Ovplyvnená - ako sa stravovať podľa seba?

Príspevok v téme: Ovplyvnená - ako sa stravovať podľa seba?
Kiiiii

Ahojte. Keď som sa odelila od rodičov, začala sa viac stýkať s inými ľuďmi, preberať názory, stalo sa mi, že mi hovorilo okolie o tom ako jesť, koľko. Napr. mamina môjho priateľa mi vždy len núka aby som si naložila viac. Aj dedo po zjedení 1,5kg hrozna sa ma pýta čo budem jesť? Keď mne také veľké porcie nevyhovujú, bolí ma brucho, niekedy mi je aj na vracanie ale akosi sa mi tie veľko porcie zakódovali a ja sa snažím "byť ako oni". Pritom vidím iných ako jedia aj menej ale kedže som pocítila byť sociálne zblížená s mojimi blízkymi a kamarátmi, snažím sa vyhovieť. Aj sa sama snažím jesť iba toľko, koľko naozaj potrebuje moje telo, ale často sa mi vynára myšlienka, že asi to bolo málo, mala by som zjesť ešte niečo. Urobím to a je zle. Teraz ma bolí brucho, ani nevnímam pocit plnosti, skôr bolesť už. Je mi do plaču zo seba. Akoby som nemala nad sebou moc.. Ako z toho von? Ako si presadiť svoje a skutočne tak konať a cítiť, že robím pre seba dobre? Ako nespôsobiť iným ublíženie (z odmietnutia..)?
Ďakujem za každú vzácnu radu.