Urazi ho kazda malickost

Príspevok v téme: Urazi ho kazda malickost
livia3

Ahojte

Mam priatela s ktorym som polroka a problem je v tom ze sa uraza za kazdu malickost. Planujeme spolocnu buducnost a nakolko nema extra vztah k inym detom sa obavam ze ani k svojmu vlastnemu ho nebude mat. Totiz napr dneska sa urazil preto lebo bola na navsteve u nas moja neter a zacala sa blaznit. Priatel ju upozornil nech je tichsie a ona sa na tom pousmiala. Zrazu sa urazil zavrel do spajzi a nechcel s tade vyjst. Pohadali sme sa a nekomunikujeme spolu za to. Prislo mi to totalne detinske. Ved je to len dieta a on sa urazi. Vobec nema ani vztah k mojej neteri. Ked urobi nieco zle tak len krici po nej namiesto toho aby sa s nou normalne porozpraval. Mam pocit ze este vobec neni zrely na vlastne dieta. A takto to funguje stale. Hocijaka malickost ho urazi. Uz mam toho po krk. A najhorsie je ze ako chlap si nevie priznat svoje chyby a zakazdym ked je vina na jeho strane on este povie ze nic nespravil. A dnes pocas hadky mi zahlasil ze: preto som siel do tej spajzi aby som sa vynervoval a vyriesil ten problem sam. Tak pochopite take zmyslanie? Snad problemy su nato aby sa riesili vzajomne nie oddelene. A navyse vo vztahu som iba ja ta ktora hlada kompromisy a on vobec. A ak je nastvany on este k tomu povie ze som urazena ja. Akoby svoj problem vobec nevidel. Poradte co dalej. Uz mi dochadza trpezlivost. Dakujem za vase reakcie.

Slobodna

Prave preto, ze ho nepoznam a vidim, len jej verziu, sa snazim ponuknut pohlad aj z druhej strany. Je nieco nemyslitelne, aby niektori ludia zakazovali tu pisat inym opacne nazory a snazili sa ich zastrasovat.
Mne niekedy skutocne pride, ze zadane zeny sa snazia hladat kompromis, vzit sa do situacie toho druheho a tie slobodne tu opakovane utvrdzuju zakladatelky tem v tom, ze ich partner je samotny satan z pekla a okamzite sa s nim treba rozist. Akoby inym zenam nedopriali vztah, pretoze ho same nemaju.
Problemy vo vztahu sa riesia trosku inak a vysostne s partnerom, ktoreho sa tykaju. Ak problem odmieta riesit, tak bud ziadny nie je, alebo si ho jednoducho chce vyriesit sam v sebe.

odpovedam

taketo spravanie cloveka hovori, ze "nevazim si sam seba, mam strach, som nesebaisty a lutujem sa za to, preto si vydobijam pozornost svojou urazlivostou, aby som si takto vynutil, ze si ma niekto bude snazit uprosit, venovat sa mi, pytat sa ma, co mi je. Neviem byt zodpovedny kvoli svojmu strachu, bojim sa prejavovat emocie, preto radsej budem kritizovat a obvinovat okolie a ostatnych zo vsetkeho a hlavne z toho, ze nie som spokojny sam so sebou. Nepriznam si vinu, pretoze zvalit vinu na ineho mi dodava falosny pocit nadradenosti, pretoze inokedy sa citim podradny..."

takze tu mas odpoved, preco sa tvoj priatel sprava nezodpovedne a detinsky. Na dieta, ktore sa hra a je stastne, nie je dovod kricat. Pokial vyslovene netrucuje, nerozbija naschval predmety a nikomu neublizuje, staci sa naozaj s dietatom porozpravat.

A ak ma tvoj priatel problem, dospely clovek vie otvorene, ale taktne komunikovat problem, vyslovit svoje opravnene potreby a navrhnut mozne riesienie, akceptuje potreby a pocity druhych ludi a je ochotny prejst na kompromis.

Takze porozpravaj sa o tomto s tovjim priatelom - slusne a bez vycitiek. Ak to nepochopi, tak ver mi, ze planovat si s nim buducnost bude velka chyba. On si nevazi sam seba a taky clovek si nevie vazit ani druhych. On je od druhych iba zavisly. davaj si na to pozor.

Delete 2

Súhlasím so Slobodnou...opakovane.

A zakladateľke len toľko...ak niekto nevie aký jeho partner je, ako sa správa, čo ho dokáže vyprovokovať, akú má povahu tak potom ...je to vôbec partner? Nie je to len spolubývajúci ak ho nepoznáš?

DontWorry

No lebo ty ho zjavne poznas. Ano je pravda, nepozname ho, ale mala som v okoli par takych chlapov a poviem ti z vlastnej skusenosti to nie je nic moc. A takych ofucancov je dost vela aj z radu muzov nie len zien a zivot to zneprijemnuje dost. Vlastne este stale takeho jedneho poznam. On si robi srandu zo vsetkych ale ak ja si vystrelim z neho tak je schopny skrivit usta v sekunde a odist.
Osobne preferujem chlapov ktory vedia brat veci s humorom..a aj zeny. Urazlivci su nesmierne tazka povaha.

hehe1

pocuj dievca, zjavne je to podla teba podradny tvor, tak sa natiska jedina otazka? preco s nim vlastne si? peniazky ma? :)

Slobodna

Len som sa jej inteligencne prisposobila retorikou. Lebo jej prispevok vobec nebol utocny 21:55
Vsetci ste ho automaticky odpisali a vobec o nom nic neviete, len to, co tu ona napisala. Tak sa trosku nad sebou zamysli aj ty DontWorry a neprikazuj mi, ako mam posobit.

Slobodna

Vadi ti to, ze nie vsetci sa z tvojho partnera tu smeju a nestoja na tvojej strane?
Je mi luto tvojho partnera, teraz si ukazala, aku mas o nom mienku a aka vlastne si. Planujes s nim buducnost a nemas ho za nic a ani tvoja rozmaznana neterka.

livia3

Zrejme asi ani ty nemas vztah k detom alebo si doposial nemala ziaden vztah. Pripadne si na rovnakej inteligencnej urovni ako moj partner. Zamysli sa co je akceptovatelne a a primerane k veku dospeleho chlapa a potom mi znovu napis.