Mat tak srdce v poriadku

Príspevok v téme: Mat tak srdce v poriadku
arytmia123

Bola som v pondelok na ablacii srdca a povedali mi,ze je uspesna. Aj napriek tomu,ze extrasystoly tam zostali a sama som ich videla na zazname aj po ablacii. Ja ich aj hocikedy teraz citim aj ma picha pri srdci,myslela som,ze ablaciou sa vsetko skonci. Strasne tazko sa takto zije,teraz uz ani nemam lieky,lebo vraj "skusia to bez liekov,kedze mi urobili ablaciu",ale ja som z toho celeho nervozna,nikam nemozem ist,lebo mam slabiny dopichane a kym sa zahoja jazvy na srdci tak to trva aj 3 mesiace,ja neviem ako mam toto vydrzat....som sklamana a doma zijem s clovekom,ktory dokonca aj tento problem dokaze zbagatelizovat a mna to vie tak vytocit...keby ma aspon toto jeho spravanie nevytacalo,lebo jemu mozem aj dohovorit pekne,aj skaredo,ticho,hlasno...to je jedno,aj tak sa sprava rovnako....priatela nemam,toho,co som mala velmi rychlo odplasili moje zdravotne problemy,aj ked vtedy ineho razu,no tiez to bagatelizoval,k chlapom zacinam mat odpor,chcela by som niekoho seberovneho a nie cloveka,ktory potrebuje mat nad zenou prevahu...ja nad sebou prevahu neznesiem,znesiem vzajomnu dohodu,len vobec neviem ako sa dopracovat k tomu,aby som najblizsie 3 mesiace prezila-doslova..uz som dvakrat skoncila hospitalizovana v nemocnici a uz im tam prestavam verit...tolko k mojmu pribehu,ktory je plny hlavne fyzickej bolesti a v neposlednom rade aj dusevnej...

RNG

Radiofrekvencna ablacia pracuje na principe znicenia buniek na srdci v blizkosti vpichnutych elektrod s nadejou, ze to znici tie, ktore vyvolavaju extrasystoly, tj nepravidelne a zrychlene buchanie srdca
www.heart.org
teda je to metoda podobna vyrezaniu, miesto vyliecenia. Hovoria az o 90% uspechu, ale to je kratkodoby uspech na arytmiu, nikto nehovori o dlhodobom celkovom nasledku na srdce.
Tu ale uvadzaju aj ine nasledky, nez samy uspech, pozri
www.floridahospital.com
Inac zrychleny tep a arytmia mozu byt dosledok napr nedostatku horcika, nedostatocnej tvorbe adeninu(B-4 vitamin niekedy) na tvorbu ATP na prenos energie, alebo nedostatocnemu poctu a cinnosti mitochondrii v srdecnom svale. Tieto vsetky priciny sa daju adresovat jednoducho neskodnymi doplnkami
Horcik/magnesium sa da doplnit napr vo forme chelatu s aminokyselinami, stabilizovane ATP(adenosine triphosphate) dnes existuje priamo ako doplnok a pocet a aktivita mitochoondrii sa da podporit doplnkom PQQ.

salon

Nemas tam ventilator? maj pri sebe mokry uterak a daj si ho na krk zozadu ak mozes a potom aj na zapastia. zastri si zavesy a udrzuj sa v klude a maj pri sebe vela vody s citronom,neboj dobre bude :-)

arytmia123

Ahojte. Po nejakom case som zistila,ze dlhodoba horucava aka sa taha uz mesiace mi robi este horsie na srdce,co asi nie je velkym prekvapenim. Niekto kto ma skusenosti s arytmiou,pomohli ste si nejak v takom teple,aby to bolo aspon trochu znesitelnejsie?

xixixi

Hej?uz ste kutrali zasa v zaznamoch mojich lekarskych preto tato tema.cesnak je velmi dobra ucinna potravina.doporucujem denne 4 struciky s chlebom normalne najlepsie kusat do neho ani nmusis narezat na chlieb.vsetko vystipe blahodarny na srdcovocievny system.denne ho jem

arytmia123

salon:

Dakujem za radu.Myslim,ze mas pravdu. Pri tych pozitivnych ludoch som sa zastavila,lebo u nas v rodine sa vacsinou veci bud kritizuju alebo bagatelizuju a moji priatelia su depresivne osoby,ja z nas vsetkych som byvala ta najsilnejsia,lebo ked som ja nebola,oni nemali sil. Obcas sa stane,ze ich pristihnem v dobrej nalade,ale rozhodne by som sa na to nespoliehala. Takze tam bude problem. Vsetko ostatne sa da pokial ma srdce nepicha alebo nemam ine s tym spojene tazkosti,co nastava nepredvidatelne.

Zacina sa crtat,ze osoba,ktora ma tak irituje a s nou zijem odide na dva tyzdne,to by mi napr. celkom psychicky pomohlo.Ale to tiez nie je iste.

arytmia123

Annamária123:

Ked som tam prvykrat prisla,mala som po kolabse bola som udajne vo vaznom stave. Ja si na prvy tyzden aj tak nepamatam,lebo som len lezala,neschopna ani strachu. To bol april. Medzitym sa to zlepsilo na jednej strane,na druhej zhorsilo(menej chaoticke extrasystoly,ale trojnasobne vyssi pocet).Tak som sla na ablaciu. Myslim,ze na arytmologii urobili vsetko,co je v ich silach,to im neberiem,ani neviem,ci je tu na SR lepsia arytmologia,mozno v BA. Len som sklamana,ze zakrokom to vsetko neskoncilo,ze to bude trvat dalsie mesiace a som unavena,prvu noc po mesiacoch som spala bez liekov na arytmiu,lebo uz ich nemam brat,kedze som po zakroku,ale problemy este doznievaju a tazko sa mi zaspava. Lekar mi ziadne lieky uz dat nechcel. Tak som sa teda snazila a nakoniec som zaspala,ale rano mi bolo velmi zle. Pomohlo by mi keby som nasla niekoho s podobnym problemom,aspon tu na fore.

salon

Mila arytmia.
Presne tak. Teba hlavne boli dusa a potom to ostatne.
Mala by si zmenit svoje myslenie. Je to velmi pre teba nevyhnutne kvoli tvojej opisanej situacii.
Pytas sa ako?
No v prvom rade,by si mala byt rada a vdacna za to,ze ti lekari pomohli. Mas byt rada za to,ze sa hojis. Ze mas sancu na pekny zdravy zivot. Nie sa lutovat a uvadzat seba svojimi myslienkami do zufaleho bezvychodiskoveho stavu.
Zacni pekne od seba. Vykasli sa na to,kto vedla teba zije ak to nemozes zmenit tak sa nad tym netrap,ak to zmenit mozes,tak to urob vo svoj prospech.Mozno si ocakavala podporu,utechu,empatiu a nic z toho sa ti nedostalo. Nebolo to preto,ze by to nechceli,ale preto ze nemali mozno na to silu? Alebo oni sami boli na dne? Neviem.
tvojou ulohou je teraz sa naladit na proces uzdravenia a hojenia ako tela,srdca tak aj tvojej zlomenej duse. Tes sa z malickosti. Porozpravaj sa o svojich pocitoch s clovekom,ktory ta bude pocuvat. Je takych ludi sice malo,lebo kazdy ma to svoje a kazdy si ide svoje,ale niekto sa hadam najde a ak nie tak si s niekym aspon pis. Aj to je terapia. Citaj si poviedky o zivote,uplet si svetrik,upec kolac...neviem,mas nejake konicky? Kukaj telku,prispievaj tu na forum na temy,ktore ta zaujimaju atd...
Nesmies sa nudit,lebo ta budu prepadat cierne myslienky. A obklopuj sa iba pozitivnymi ludmi,to bude na teba vplyvat tiez,lebo aj negativni ludia ako sama vidis a citis na teba vplyvaju. Tak si sama vyber ako sa chces citit.
Drzim ti palce :-)