Zub mudrosti

Príspevok v téme: Zub mudrosti
palokkkk

Dobry den ...zacal sa mi prerezavat zub mudrosti ..prerezal mi kus dasna..cize vidno z neho len cast ...problem je ze je to sprevadzane bolestou az hrdla a sanky ...dasno mi akoby opuchlo a ked sa ho dotknem tak citit akoby zapal od hnisu ...boliet zacal az dnes ...mam ist s tym k doktorovi alebo pockat kym sa prereze?? Dakujem

LMarika

Ak mas bolesti, zajdi radsej k zubarovi. Dolezite je, aby sa urobil rontgen, ktory ukaze, ci je zub spravne umiestneny. Niekedy totiz moze zub mudrosti rast nalezato a tlacit tak na vedlajsiu sedmicku, z coho by do buducnosti vyplyvali len medzizubne kazy, pretoze takto otoceny zub sa neda ani nitou, ani medzizubnou kefkou poriadne vycistit a v medzizubnom priestore zostava spina, nech by si sa uz akokolvek snazil. Ale ci mas ten zub naozaj nalezato otoceny, to zisti az rontgen, ty sam si to vidiet nemozes. V takom pripade by sa navrhla extrakcia. Zub mudrosti by ti chirurgicky odstranili a nic strasne to nie je, ja som to mala tiez a dalo sa to v pohodicke prezit, len par dni po extrakcii budes citit slabsiu bolest a nebudes moct jest, ale to uz prezijes. Ak je zub otoceny normalne a netlaci na vedlajsi zub, len ta boli dasno, urobi sa dekapsulacia. Je to zakrok, pri ktorom ti stomatochirurg kusok dasna odreze, cim vlastne pomoze zubu lepsie sa prerezat a teba uz nebude citlive dasno boliet, lebo ho tam uz nebudes mat. A budes mat pokoj. Kazdopadne neodkladaj riesenie tohto problemu a zajdi cim skor k zubarovi, nech ti urobi ten rontgen.