Extrasystoly

Príspevok v téme: Extrasystoly
Martiness15

Ahojte. Chcem sa opýtať, či tiež má niekto taký, alebo podobný problém s vynechávaním srdca. Deje sa to len v kľude a to takto, že bije normálne a zrazu príde taký tlak na hrudníku ako keď sa zľaknete vtedy vlastne neudrie a potom udrie silnejšie. Niekedy mi to spraví aj 4x za minútu niekedy ani raz a ide v poriadku aj pár dní no stále ma to dosť vyplaší a mávam potom myšlienky, či sa nemôže zastaviť atď. potom sa mi pridá ešte aj pocit, že ťažšie sa mi dýcha a už to ide... Bol som na vyšetrení EKG, ECHO a záťažový test srdca ( taký bicykel ) a všetko bolo úplne v poriadku takže určili vraj to je z toho, že stresujem a je to neškodné a nemám si to všímať. Čo si o tom myslíte ? Nedá sa toho svinstva nejako zbaviť ? Vďaka za odpovede.

majzena

no ja som to mal už asi všade - za pc, pri chôdzi v meste, v posteli, pri behu...tie silné prebúchnutia sú vraj komorové extrasystoly. tie sú nebezpečnejšie na chorom srdci, ale zdravé ich máva tiež. ja som zatiaľ absolvoval len bežné ekg u internistu, ten to ďalej nechcel riešiť, vraj je to v poriadku. ja som z toho už na prášky.

Martiness15

majzena mňa to chytá iba väčšinou iba v kľude napr. večer pred spánkom, alebo ak sedím pri počítači a tak... dokonca mám pocit, že keď som zhrbený tak vtedy najviac. Občas ešte pri obyčajnej chôdzi. Ale niekedy ich ani nepociťujem a to neviem či ich nemám, alebo mám len si neuvedomujem no skôr myslím, že vtedy ich nemám. Občas si aj meriam pulz a v pokoji mám stále okolo tých 60 pulzov za minútu. niekedy aj menej.

adka....

Presne tak tieto problemy,co mame ,teda mam to aj ja su zo stresu .Uz som bola na vsetkych vysetreniach vsetko v poriadku ja to mam hlavne vtedy ked ma boli chtbat ,uz som si zvykla ved to uz mam piaty rok.Oblbovaky odmietam brat tak skusam magnezium.Neurologicka mi povedala ,ze ked ma to chyti mam zhlboka
dychat a hlavne nepanikarit.Takze drzte sa u mladych to vacsinou prejde po case no nieze by som bola stara ale ja tiez verim ze raz bude dobre.

majzena

Martiness presne takéto problémy mám ja teraz (dennodenne). Je to strašné na psychiku ten strach. Myslím, že stres a nespavosť len zhoršujú a rozmnožujú počet extrasystol. Včera ma to chytilo pri jazde autom, no des.

Martiness15

A zabúdol som tiež napísať, že tlak mám tiez úplne normálny ood tých 115/65 do tých 125/85 maximálne a keď niekedy mám tie stresy a obavy tak trošku vyjde vyššie na tých max 140/90 ale to len vtedy keď mávam obavy a strach. Neviem ako to pôjde ďalej, ale dosť mi to otravuje život nakoľko mám len 22 rokov a už sa zapodievať takýmito vecami.

Martiness15

Ešte som objednaný na neurológiu budúci mesiac tak uvidíme čo tam povedia... v Podstate aj tam už som bol a predpísali mi brať magnézium, okrem toho ma poslala neurologička na EEG a to som mal tiež v poriadku. Nie zobudil som sa niekedy okolo 1:30. Minerály mi povedali, že mám v poriadku vraj minerály sa z krvi zistiť dajú tak neviem no. Pomaly začínam aj veriť, že to je psychika lebo keď niečo robím a sa nejako zabavím tak nevnímam žiadne príznaky alebo ak áno tak len v menšej miere.

Kýčera

Tie zášklby signalizujú nedostatok minerálov v tele, chýba Ti horčík. A komplexné vyšetrenie krvi neznamená, že Ti boli vyšetrené všetky veci, kt. sa z krvi vyšetriť dajú, to sa ani nedá.

Kýčera

Mal by si zmeniť lokál a dať sa poriadne vyšetriť aj niekomu inému. To, že sa extrasystoly začali objavovať aj v noci nikomu na psychike nepridá. Telo Ti vysiela určité signály, len treba prísť na to, čo znamenajú. Mimochodom, nezobudil si sa náhodou medzi 23.00-1.00?

Martiness15

A čo sa týka tých iných symptómov tak niekedy sa mi točí hlava, som unavený mávam svalové zášklby a taká celková nechuť... potom to vždy nejako prejde je lepšie a potom zase sa to opakuje a taký večný kolotoč už skoro rok... Niekedy už ani nemám chuť niekam chodiť lebo mávam obavy, že mi príde zle...