- hrali gumu
- hrali sa schovávačky, naháňačky
- mali koníčky (zbieranie pogov, pokémoni, bločky, tanec, atď.)

toto robia deti dnes:
- prvý leští samsung
- druhý vedľa neho leští nokiu
-tretí vedľa neho leští smartfón
- štvrtý si myslí, že je hipster (kedysi sa tomu hovorilo hen zmetený kkt)
- piaty ho fotí
- šiesty to postuje
- siedmy to lajkuje
- ôsma sa sťažuje, či je v 13 normálne byť pannou
- a deviata jej to komentuje

No ja neviem podľa mňa tie deti strašne psychicky trpia, normálne tak im je ubližované, tak sú utláčané, že sa musia rezať a podobne. Ach bože zahodím mobil obujem tenisky a idem.

jbnema

petuskaaaa dakujem, presne to som potrebovala vediet. Takze ty sa nevyvysujes nad ostatnymi, iba si dovolis tvrdit o niektorych ludoch, ze su slabsi ako si ty...a vies co? Mas pravdu. Potom by si si vsak mohla uvedomit ze slabi ludia nemaju taku odolnost a lahsie podlahnu urcitym zavislostiam, podla tvojej teorie by muselo byt toto pravidlom. VELA ludi na svete je slabych odoporucam ti dakovat bohu ze dokazes povedat "kazdy zazivame stres, aj ja zazivam stres" a mavnes pritom rukou..este si zrejme nezazila stav kedy je uspech zdvihnut sa z postele a vaha je to posledne co pride cloveku na rozum...a ani ti to neprajem

chorecrevo

Este taka nostalgicka spomienka, mali sme lambada sukne, vysli sme na dvor pred cinziak a akonahle sa z nejakeho bytu alebo obchodu alebo krcmy siril zvuk lambady, zacali sme krutit ritami a tancovat lambadu :)

chorecrevo

Lebo prisla taka doba, ze kazdy dnes uz vysedava pri pocitaci, pri tablete a pri smartfone a vsetci su zavisli na FB. Ked som ja bola decko tak medzi 10 a 14, za nasich cias to tak nebolo. Chodila som na sportovy kruzok a volny cas som travila vonku na dvore s ostatymi dievcatami a cele hodiny sme dokazali skakat gumu. A na ZS som 12 minutovy beh zabehla tak, ze som dokazala bezat plnych 12 minut, sice pomalicky, ale vytrvalo bez pauzy vyplnenej statim alebo chodzou. A to som ani nechodila behavat, lebo skakat gumu fakt stacilo, aby bola kondicia ako sa patri a bola som stihla ako prutik. A nielen ja, takmer vsetky sme take boli, teda aj baby, vonku na dvore, aj spoluziacky v skole. Sedavy sposob zivota u sucasnych dievcat robi svoje. Keby som mala dceru, tak by som ju musela dat minimalne na dva sporty. Napriklad plavanie a atletika. Aj bravat ju do fitka, na plavaren, chodit tam s nou, travit s nou cas, venovat sa jej. Je to dost tazke dnes naozaj. Naozaj su tlste. A potom dalsie s extremne slabou psychikou, ktorym jedna jedina blba ustipacna poznamka o velkej riti od nejakeho na tvrdasa sa hrajuceho makkysa, zakomplexovanca a zufalca kompletne znici sebavedomie, potom chcu rychlo schudnut a vyvinie sa im anorexia a bulimia z toho. Kedysi to islo aj bez sportovych kruzkov, lebo prakticky vsetkok nas volny cas tvoril pohyb vonku na cerstvom vzduchu. A zima? V zime telo spaluje dost uz len tym, sa zahrieva napriklad vonku, ked mlada baba ide do skoly a zo skoly, potom povedzme vyniest smeti, nakupit, potom s rodicmi niekam do kina, do divadla, a podobne. Osobne si myslim, ze aj rodic sam lepsie urobi, ak vezme deti radsej do kina ako do cukrarne, radsej na plavaren ako do kina... Decko by malo byt vsestranne sportovo zamerane, motivovane, bravane rodicmi raz na plavaren, raz na hradzu behat, raz do lezeckej nejakej buldrovej haly liezt, raz do fitka, raz na tenisove kurty zahrat si tenis, raz na zimny stadion v zime sa korculovat... plus k tomu sportovy kruzok minimalne jeden. Pamatam sa, ze ked som ja bola stvrtacka na ZS, tak polovica dievcat z triedy chodila na gymnastiku. Dnes? Ktora bacula zo stvrtej triedy zakladnej by vedela urobit co i len obycajny kotul? Stojku? Mlynske kolo? Mostik? Stojku na hlave? My sme to v triede vsetky vedeli, plus normalne zo skoly sme isli hocikedy na zimny stadion sa korculovat alebo na konci skolskeho roka na kupko plavat. Ktora sa dnes vie korculovat na lade? Tam tiez mozu rodicia svoje decko zobrat. Aj 42 rocnej mamine prospeje, ked svoju 12 rocnu dceru vezme v zime na zimak sa korculovat. A oprasi stare korcule aj ona sama, budu krajsie stehna a zadok :) alebo ked uz nie krajsie, tak minimalne nie skaredsie :) Lebo uplne idealne je, ked rodic svojim konanim ukazuje detom priklad, ze ako by sa to malo... Teda ked rodic sam cvici, sportuje, decko nemusi moc nutit, ono sa prida, lebo kopiruje spravanie dospelych, s ktorymi byva, cize rodicov. Ale ked rodic vysedava pred telkou, tak vysedava aj decko. KEd rodic vysedava pri internete, tak vysedava aj decko. Ked mama vari dietne jedla, decko zje, co ma doma navarene a ked mama vypeka zakusky a kolace kazdy den, alebo ich kupuje, tak to iste. Potom sama obezita u deti, cukrovka, vysoky cholesterol... Nepotrva dlho a budu deti dostavat uz aj infarkty a mozgove prihody. Jasne, ze nema kazdy prachy dat svojho syna na hokej, ale zahrat si badminton s nim vonku na dvore pri takomto dobrom pocasi, to je zadarmo. Ist na bicyklovu turu je tiez zadarmo. Ale dolezite je, aby bol aj rodic aktivny. Taky motivator.